Wszyscy wiedzą kim jest komisarz Gordon. Jest jednym z największych wrogów świata przestępczego, człowiekiem, którego reputacja jest synonimem porządku. Ale co wiadomo o początkach Gordona i jego drogi od początkującego gliniarza do komisarza policji? Czego potrzeba by poruszyć wiele warstw korupcji, które potajemnie rządziły Gotham City, tarliskiem najbardziej znanych czarnych charakterów. Jakie okoliczności stworzyły osoby, które w przyszłości staną się Catwoman, Pingwinem, Riddlerem i Two-Face’em i Jokerem?

GOTHAM przedstawia genezę największych superzłoczyńców i bohaterów DC Comics, odkrywa zupełnie nowy rozdział, który nigdy wcześniej nie został opowiedziany. Od producenta wykonawczego/scenarzysty Bruno Hellera (“The Mentalist,” “Rome”), GOTHAM śledzi losy jednego policjanta, który wspina się na kolejne szczeble kariery w niebezpiecznie skorumpowanym mieście balansującym na krawędzi zła oraz kroniki narodzin jednego z najbardziej popularnych superbohaterów naszych czasów.

Dorastając na przedmieściach otaczających Gotham City, JAMES GORDON (Ben McKenzie, “Southland,” “The O.C.”) postrzegał miasto jako wspaniałą i ekscytującą metropolię, gdzie jego zmarły ojciec kiedyś skutecznie służył jako prokurator okręgowy. Teraz po dwóch tygodniach w nowej pracy jako detektyw Gotham City, zaręczony ze swoja ukochaną narzeczoną BARBARĄ KEAN (Erin Richards, “Open Grave,” “Breaking In”), Gordon żyje swoim marzeniem – ma nadzieje przywrócić miasto do czystej wersji jaką zapamiętał będąc dzieckiem.

Odważny, szczery i gotowy wykazać się, nowo mianowany detektyw zostaje partnerem zuchwałej, ale i przenikliwej legendy policji HARVEYA BULLOCKA (Donal Logue, “Sons of Anarchy,” “Terriers,” “Vikings,” “Copper”), kiedy ci dwaj natkną się na najważniejszą sprawę: zabójstwo lokalnych miliarderów Thomasa i Marthy Wayne’ów. Na miejscu zbrodni Gordon spotyka jedynego ocalałego: niesamowicie rozemocjonowanego 12-letniego syna Wayne’ów BRUCE’A (David Mazouz, “Touch”), z którym młody detektyw czuje niewytłumaczalne pokrewieństwo. Poruszony głęboką stratą chłopca Gordon śluby złapać zabójcę.

Lawirując pomiędzy zazwyczaj podstępną polityką wymiaru sprawiedliwości Gotham, Gordon będzie musiał się zmierzyć z imponująca szefową gangu FISH MOONEY (Jada Pinkett Smith, film z serii “The Matrix”, “Hawthorne,” “Collateral”) i z wieloma innymi postaciami, które w zostaną najbardziej znanymi czarnymi charakterami, w tym nastoletnią SELINĄ KYLE/przyszłą CATWOMAN (debiutantka Camren Bicondova) i OSWALDEM COBBLEPOTEM/PINGWINEM (Robin Lord Taylor, “The Walking Dead,” “Another Earth”).

Chociaż dramat kryminalny śledzić będzie burzliwą i osamotnioną drogę Gordona przez departament policji w Gotham City, dowodzony przez kapitan SARAH ESSEN (Zabryna Guevara, “Burn Notice”), także skupi się na nieprawdopodobnej przyjaźni Gordona z dziedzicem fortuny Wayne’ów, który jest wychowywany przez niewzruszonego kamerdynera, ALFREDA (Sean Pertwee, “Camelot,” “Elementary”). To przyjaźń na całe życie, odgrywająca kluczową rolę w pomocy młodemu chłopcu w zostaniu mścicielem, któremu przeznaczone jest mu zostać.

GOTHAM oparte jest na postaciach DC Comics i jest produkowany przez Warner Bros. Television. Producent wykonawczy Bruno Heller (“The Mentalist”) napisał scenariusz do pilotowego odcinka, który zostanie wyreżyserowany i wyprodukowanych przez nominowanego do nagrody Emmy Danny’ego Cannona (seria “CSI” “Nikita”).

Oficjalne strony – fox.com/gotham/, GothamChronicle.com

Kalendarium

Forum