W historii komików wydarzyło się wiele i nie brak dziwnych historii, czy też takich, które wydają się nieprawdopodobne. Do takich można zaliczyć historię, w której Bruce Wayne ożenił się z Lois Lane.

Taka historia, ówcześnie określana jako wyimaginowana, ukazała się na łamach “Superman’s Girl Friend, Lois Lane #89” (autorzy: Leo Dorfman, Curt Swan i Mike Esposito). Wszystko zaczyna się, gdy Bruce ratuje życie Lois Lane na imprezie, ale zdaje sobie sprawę, że ta zapatrzona jest w Supermana. Na szczęście dla Batmana, Superman ostatnio współpracuje z Wonder Woman co daje mu szansę na zdobycie Lois jako Bruce Wayne.

Wayne miło spędza z nią czas i oświadcza się, a ta zgadza się wyjść za niego za mąż. Radosne wieści Batmana przekazuje Supermanowi, który co prawda twierdzi, że nie ma nic przeciwko, ale w rzeczywistości ciężko mu się pogodzić ze stratą Lois. Mimo to Superman zjawia się na weselu, po którym Bruce zdradza Lois prawdę na temat sekretnej tożsamości Batmana i ta jest zachwycona z tego powodu.

Szczęśliwym małżonkom rodzi się syn, którego wychowują na Bruce’a Wayne’a jr, którego szkolą na Batmana. Kiedy Lois zostaje zmuszona do zdradzenia tożsamości Batmana, ta chcąc chronić męża wymienia nazwisko Clarka Kenta, nie wiedząc, że ten jest Supermanem. Razem współpracując Batmanowi i Supermanowi udaje się zmylić złoczyńców, którzy sądzili, że poznali sekretną tożsamość Nietoperza, ale obaj bohaterowie dochodzą do wniosku, że mimo, że Lois wyszła za mąż za Wayne, to jako Pani Batmanowa jeszcze nie raz może znaleźć się w niebezpieczeństwie.

Źródło: CBR

PRZECZYTAJ TAKŻE:

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
już za:
dni
4
9
4
godzin
0
5
minut
3
3
sekund
1
4
Kalendarium
Galeria
elbp-m4wmaal07b elbo3hau8aalinp batman-death-in-the-family-014 batman-death-in-the-family-013 batman-death-in-the-family-012 pennyworths2
Komiksowe Top 5