Forum
Już wkrótce
  • Harley Quinn 1x03 - 13 Gru 2019,
  • Harley Quinn 1x04 - 20 Gru 2019,
  • Harley Quinn 1x05 - 27 Gru 2019,
  • Harley Quinn 1x06 - 03 Sty 2020,

Robert Pattinson udzielił wywiadu Variety, w którym po raz pierwszy opowiedział o roli Batmana.

Jak się okazuje aktor był wściekły, kiedy w maju pojawiły się plotki, że ma zagrać Batmana. Informacje te były przedwczesne, bo nie miał jeszcze przesłuchania i był przerażony, że cały szum może zniechęcić szefów Warner Bros.

„Kiedy to wyciekło, byłem wściekły”, wspomina Pattinson. „Wszyscy byli bardzo zdenerwowani. Wszyscy z mojego zespołu panikowali. Myślałem, że wszystko przepadło.”

Dorastając w Anglii, oglądał “Batmany” Tima Burtona. „Kiedy byłem dzieckiem, to był jedyny strój, jaki miałem” – mówi Pattinson. Ale nie zdradzi, w jakich okolicznościach nosił kostium Batmana. „Gdybym zdradził to w wywiadzie, na pewno byłbym później zamęczany”, mówi z wybuchem nerwowego śmiechu. „Jeśli uda mi się z powodzeniem zagrać tę postać, mogę pod koniec to zdradzić.”

Kiedy Pattinson został wymieniony jako główny kandydat do roli, reakcja w mediach społecznościowych była intensywna, pojawiły się petycje proszące WB o ponowne rozważenie sprawy. Ale Pattinson jest zaskakująco optymistycznie nastawiony do mieszanej reakcji. „Szczerze mówiąc, było to mniej jadowite niż się spodziewałem” – mówi. Wątpliwości nie zniechęcają go: „To dużo więcej zabawy, gdy jesteś na słabszej pozycji. Nie ma wygórowanych oczekiwań względem ciebie.”

Pattinson zdradził, że wcześniej miał propozycję od Marvela, ale proponowana rola go nie interesowała. Inaczej było w przypadku Batmana, ponieważ ten jest jedyną postacią z komiksów, którą Pattinson zawsze uwielbiał. Uważa Batmana za interesująca postać, dlatego, że nie ma on żadnych supermocy.

Aktor zdradził, że już wcześniej myślał o roli Batmana i miał własne pomysły od kiedy dowiedział się Reeves pracuje nad nowym filmem, w którym bohater Gotham City ma być młodszy. Reżyser zgodził się na spotkanie, dopiero kiedy skończył scenariusz. Pattinson uczestniczył w premierze “Lighthouse” w Cannes i w międzyczasie czytał scenariusz i przygotowywał się do przesłuchania w Los Angeles, na którym po raz pierwszy przywdział kostium Batmana. Tak wspomina ten moment:

“Natychmiast czujesz się bardzo potężny. I jest to dość niesłychane, nałożenie stroju jest niezwykle skomplikowane, więc cały rytuał jest dość upokarzający. Pięć osób próbuje wbić cię w to coś. Kiedy już go założysz, wygląda to tak: „Tak, czuję się silny, czuję się potężny, mimo że ktoś musiał wcisnąć moje pośladki w nogi”.

Chociaż wiedział jak chciał zagrać Batmana, to musiał dostosować swoje ruchy do nowego lateksowego ciała. „Próbujesz wymyślić sposób na zrównoważenie, jak wnieść coś nowego i nie chcesz odstraszyć ludzi” – mówi Pattinson. „I pracować w ograniczeniach kostiumu”.

Pięć dni po przesłuchanie dowiedział się, że został Mrocznym Rycerzem, “Czułam absolutną ulgę, gdy Matt zadzwonił” – mówi Pattinson. W rzeczywistości otrzymał informacjepodczas pierwszego dnia na planie filmu Nolana. „To takie dziwne” – mówi. „Pomyślałem: ‘Co za zbieg okoliczności. To absolutne wariactwo’. Niespodziewaną korzyścią było to, że był w stanie podpytać Nolana, który stworzył trylogię “Mroczny rycerz”. „Mówiłem o sprawach związanych z kostiumem” – wspomina Pattinson. „Jak uzyskać w nim więcej mobilności”.

Zdjęcia do “The Batman” mają rozpocząć się pod koniec tego roku. Premiera planowana jest na 25 czerwca 2021 roku.

Źródło: Variety

PRZECZYTAJ TAKŻE:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polska premiera filmu "Birds of Prey" za
dni
5
6
godzin
1
4
minut
4
2
sekund
3
1
Kalendarium
Galeria
elhwm_wwkaabllh elhwlubxuaawjcr ek9xesmuyaitex bop_poster_zsasz bop_poster_montoya bop_poster_huntress