BATMAN/TEENAGE MUTANT NINJA TURTLES #6

Tytuł historii: The Way Home
Miesiąc wydania (okładka): Lipiec 2016 (USA)
W sprzedaży od: 11.05.2016 (USA)
Scenariusz: James Tynion IV
Rysunki: Freddie E. Williams II
Okładki: Freddie E. Williams II; Kevin Eastman i Tomi Varga
Kolor: Jeremy Colwell
Liternictwo: Tom Napolitano
Ilość stron: 32

Twoja ocena:

GD Star Rating
loading...

Crossover roku zmierza do mrożącego krew w żyłach końca. Żółwie mają ostatnią szansę aby powrócić do domu. Ale jakie plany względem Gotham ma nikczemny Shredder?! To będzie bitwa pełna wojowników ninja, nasi bohaterowie staną przeciwko połączonym siłom Klanu Stopy i Ligi Zabójców.

Batman i Robin walczą ze zmutowanymi złoczyńcami w Arkham. Walka jest bardzo trudna ponieważ transformacja w zwierzęta obudziła w złoczyńcach również zwierzęcą siłę. W ruch idą elektryczne batarangi i pięści. Niestety Batman zostaje uziemiony przez Mr. Freeze’a. Damian na rozkaz ojca ucieka z Azylu by wezwać pomoc.

Żółwie śledzą całą walkę na ekranie bat komputera. Pomimo tego, że mają mało czasu, aby przejść przez portal, postanawiają pomóc Batmanowi. Casey Jones próbuje przemówić żółwiom do rozsądku, to ich ostatnia szansa, aby wrócić do domu. Raphael sprzeciwia się Caseyowi. Batman to człowiek, który poświęcił swój czas i środki, aby im pomóc i żółwie bez względu na wszystko pomogą Mrocznemu Rycerzowi w walce z Shredderem i Ra’sem. Nawet osłabiony Leonardo jest gotowy do pomocy.

Tym czasem w azylu Arkham Ra’s al Ghul tryumfuje. Batman próbuje przekonać terrorystę, że Shredder go oszukuje. Oroku Saki chce przejąć władzę nad Ligą Zabójców, zniszczyć Gotham i podporządkować sobie cały świat. Ghulowi to jednak nie przeszkadza. Uważa, że zagłada Gotham, oraz zamiana ludzi w zwierzęta z pomocą chemikaliów z innego świata przywróci naturalny porządek świata. Joker zmieniony w kobrę proponuje aby zostawić nietoperza jemu. Szalony clown chce się nacieszyć nowymi zdolnościami i ukąsić Batmana, a potem patrzyć jak gnije i umiera w bólach. Tym czasem Azyl Arkham zostaje otoczony przez policje. Gdy Joker ma już ukąsić Batmana pojawiają się Żółwie z mistrzem Splinterem na czele. Donatello z pomocą urządzenia znalezionego w batmobilu uwalnia Batmana z lodowego więzienia. Walka jest bardzo trudna. Żółwie w pojedynkę mają trudności z pokonaniem Ra’sa, dopiero wspólny atak całej czwórki sprawia, że Ghul pada pod naporem ciosów. W tym czasie Batman ubrany w specjalną zbroję staje do walki ze Shredderem. Starcie jest brutalne i niełatwe. Mrocznemu Rycerzowi pomimo uszkodzonej zbroi udaje się pokonać przeciwnika. Szczur Splinter bez trudu unieszkodliwia pacjentów Arkham. Ra’s widząc, że jest otoczony przez przeciwników ucieka używając zasłony dymnej. Damian stwierdza, że nie warto go ścigać, gdy jest osłabiony i nie ma sojuszników.

Nagle pojawia się portal przez który przechodzą April ‘O Neil i Casey. Okazuje się, że April wraz z doktorem Haroldem skonstruowała drugi transmiter do podróży między wymiarowych. Żółwie mają dwadzieścia minut, aby zabrać niedobitki klanu i pożegnać się z Batmanem. Raphael odchodząc podarowuje Batmanowi swoją bandanę.

Godzinę później Jim zdaje raport Mrocznemu Rycerzowi. Załoga A.R.G.U.S. otoczyła Azyl ochroną do momentu aż złoczyńcy nie powrócą do ludzkich postaci. Bullock i inni policjanci patrolują ulice miasta w poszukiwaniu ludzi z Ligi Zabójców. W końcu Bruce i Damian mogą uczcić rocznice śmierci rodziców Wayne’a. Alfred proponuje, aby obejrzeć stare filmy rodzinne, lecz Damian i Bruce zamierzają spędzić ten czas wspólnie naprawiając uszkodzoną zbroję.

Autor: Bullet

Crossover Batman/TMNT dobiegł końca. Jest to historia, która świetnie sprawdziła się w wydaniach zeszytowych. Ale zbiorczego wydania raczej nie postawiłbym na półce. Ta mini –seria jest sprawnie napisana i pięknie zilustrowana, ale to tylko odskocznia od wydarzeń prezentowanych w regularnych seriach. Oba światy pasują do siebie tylko w pewnym, dość ograniczonym spektrum. Jest to komiks lekki i przyjemny, ale sięgną po niego tylko nieliczni fani zarówno Żółwi jak i Batmana. Jest to jednak prosta historia zbudowana na kliszach fabularnych i nie wprowadza nic nowego do obu światów. Twórcy snują plany na temat ponownego spotkania. James Tynion wspominał w jednym z wywiadów, że marzy mu się film animowany z udziałem Wojowniczych Żółwi i bat rodziny. Czy drugi taki crossover byłby udany? Zostawiam Was z tym pytaniem.

Ocena: 4 nietoperki

Autor: Bullet

już za:
dni
1
6
1
godzin
1
5
minut
0
7
sekund
1
5

Kalendarium

Galeria

e_td8uxuubab-ow e_td8upvkaeo97p 242397049 e_mypzhucaaatq dcfandome_catwoman_zoe titans3x09_06