Forum
Już wkrótce
  • Batman Black & White. Nigdy po trupie - 23 Wrz 2020,
  • Batman Black & White. Wieczna żałoba - 23 Wrz 2020,
  • Batman – Ostatni rycerz na Ziemi, tom 1 - 30 Wrz 2020,
  • Liga Sprawiedliwości – Szósty wymiar, tom 4 - 07 Paź 2020,

Komiksy z Batmanem są już z czytelnikami od ponad 80 lat. Obecnie wiele rzeczy jest dla czytelników oczywiste, ale zastanawialiście się kiedy po raz pierwszy zdecydowano się w ramach trofeów w jaskini Batman umieścić gigantyczną monetę i mechanicznego dinozaura.

Gigantyczny cent stał się charakterystycznym elementem wystroju jaskinie Batmana, ale skąd Bruce wziął tak nietypową rzecz? Olbrzymia moneta po raz pojawiła się w historii z “World’s Finest Comics #30” (autorzy: Bill Finger, Bob Kane i Ray Burnley), w której bohater musiał powstrzymać złodzieja z obsesja na punkcie centów.

Co ciekawe w tym przypadku olbrzymia moneta nie była dziełem złoczyńcy, ale częścią wystawy. Ale dlaczego Batman zdecydował się zabrać taką mało podręczną rzecz jak trofeum, nie wiadomo. Być może to Bruce Wayne kupił ją po zakończeniu wystawy?

Inny nietypowy i zarazem charakterystyczny elementem jaskini Batmana, stanowi wielki mechaniczny dinozaur. Pojawił się on w “Batman #35″ z czerwca/lipca 1946 roku. W historii „Dinosaur Island”, autorstwa Billa Fingera, Boba Kane’a i Raya Burnleya, w której bogaty przemysłowiec zbudował park rozrywki – Dinosaur Island, z mechanicznymi dinozaurami.

Źródła: CBR (1, 2)

PRZECZYTAJ TAKŻE:

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
już za:
dni
3
7
5
godzin
1
7
minut
5
5
sekund
4
3
Kalendarium
Sonda

Twoja reakcja na zwiastun "The Batman"?

  • Wow! (74%, Głosów: 93)
  • Może być (20%, Głosów: 25)
  • Nie moje klimaty (6%, Głosów: 8)

Głosujących: 126

Galeria
eith8tquwaebc7y eiswqqpu8ae7pfe eitajeyxcamy44d eiskztkxgaeboee seasonthreeposter01 ehuzjvbx0airuls
Komiksowe Top 5