Forum

Już wkrótce
  • Batman Black & White. Nigdy po trupie - 23 Wrz 2020,
  • Batman Black & White. Wieczna żałoba - 23 Wrz 2020,
  • Batman – Ostatni rycerz na Ziemi, tom 1 - 30 Wrz 2020,
  • Liga Sprawiedliwości – Szósty wymiar, tom 4 - 07 Paź 2020,

   BATMAN: MYSTERY OF THE BATWOMAN

Batman: Mystery of the Batwoman to kolejny film animowany o przygodach Batmana. Kreska i schemat postaci odpowiada serii animowanej The New Batman Adventures, więc już na początku może razić kreska przedstawiająca Bruce’a Wayne’a (bardziej kwadratowo chyba się nie dało), lub Bane’a. Jednak nowe postacie są bardzo dobrze wykonane pod względem technicznym. Sama fabuła jest dosyć interesują, ale osoby które uważały, że tytułową Batwoman, będzie postać znana z komiksu, będą zawiedzeni bo scenarzyści stworzyli zupełnie nową. W filmie poznajemy trzy kobiety, Kathy Duquense – córkę gangstera, detektyw Sonię Alcano i pracowniczkę firmy Wayne’a dr Roxanne Ballantine, które na pierwszy rzut oka nic nie łączy. Cała fabuła prowadzi do wyjaśnienia tytułowej tajemnicy Batwoman.

Fabuła filmu jest ciekawa i co najważniejsze spójna, wszystko zostaje wyjaśnione. Nie brakuje tu akcji, zwłaszcza na końcu filmu, ale twórcy zadbali też o sceny komediowe, a nawet wątek romantyczny, który połączył Bruce’a i Kathy, jest on może trochę naciągany, ale przynajmniej łączy ich podobna pasja. Nie zabrakło także elementów tajemniczości jak i dochodzenia detektywistycznego, nie jest może to idealnie zaprezentowane, ale jako całość wychodzi całkiem przyzwoicie.

Atutami filmu są na pewno nowe postacie, które zostały bardzo dobrze przedstawione, pod względem wyglądu jak i charakteru. Co zatem razi w filmie? Przde wszystkim, tak jak wspomniałem wcześniej, kreska przedstawiające Bruce’a Wayne’a i zaniedbanie postaci Bane’a, który zasługuje na trochę większą uwagę niż tą jaką mu poświęcono.

Brakuje też specyficznego klimatu jaki miał film Batman: Maska Batmana, co jest na pewno spowodowane tym, że film odnosi się do TNBA, a nie do Batman TAS. Ale można powiedzieć, że film wyszedł całkiem dobrze, przyzwoita ścieżka dźwiękowa, a nowe postacie pozwalają zapomnieć o wadach filmu. Na plus filmu wskazuje jeszcze fakt, że chociaż nie był on tworzony przez duet Timm-Dini, a przez twórców Batman Beyond: Return Of The Joker, to jednak Paul Dini współpracował przy filmie, jako konsultant.

Autor recenzji: Q

Ocena: 4 GACKI


Poprzednia Strona

już za:
dni
3
7
2
godzin
0
8
minut
2
4
sekund
5
5

Kalendarium

Sonda

Twoja reakcja na zwiastun "The Batman"?

  • Wow! (74%, Głosów: 93)
  • Może być (20%, Głosów: 25)
  • Nie moje klimaty (6%, Głosów: 8)

Głosujących: 126

Galeria

eith8tquwaebc7y eiswqqpu8ae7pfe eitajeyxcamy44d eiskztkxgaeboee seasonthreeposter01 ehuzjvbx0airuls

Komiksowe Top 5