Forum
Już wkrótce
  • "Batman" w TVN - 26 Sty 2020, 14:15
  • Harley Quinn 1x10 - 31 Sty 2020,
  • "Powrót Batmana" w TVN - 02 Lut 2020, 13:45
  • "Batman Begins" w TVN7 - 02 Lut 2020, 20:00

Robert Pattinson udzielił wywiadu Variety, w którym po raz pierwszy opowiedział o roli Batmana.

Jak się okazuje aktor był wściekły, kiedy w maju pojawiły się plotki, że ma zagrać Batmana. Informacje te były przedwczesne, bo nie miał jeszcze przesłuchania i był przerażony, że cały szum może zniechęcić szefów Warner Bros.

„Kiedy to wyciekło, byłem wściekły”, wspomina Pattinson. „Wszyscy byli bardzo zdenerwowani. Wszyscy z mojego zespołu panikowali. Myślałem, że wszystko przepadło.”

Dorastając w Anglii, oglądał “Batmany” Tima Burtona. „Kiedy byłem dzieckiem, to był jedyny strój, jaki miałem” – mówi Pattinson. Ale nie zdradzi, w jakich okolicznościach nosił kostium Batmana. „Gdybym zdradził to w wywiadzie, na pewno byłbym później zamęczany”, mówi z wybuchem nerwowego śmiechu. „Jeśli uda mi się z powodzeniem zagrać tę postać, mogę pod koniec to zdradzić.”

Kiedy Pattinson został wymieniony jako główny kandydat do roli, reakcja w mediach społecznościowych była intensywna, pojawiły się petycje proszące WB o ponowne rozważenie sprawy. Ale Pattinson jest zaskakująco optymistycznie nastawiony do mieszanej reakcji. „Szczerze mówiąc, było to mniej jadowite niż się spodziewałem” – mówi. Wątpliwości nie zniechęcają go: „To dużo więcej zabawy, gdy jesteś na słabszej pozycji. Nie ma wygórowanych oczekiwań względem ciebie.”

Pattinson zdradził, że wcześniej miał propozycję od Marvela, ale proponowana rola go nie interesowała. Inaczej było w przypadku Batmana, ponieważ ten jest jedyną postacią z komiksów, którą Pattinson zawsze uwielbiał. Uważa Batmana za interesująca postać, dlatego, że nie ma on żadnych supermocy.

Aktor zdradził, że już wcześniej myślał o roli Batmana i miał własne pomysły od kiedy dowiedział się Reeves pracuje nad nowym filmem, w którym bohater Gotham City ma być młodszy. Reżyser zgodził się na spotkanie, dopiero kiedy skończył scenariusz. Pattinson uczestniczył w premierze “Lighthouse” w Cannes i w międzyczasie czytał scenariusz i przygotowywał się do przesłuchania w Los Angeles, na którym po raz pierwszy przywdział kostium Batmana. Tak wspomina ten moment:

“Natychmiast czujesz się bardzo potężny. I jest to dość niesłychane, nałożenie stroju jest niezwykle skomplikowane, więc cały rytuał jest dość upokarzający. Pięć osób próbuje wbić cię w to coś. Kiedy już go założysz, wygląda to tak: „Tak, czuję się silny, czuję się potężny, mimo że ktoś musiał wcisnąć moje pośladki w nogi”.

Chociaż wiedział jak chciał zagrać Batmana, to musiał dostosować swoje ruchy do nowego lateksowego ciała. „Próbujesz wymyślić sposób na zrównoważenie, jak wnieść coś nowego i nie chcesz odstraszyć ludzi” – mówi Pattinson. „I pracować w ograniczeniach kostiumu”.

Pięć dni po przesłuchanie dowiedział się, że został Mrocznym Rycerzem, “Czułam absolutną ulgę, gdy Matt zadzwonił” – mówi Pattinson. W rzeczywistości otrzymał informacjepodczas pierwszego dnia na planie filmu Nolana. „To takie dziwne” – mówi. „Pomyślałem: ‘Co za zbieg okoliczności. To absolutne wariactwo’. Niespodziewaną korzyścią było to, że był w stanie podpytać Nolana, który stworzył trylogię “Mroczny rycerz”. „Mówiłem o sprawach związanych z kostiumem” – wspomina Pattinson. „Jak uzyskać w nim więcej mobilności”.

Zdjęcia do “The Batman” mają rozpocząć się pod koniec tego roku. Premiera planowana jest na 25 czerwca 2021 roku.

Źródło: Variety

PRZECZYTAJ TAKŻE:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polska premiera filmu "Birds of Prey" za
dni
1
2
godzin
0
2
minut
4
3
sekund
4
7
Kalendarium
Sonda

Ile Oscarów zdobędzie "Joker"?

Zobacz wyniki

Galeria
BIRDS OF PREY (AND THE FANTABULOUS EMANCIPATION OF ONE HARLEY QUINN)
JURNEE SMOLLETT-BELL as Black Canary BIRDS OF PREY (AND THE FANTABULOUS EMANCIPATION OF ONE HARLEY QUINN)
MARGOT ROBBIE as Harley Quinn BIRDS OF PREY (AND THE FANTABULOUS EMANCIPATION OF ONE HARLEY QUINN)
Margot Robbie bop_image23 bop_image2 eo7bjl4u4aavgux2
Komiksowe Top 5