Forum
Już wkrótce
  • Batman – Ostatni rycerz na Ziemi, tom 1 - 30 Wrz 2020,
  • Liga Sprawiedliwości – Szósty wymiar, tom 4 - 07 Paź 2020,
  • Lewiatan - 07 Paź 2020,
  • Uniwersum DC według Mike`a Mignoli - 07 Paź 2020,

Podczas tegorocznego Chicago’s Pop Culture Event (C2E2) dużo plotkowano o planach DC Comics związanych z 5G (Generation Five), a zwłaszcza co z tych planów zostanie po odejściu Dana DiDio.

Pierwotnie zakładano utworzenie nowej osi czasu, w której nowe postaci mały zastąpić istniejących bohaterów w ich superbohaterskiej działalności. Chociaż odejście Dana DiDio, którego był to wielki plan, zmienia stan rzeczy, to Warners/AT&T nie zamierzają z tego rezygnować z 5G, gdyż widzą potencjał jaki będzie można wykorzystać w innych mediach, jak chociażby filmach animowanych.

Chociaż 5G zostanie wprowadzone, to według informacji Bleeding Cool, całość zostanie zredukowane do znacznie mniejszej liczby komiksów. Nie będzie to wielki reset, który pierwotnie zaplanowano. Nowa oś czasu DC, która temu towarzyszy, zostanie wprowadzono, ale będzie przycięta i nie będzie już związana z konkretnymi latami lub wydarzeniami z życia oprócz II wojny światowej.

O tym jak bardzo różnić się będzie wersja pierwotna od tej, która zostanie wprowadzona, będzie można się przekonać porównując historię Generation One z “Flash #750” z tego tygodnia, przygotowaną jeszcze pod kierownictwem DiDio, z jej wersją która ukaże się w ramach Free Comic Book Day.

Źródło: Bleeding Cool

PRZECZYTAJ TAKŻE:

7 komentarzy
Oldest
Newest
Inline Feedbacks
View all comments

Jak to jest, że w Marvelu nie muszą robić reboota co 5 lat i taki banner nadal jest Hulkiem, a Stark iron manem nieprzerwanie od kilkudziesięciu lat. Takie rzeczy tylko w DC.

Banner nie był cały czas Hulkiem tak samo Stark Ironmanam i Thor Thorem. Ostatnio to miało miejsce kilka lat temu przy All New All Different Marvel. Co ciekawe pomysł nie wypalił, no koniec końców dokładnych wyników sprzedaży nikt nie zna bo są wersje papierowe, cyfrowe ale wydaje się że raczej na tym dużo nie zarobili.

Ok. Ale zmierzam do tego, że historia bohaterow Marvela toczy się cały czas w tym samym świecie w przeciwieństwie do DC. Tutaj już mieliśmy News Earth, teraz mamy Prime Earth – cholera wie co będzie za chwilę. Co za tym wszystkim idzie originy postaci i ich historia cały czas ulega zmianie. W Marvelu jest jeden Rogers, Stark czy Banner (nie uwzględniam tutaj świata ultimate bo to historia równoległa).

5g to groźna technologia wojskowa, nie przebadana i nie sprawdzona jak działa na człowieka, ale widze ocieplanie wizerunku idzie w najlepsze nawet tutaj….

Jak słyszę słowo “reboot” odechciewa się czytania nowych historii DC. Po wprowadzeniu New52 chciałem czytać wszystkie ich serie wydawane przez Egmont, ale zanim się zebrałem (zdążyłem kupić tylko 2 pierwsze tomy Batmana), już zrobili restart Rebirth. Teraz nawet nie pomyślałem o braniu się za Rebirth, a już planują coś innego. Eh, szkoda.

Marvel i DC naśladują siebie. Raz z dobrym efektem raz bez efektu.

Komiksy z roku na rok mają coraz gorszą sprzedaż i nie dziwi mnie to ponieważ dzisiaj ludzie, a zwłaszcza młodzież wolą pograć na smartfonie lub konsoli, te wyniki sprzedaży komiksów które są podawane, a zwłaszcza Marvel i tak są pewnie mocno zawyżone, jeżeli nie będzie przed tym żadnej katastrofy na świecie to stawiam, że w latach 2020-2030 upadnie kilka wydawnictw.

już za:
dni
3
6
7
godzin
1
7
minut
3
1
sekund
0
8
Kalendarium
Sonda

Twoja reakcja na zwiastun "The Batman"?

  • Wow! (74%, Głosów: 93)
  • Może być (20%, Głosów: 25)
  • Nie moje klimaty (6%, Głosów: 8)

Głosujących: 126

Galeria
eith8tquwaebc7y eiswqqpu8ae7pfe eitajeyxcamy44d eiskztkxgaeboee seasonthreeposter01 ehuzjvbx0airuls
Komiksowe Top 5