Forum

Już wkrótce
  • "Lego Batman: Film" w HBO2 - 20 Lip 2018, 17:40
  • "Lego Batman: Film" w HBO2 - 21 Lip 2018, 08:05
  • "Batman v Superman: Świt sprawiedliwości" w HBO - 22 Lip 2018, 17:40
  • "Batman v Superman: Świt sprawiedliwości" w HBO - 23 Lip 2018, 12:50
LEGENDS OF THE DARK KNIGHT #45

Tytuł historii: Without Sin, Part 4
Data wydania: 11.04.2013 (USA)
Scenariusz: Dan Mishkin
Rysunki: Tom Mandrake
Okładka: Tom Mandrake
Kolor: Wendy Broome
Liternictwo: Saida Temofonte
Ilość stron: 26

Twoja ocena:

GD Star Rating
loading...

Kiedy Two-Face idzie do spowiedzi nie szuka rozgrzeszenia. Czy Harvey Dent się zmienił, czy to może kolejna oznaka jego szaleństwa?

W nocy na parkingu ratuszu Batman postanawia zadać kilka pytań pani Kirk. Kobieta obawiając się, że coś jej grozi próbuje się bronić, a kiedy to nie pomaga ucieka i wzywa pomocy. Ostatecznie zdradza Batmanowi, że nowy burmistrz nie daje się zastraszyć i nie prowadzi działań jak jego poprzednicy. Pojawienie się strażnika sprawia, że Batman postanawia odejść, ale obiecuje, że jeszcze dokończy rozmowę z panią Kirk, która blisko pracuje z burmistrzem przy planach przebudowy Devil’s Ridge.

Później w katedrze św. Dismasa Batman odwiedza ojca Tenneya. Informuje go o swojej rozmowie z Jennifer Kirk. Księdzu nie udało się jednak jeszcze złamać wszystkich zapisków ojca Richtera. Batman jednak cały czas nie skreślił go z listy podejrzanych, bo dowiedział, że ten kilka miesięcy temu zabił człowieka, a następnie niespełna pół roku później złożył śluby kapłańskie. Cała sprawa została wyciszona przez archidiecezję i władze miasta.

Tenney postawia opowiedzieć Batmanowi jak wyglądał najgorszy dzień w jego życiu. Podczas budowy domów i kościołów w Ameryce środkowej, gdzie budowanie kościołów jest niebezpiecznym zajęciem, grupa paramilitarna postanowiła pokrzyżować ich plany przy użyciu przemocy. Na ich nieszczęście Tenney znał się na przemocy i wtedy po raz pierwszy zabił innego człowieka. Chociaż wyrzuty sumienia go nie ominęły, to sądzi, że Batman go rozumie, ale w odróżnieniu do niego bohater Gotham City zawsze znajdywał jakiś sposób by nie odbierać życia.

Ze słowami Batmana zgadza się Two-Face, który niespodziewanie zjawia się w katedrze. Jak się okazuje Harvey wcześniej wyspowiadał się ze swoich ostatnich zabójstw oraz wyznał, że to on był sekretnym darczyńcą ojca Richtera. Dochodzi do strzelaniny, a kiedy Harvey postanawia rzucić monetą Batman ją przechwytuje i nie chcąc zdradzić, jaka strona wypadała, sprawia, że złoczyńca jeszcze bardziej się wścieka i ostatecznie decyduje się wyskoczyć przez okno.

Autor: Q

Powoli zbliżamy się do końca, a tak naprawdę cały czas nie wiele wiadomo. Już trochę za długo brakuje różnych odpowiedzi. Z jednej strony wątek relacji ojca Tenneya z Batmana stanowi ciekawy pogląd na działania bohatera, ale z drugiej nie wiele nas to przybliża do wyjaśnienia zabójstwa ojca Richtera. Praktycznie pewne jest, że ma to związek z planem przebudowy Devil’s Ridge, ale jaka jest w tym wszystkim rola Harveya Denta, czy rzeczywiście się zmienił, czy może Two-Face nadal o wszystkim decyduje? Na te i kilka innych pytań odpowiedzi jeszcze nie uzyskaliśmy.

Ocena: 4 nietoperki

Autor: Q

Polska premiera filmu
"Młodzi Tytani: Akcja! Film" za
dni
2
1
godzin
1
3
minut
5
5
sekund
1
5

Sonda

Czy zamierzasz obejrzeć film "Młodzi Tytani: Akcja! Film"?

  • Raczej nie (28%, Głosów: 29)
  • Tak, w kinie (20%, Głosów: 21)
  • Nie, co to za film? (20%, Głosów: 21)
  • Poczekam na DVD/Blu-ray/VOD (17%, Głosów: 17)
  • Może jak będzie w TV (15%, Głosów: 15)

Głosujących: 103

Kalendarium

Galeria

star-labs-deleted-jl henry-cavill-superman-umbrella titans-robin titans-robin-fight dgtmg_qwsaavul6 dfzhghpx0aa4vho