BATMAN ETERNAL #26

Tytuł historii: Broken Mirrors
W sprzedaży od: 01.10.2014 (USA)
Scenariusz: Scott Snyder, James Tynion IV, Ray Fawkes, Kyle Higgins i Tim Seeley
Rysunki: R.M. Guera, Juan Ferreyra
Okładka: Clay Mann, Romulo Fajardo, jr.
Kolor: Giulia Brusco
Liternictwo: Steve Wands
Ilość stron: 32

Twoja ocena:

GD Star Rating
loading...

W Gotham trwa stan wojenny! Poznaj tajemniczą historię jednego z najbardziej niebezpiecznych wrogów Batmana, który wychodzi na pierwszy plan!

Po opatrzeniu ran przez Julię, Bruce od razu chce wrócić teren. Na takie rozwiązanie nie zgadza się jednak Tim, który uważa, że najwyższy czas by wszyscy zaczęli działać razem. Odpowiedzi domagają się także obecni na miejscu Batgirl i Red Hood. Bruce w końcu zdradza, że za wszystkim stoi Hush. Sytuację całą komplikuje fakt, że złoczyńca ma też pod kontrolą policję dzięki osobie Jasona Barda. Podczas gdy bohaterowie ruszają w teren by w jakiś sposób zapanować nad zamieszkami w mieście, Bruce zostaje z Julią, która chce się dowiedzieć więcej na temat Husha.

Podczas wizyty w szpitalu u Alfreda, Wayne streszcza jej swoją wspólną historię z Tommy’m Eliottem alias Hushem.

Byli najlepszymi przyjaciółmi z dzieciństwa. Śmierć rodziców Bruce’a sprawiła, że Tommy poczuł, że traci przyjaciela, dlatego doprowadził do wypadku swoich rodziców, by być taki sam jak Bruce. Później było już tylko gorzej. W szkole ubierał się jak Bruce, a czasami nawet podawał się za niego. Kiedy Tommy po latach odkrył kim jest Batman, również zapragnął stać się kimś innym, tak narodził się Hush. Teraz Bruce ponownie musi go pokonać i tak jak zawsze może liczyć na wsparcie swoich oddanych przyjaciół, do grona których dołączyła Julia.

Komisarz Bard wprowadza nowe porządki w Gotham. Stan wojenny oznacza, też uchwalenie godziny policyjnej. W międzyczasie Spoiler podróżuje nad dachu autobusu do przewozu więźniów, by dostać się do więzienia, gdzie zamknięto jej ojca. Chce się z nim rozmówić, ale kiedy wysyła wiadomość zdradzającą jego zamiary okazuje się, że tak naprawdę wysłała wiadomość o nagrodzie w wysokości 1 mln dolarów za swoją głowę.

Thomas Elliot doprowadza do przeniesienia Alfreda ze szpitala do zakładu Arkham, gdzie na lokaja czeka Córka Jokera.

Autor: Q


Jak się wcześniej okazało głównym przeciwnikiem Batmana jest Hush. W tym numerze postanowiono odświeżyć jego origin, a raczej relacje łączące go z Bruce’em. Wszystko jest niby takie jak znamy z wcześniejszych historii, ale tym razem znacznie bardziej zaakcentowano obsesją Tommy’ego na punkcie zostania Bruce’em Wayne’em. Zmienia się kompletnie cała motywacja Husha, który teraz od dziecka pragnął być jak Wayne, a wcześniej przecież bardziej interesowało go uzyskanie dostępu do rodzinnej fortuny. Teraz ze złoczyńcy, który dążył wszelki sposobami do osiągnięcia swoich celów otrzymaliśmy po prostu szaleńca z obsesją na punkcie Wayne’a. Być może jeszcze nie wiemy wszystkiego o nowym Husha, ale na chwilę obecną nowa wersja przegrywa ze starą.

Po raz kolejny Stephanie Brown udowadnia, że powinna już dawno zginać. Po co pcha się do więzienia by porozmawiać z ojcem? Nie ma też problemów z pobiciem strażnika. Jak tak dalej pójdzie to dostanie celę obok ojca. Jej zachowania, oraz granie bohaterki jest tak irytujące, że zamiast narzekań, gdzie jest Spoiler, część czytelników zacznie pewnie domagać się jej śmierci.

W numerze mamy dobre momenty za sprawą relacji pomiędzy Bat-rodziną oraz Julią, której chyba co raz bardziej podoba się przynależność do drużyny Batmana. Jednak tych pozytywów w całej serii jest co raz mniej, a co raz więcej irytujących momentów, tym samym seria jest co raz bardziej przeciętna.

Ocena: 3,5 nietoperka

Autor: Q

już za:
dni
3
7
0
godzin
0
6
minut
2
6
sekund
0
8

Zack Snyder’s Justice League
już za:

dni
1
9
godzin
0
6
minut
2
6
sekund
0
8

Sonda

Twoja reakcja na zwiastun “Zack Snyder's Justice League”?

Zobacz wyniki

Kalendarium

Galeria

bw2x06_05 bw2x06_04 bw2x06_02 bw2x06_01 bw2x06_0 vf1321_snyder_opener

Komiksowe Top 5