Komiksy z Batmanem są już z czytelnikami od ponad 80 lat. Dość szybko do grona ikonicznych postaci dołączyła też Catwoman, ale kiedy poznaliśmy jej imię?

Postać Catwoman po raz pierwszy pojawiła się w “Batman #1” z 1940 roku (autorzy: Bill Finger, Bob Kane, Jerry Robinson i George Roussos). Co ciekawe już podczas debiutu ustalona została znaczna część dynamiki łączącej relacji Batman/Catwoman (z wyłączeniem klapsów).

W kolejnym numerze “Batman #2” bohaterka nazywana zostaje Catwoman (alternatywnie Cat-Woman, ale również The Cat). W “Batman #3” Catwoman otrzymuje pierwszy kostium. Chociaż przez najbliższe 4 lata jej sukienka będzie częściej w kolorze purpury. W tym samym numerze doszło też do pierwszego pocałunku Batmana i Catwoman.

Kolejna ważna zmiana dla postaci Catwoman miała miejsce w “Batman #35” z 946 roku, kiedy to po dłuższej przerwie powrócono do bohaterki. W historii autorstwa Billa Fingera, Boba Kane’a i Raya Burnleya, zadebiutował klasyczny kostium Catwoman z Golden Age, który jest w zasadzie był taki sam jak poprzedni, ale bez gigantycznej kociej maski.

Miesiąc później Bob Kane i Charles Paris narysowali strój w bardziej tradycyjnym stylu w “Detective Comics #122”. W tym samym numerze zadebiutował też Kitty Car.


Kolejny kamień milowy dla Catwoman to “Batman #62” z 1950 roku, w którym Bill Finger, Bob Kane, Lew Schwartz i Charles Paris ujawnili sekretną tożsamość Catwoman – Selina Kyle.

Źródło: CBR

PRZECZYTAJ TAKŻE:

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
już za:
dni
3
6
4
godzin
2
2
minut
5
9
sekund
1
3
Kalendarium
Sonda

Twoja reakcja na zwiastun "The Batman"?

  • Wow! (74%, Głosów: 93)
  • Może być (20%, Głosów: 25)
  • Nie moje klimaty (6%, Głosów: 8)

Głosujących: 126

Galeria
ditf_blucover eiycymbuyaabes4 ditf-opening-titles-joker-ras ditf-opening-titles-batman-batcycle ditf-batman-logo ditf-batman-batarangs
Komiksowe Top 5