Czy postać Harley Quinn został wymyślona, ponieważ Paul Dini i Bruce Timm potrzebowali kogoś, kto wyskoczy z tortu w odcinku “Batman: The Animated Series”?
Nie

Czasami różne plotki, czy niepełne cytaty, są tak często powtarzane czy przytaczane, że zaczynane są być traktowane jak fakty. Jedna z nich dotyczy narodzin postaci Harley Quinn, która zadebiutowała w odcinku “Joker’s Favor” serialu animowanego “Batman: The Animated Series”.

Taki nie do końca prawidłowy opis narodzin Harley Quinn znalazł się m.in. w publikacji “Modern Masters Volume 03: Bruce Timm”:
Paul Dini początkowo wpadł na pomysł kobiety-pomocnika Jokera, ponieważ potrzebował kogoś, kto wyskoczy z tortu a byłoby dziwnie, gdyby sam Joker to zrobił (oczywiście Timm zdał sobie sprawę, że zabawniej byłoby, gdyby sam Joker był na torcie). „Kiedy Paul wspomniał mi o tym pomyśle, pomyślałem: „Ok, to dobre”. Wykorzystaliśmy ją w “Joker’s Favor”, ale dopiero po zapoznaniu się z materiałem video z zagranicy, wszyscy natychmiast się w niej zakochali” – Bruce Timm.

Więcej światła na całość rzuca jednak cytat z Paula Diniego z w wywiadu dla Jima Korkisa.
“Harley została stworzona jako drugorzędna postać na potrzeby odcinka „Joker’s Favor” (11 września 1992 r.). Potrzebowałem dziewczyny, która w jednej scenie wtoczyłaby tort (a nawet rozważałem Jokera przebranego za tę rolę). Co jeśli zrobimy zwrot akcji nawiązujący do lat 60., kiedy czarny charakter zawsze miał przy sobie dziewczynę? Joker jest bardzo kolorową osobowością. Prawdopodobnie miałby w pobliżu dziewczynę lub dwie. Kilka dziewczyn, które są w niego tak zapatrzone, jak w gwiazdę rocka, prowadzącego tak ekscytujące życie.”

“Postanowiłem uczynić ją trochę śmieszną. Niby klaun sam w sobie. Kogoś, na kogo Joker mógłby się zdenerwować, gdyby ta bardziej się śmiała niż on. Zacząłem myśleć o tym jako o rodzaju związku w stylu Punch-i-Judy. Utknąłem na imieniu. W jakiś sposób wpadłem na Harley Quinn, ponieważ myślałem o klaunach, podobnych do klaunów obrazach i karnawałach. Rozpocząłem projekt postaci. W niczym nie przypominała postaci, którą jest teraz. W rzeczywistości wyglądało to jak karykatura Arleen Sorkin, mojej dobrej przyjaciółki, która gra Harleya w serialu. Pokazałem to Bruce’owi (Timmowi), a on powiedział: „Wygląda jak dziewczyna go-go z lat 60. i wygląda jak twoja przyjaciółka”. Bardzo szybko wymyślił dziewczynę, którą tu mamy, za co wszyscy jesteśmy mu wdzięczni.”

Co prawda tort miał swój udział w stworzeniu Harley Quinn, ale sprawa była bardziej złożona.

Źródło: CBR

PRZECZYTAJ TAKŻE:

już za:
dni
4
8
9
godzin
0
8
minut
5
3
sekund
4
2
Kalendarium
Galeria
elv4ffquyaeqnnq elrmumauwaaah2g elrmsirvcaa5nxb elrhwohucaa6ef4 elrhtbgvkaqaew1 the-suicide-squad-empire_002
Komiksowe Top 5