Forum
Już wkrótce
  • “Batman: Ziemia niczyja. Kataklizm. Wstrząsy wtórne. Tom 2” - 28 lut 2024,
  • “Uniwersum DC według Neila Gaimana” - 28 lut 2024,
  • “Batman. Pogromca sprawiedliwości. Tom 1” - 28 lut 2024,
  • “Joker. Operacja specjalna. Tom 1” - 28 lut 2024,

W historii komików wydarzyło się wiele i nie brak wydarzeń, które mogą dziwić. Do takich spraw można zaliczyć debiut nowego kostiumu Nightwinga w “Batman: Shadow of the Bat” zamiast w “New Titans”.

Seria “Batman: Shadow of the Bat” rozpoczęta w 1992 roku spotkała się z dużym uznaniem. W pierwszym numerze z jakiegoś powodu Batman został uwięziony w Arkham Asylum. Jednak ówcześnie nie tylko sama historia wzbudzała zainteresowanie czytelników, ale fakt, że w pewnym momencie pokazany został Nightwing, którego historie można było śledzić w serii “New Titans”, w zupełnie nowym kostiumie.

W następnym miesiącu kostium „oficjalnie” zadebiutował w “New Titans # 88” (autorzy: Marv Wolfman, Tom Grummett i Al Vey).

A tydzień później znowu można było zobaczyć Dicka w akcji w nowy stroju w “Shadow of the Bat #2”.

Ze względu na wcześniejsze ujawnienie wyglądu nowego kostiumu Nightwinga na łamach “Batman: Shadow of the Bat”, ówcześnie część osób mogło się dziwić dlaczego pozwolono Normowi Breyfogle’owi zaprojektować nowy strój bohatera, ale nic takiego nie miało miejsca, projekt przygotował Tom Grummett, a “Batman: Shadow of the Bat #1” po prostu ukazał się wcześniej niż “New Titans”.

Źródło: CBR

PRZECZYTAJ TAKŻE:

Kalendarium
Sonda

Najlepszy plakat z "The Batman"