Forum

Już wkrótce
  • Liga Sprawiedliwości – Epidemia, tom 2 - 21 Lut 2018,
  • Batman – Świt mrocznego Księżyca - 21 Lut 2018,
  • "Batman zbawia świat" w TNT - 25 Lut 2018, 10:30
  • "Batman zbawia świat" w TNT - 27 Lut 2018, 12:40
HUNTRESS #3

Tytuł historii: Crossbow at the Crossroads, Part Three
Miesiąc wydania (okładka): Luty 2012 (USA)
W sprzedaży od: 07.12.2011 (USA)
Scenariusz: Paul Levitz
Rysunki: Marcus To
Okładka: Guillem March, Tomeu Morey
Kolor: Andrew Dalhouse
Tusz: John Dell
Liternictwo: Sal Cipriano
Ilość stron: 32

Twoja ocena:

GD Star Rating
loading...

Podążanie za jachtem Morettiego doprowadza Huntress do portu w Pompejach. Chociaż na miejscu szybko zjawia się policja, to ich celem nie jest aresztowanie przestępcy. Po tym jak kryminalista odjeżdża w towarzystwie policjantów na umówione spotkanie, Helena postanawia podsłuchać, o czym na pokładzie jachtu z jedną z kobiet Morretiego rozmawiają skorumpowani policjanci. Dzięki temu dowiaduje się, że Moretti i Ibn Hassan udali się na spotkanie w sprawie „Chairmana”, który szuka we Włoszech azylu. W negocjacjach bierze też udział przedstawiciel rządu.

Po telefonicznej rozmowie ze swoim przyjacielem z Neapolu, Allesandro, Helena dowiaduje się „Chairman”, czyli ojciec Ibna Hassana pochodzi z Kufra, gdzie sprawuje kontrolę nad wydobyciem ropy naftowej i prawdopodobnie dostarcza Morettiemu młode dziewczyny.

Po namierzeniu miejsca spotkania przestępców w ruinach starożytnej areny walk gladiatorów, Huntrees postanawia wkroczyć do akcji. Po kolei unieszkodliwia kolejnych ochroniarzy. Niestety jeden z nich, solidnie zbudowany arab, dopada ją.

Przykładowe StronyChociaż spotkanie zostało zakłócone to Moretti zabiera Hassana na swój jacht, a przedstawiciela rządu informuje, że skontaktuje się z nim, kiedy znajdzie odpowiednie i przede wszystkim bezpieczne miejsce, w którym mogłoby dojść do spotkania z „Chairmanem”. W nowej lokalizacji za pewne nie zabraknie też towarzystwa pięknych kobiet, które z Afryki przysłał ojciec Ibna.

Kufra. Zamieszki stają się coraz bardziej dotkliwe i „Chairman” decyduje się udać do Włoch, wraz ze świeżą dostawą kobiet dla Morretiego. Władze postanawia zostawić w rękach swojego syna Mustafy.

Przeciwnikiem Huntress okazuje się być Lion of Kufra. Ma on nad nią znaczną przewagę fizyczną, ale mimo to bohaterka się nie poddaje i kiedy napastnik jest bliski uduszenia jej, Helena zadaje mu cios w nerw błędny, po którym groźny przeciwnik od razu pada na ziemie. Po złapaniu oddechu Huntress stwierdza, że nadszedł już czas na Morettiego.

Autor: Q

Co prawda cały czas jest zawiedziony, że gdzieś kompletnie zaginęła postać Giuseppe’a, ale cała intryga przygotowana przez Levitza wynagradza nam te braki. Przemyt kobiet to tylko wierzchołek góry lodowej, a w całą sprawę zamieszany jest dyktator z Afryki, który ma szansę na azyl we Włoszech, ze względu na fakt kontroli złóż ropy naftowej. Nie trudno się domyślić, o kogo może chodzić, zwłaszcza, że wspomniana jest Kufra, czyli w rzeczywistości miasto w Libii. Trzeba przyznać, że takie umieszczenie w akcji bardzo aktualnych wydarzeń, sprawia, że całości nie odbiera się tylko i wyłącznie, jako kolejnej historii o superbohaterce.

Ocena: 4,5 nietoperka

Autor: Q

W KINACH OD
17 LISTOPADA

Kalendarium

Sonda

Najlepszy plakat z Batmanów Nolana

Galeria

27993081 batman-ninja-blu-ray-cover knightmare-storyboard gotham-412_016 gotham-412_015 gotham-412_014

Komiksowe Top 5