W historii komików wydarzyło się wiele i nie brak dziwnych historii, czy też takich, które wydają się nieprawdopodobne.

Do takich można zaliczyć historię, w której Joker próbował udowodnić, że jest zabawniejszy niż najsłynniejsi komicy, w tym Charlie Chaplin, Bob Hope, czy Abbott i Costello.

W “Batmanie #57” w historii „The Funny Man Crimes!” (autorzy: Lew Schwartz i Charles Paris), Joker jest oburzony, gdy inni więźniowie uważają innych komików za zabawniejszych od niego. Wykorzystano prawdziwe nazwisk niektórych komików, a niektóre zostały zmienione jak w wypadku Charliego Chaplina (Harley Hapless), Abbotta i Costello (Babbita i Toscello), czy Boba Hope’a (Bob Mope).

Joker ucieka z więzienia i zaczyna starać się udowodnić, że jest zabawniejszy niż inni komicy. Złoczyńcy udaje się nawet schwytać Batmana i Robina, ale nie może im nic zrobić, ponieważ ma obsesję na punkcie udowadniania, że ​​jest zabawniejszy niż inni komicy!

Następnie próbuje zmierzyć się z samym Charlie Chaplinem, najbardziej popularną ówcześnie ikoną komedii w Ameryce. Podszywający się pod komika Batmana sprytnie prowokuje Jokera stwierdzając, że jest on nieprzekonującym naśladowcą prawdziwego złoczyńcy. Doprowadza to Klauna do szału, przez co traci on czujność i Robinowi udaje się przypiąć do jego pleców tekturowego Jokera, co sprawia, że wszyscy zaczynają się z niego śmiać. Podążając za śmiechem tłumu bohaterom udaje się złapać złoczyńcę, który teraz zostaje też pośmiewiskiem w więzieniu.

Źródło: CBR

PRZECZYTAJ TAKŻE:

już za:
dni
3
6
5
godzin
0
3
minut
2
6
sekund
1
0
Kalendarium
Sonda

Twoja reakcja na zwiastun "The Batman"?

  • Wow! (74%, Głosów: 93)
  • Może być (20%, Głosów: 25)
  • Nie moje klimaty (6%, Głosów: 8)

Głosujących: 126

Galeria
eith8tquwaebc7y eiswqqpu8ae7pfe eitajeyxcamy44d eiskztkxgaeboee seasonthreeposter01 ehuzjvbx0airuls
Komiksowe Top 5