Forum

Już wkrótce
  • Batman – Ostatni rycerz na Ziemi, tom 1 - 30 Wrz 2020,
  • Liga Sprawiedliwości – Szósty wymiar, tom 4 - 07 Paź 2020,
  • Lewiatan - 07 Paź 2020,
  • Uniwersum DC według Mike`a Mignoli - 07 Paź 2020,
BATMAN/TEENAGE MUTANT NINJA TURTLES #5

Tytuł historii: Deadly Mutant Arkham Inmates
Miesiąc wydania (okładka): Czerwiec 2016 (USA)
W sprzedaży od: 10.04.2016 (USA)
Scenariusz: James Tynion IV
Rysunki: Freddie E. Williams II
Okładki: Freddie E. Williams II; Kevin Eastman i Tomi Varga
Kolor: Jeremy Colwell
Liternictwo: Tom Napolitano
Ilość stron: 32

Twoja ocena:

GD Star Rating
loading...

Shreeder wchodzi w niełatwy sojusz z śmiertelnie niebezpiecznym nowym partnerem. Casey Jones zostaje aresztowany przez GCPD. W tym samym czasie rozpoczyna się kryzys w Azylu Arkham, co oznacza że Batman i Żółwie będą zajęci. Tymczasem młody rezydent wraca do posiadłości Wayne’a i zastaje zielonych intruzów w bat jaskini.

Komisarz Jim Gordon czeka na Batmana przy bat sygnale. Mroczny Rycerz zjawia się w towarzystwie Raphaela i Donatello. Widok zmutowanych żółwi przyprawia komisarza policji o ból głowy. Jim informuje Batmana, że doktor Arkham utracił kontrole nad Azylem. Ludzie z klanu Stopy przyszpilili doktora katanami do bramy szpitala. Z cienia wychodzi Pingwin, który dostarczył wszystkie informacje policji po tym jak został zdradzony przez Shreddera. Okazuje się, że Oroku Saki chce spalić doszczętnie Gotham, a Azyl stał się dla niego i Ra’sa swoistą twierdzą. Leonardo nie ufa złoczyńcy i wdaje się z nim w kłótnie. Spór przerywa nagły atak bólu, żółw natychmiastowo musi zostać przetransportowany do jaskini.

Tymczasem Michellangelo i Donatello spędzają czas, grając na konsoli podłączonej do głównego komputera. Casey Jones nie jest z tego zadowolony, wszak odbył podróż między wymiarową aby pomóc żółwiom wrócić do ich świata. Mike uspokaja chłopaka w swoim prześmiewczym stylu. Niepostrzeżenie w jaskini pojawia się Damian. Bierze Żółwie i Caseya za złodziei. Rozpoczyna się walka, którą przerywa Batman. Alfred i Splinter zajmują się osłabionym Leonardo. Mroczny Rycerz postanawia, że goście z innego wymiaru pozostaną w jaskini i razem z Caseyem zaczną się przygotowywać do podróży powrotnej. Batman i Robin udają się do Arkham by przywrócić porządek w szpitalu. Alfred proponuje, aby Wayne przywdział inną, bardziej cięższą zbroje. Batman jednak nie przyjmuje propozycji mówiąc, że ciężkie uzbrojenie na niewiele się zda w pojedynku z wyszkolonymi wojownikami ninja. Mistrz Splinter prosi Batmana aby ten nie lekceważył Shreddera.

Batman i Robin wyskakują z bat samolotu prosto na teren Azylu. W środku wita ich Oswald Cobblepot zmieniony pod wpływem mutagenu w… pingwina królewskiego. Okazuje się, że bohaterów otaczają szaleńcy zmienieni w swoje zwierzęce odpowiedniki.

Autor: Bullet

Piąty zeszyt serii jest lekko przegadany. Wyścig z czasem trwa i żółwie, a zwłaszcza Leonardo zaczynają odczuwać skutki degradacji swojego DNA. Na scenie pojawia się Damian Wayne, który jak zawsze najpierw działa, a potem zadaje pytania. Właściwie najciekawszym zabiegiem fabularnym jest w tym zeszycie transformacja szaleńców z Arkham w ich zwierzęce odpowiedniki. Joker jako Kobra, czy Bane w postaci słonia wyglądają świetnie. Brak akcji rekompensują nam twórcy zabawnymi dialogami, dzięki czemu czyta się ten numer szybko i przyjemnie.

Ocena: 4 nietoperki

Autor: Bullet

już za:
dni
3
6
6
godzin
1
7
minut
1
8
sekund
5
8

Kalendarium

Sonda

Twoja reakcja na zwiastun "The Batman"?

  • Wow! (74%, Głosów: 93)
  • Może być (20%, Głosów: 25)
  • Nie moje klimaty (6%, Głosów: 8)

Głosujących: 126

Galeria

eith8tquwaebc7y eiswqqpu8ae7pfe eitajeyxcamy44d eiskztkxgaeboee seasonthreeposter01 ehuzjvbx0airuls

Komiksowe Top 5