LEGENDS OF THE DARK KNIGHT #69

Tytuł historii: The Echo of Pearls
Data wydania: 26.09.2013 (USA)
Scenariusz: Jim Krueger
Rysunki: Tom Raney
Okładka: Mike McKone
Kolor: Wendy Broome
Liternictwo: Saida Temofonte
Ilość stron: 23

Twoja ocena:

GD Star Rating
loading...

Kiedy młody Bruce przypadkowo odkrył jaskinię pod rodzinna posiadłością był zachwycony. Wszyscy wielcy bohaterowie mieli jaskinię. Ale tego dnia nie był sam – i echo jego odkrycia towarzyszyło mu przez całe życie.

Po wpadnięciu do jaskini młody Bruce Wayne po początkowym przerażeniu zachwycił się echem. Nim zrobiło się ciemno jego matka sprowadziła pomoc i do jaskini została spuszczona latarka. Bruce świetnie się bawił, ale w końcu musiał posłuchać mamy i opuścić jaskinię. Własną jaskinie miało wielu bohaterów Zorro, hrabia Monte Christo, a teraz także i Bruce.

Jaskinia ponownie odnalazła Bruce’a dopiero po śmierci jego rodziców. Nie był to już jednak to ten sam uśmiechnięty chłopiec. Był w nim jeszcze większy mrok, ale jaskinia odpowiedziało na jego prośbę i dała mu znak w postaci chmary nietoperze. Bruce złożył wtedy przysięgę, że pomści śmierć rodziców walcząc ze zbrodnią.

Wiele lat później jaskinia wysłała nietoperza by sprowadzić z powrotem Bruce’a. Ten doskonale zrozumiał znak jaki dał mu nietoperz i zdecydował się uczynić się z niego swój symbol. Zrozumiał przesłanie jaskini i znów był jej chłopcem. To w niej przesiadywał planując walkę ze złoczyńcami i przechowywał swoje gadżety i stroje. Wypełnił ją, ale ciągle od czasu do czasu nasłuchuje echa odgłosu łez, które niczym perły odbijały się lata wcześniej, kiedy opłakiwał śmierć rodziców.

Autor: Q

Dość nietypowa opowieść, w której poznajemy losy Bruce’a Wayne’a a później Batmana z punktu widzenia jaskini. Tego typu historie doskonale nadają się do serii Legends of the Dark Knight. Twórcy pozwalają sobie na pewnego rodzaje eksperymenty, co zawsze stanowi miłe oderwanie od tradycyjnych serii.

Ocena: 4 nietoperki

Autor: Q

już za:
dni
3
6
6
godzin
0
6
minut
0
6
sekund
4
7

Zack Snyder’s Justice League
już za:

dni
1
5
godzin
0
6
minut
0
6
sekund
4
7

Sonda

Twoja reakcja na zwiastun “Zack Snyder's Justice League”?

Zobacz wyniki

Kalendarium

Galeria

bw2x06_05 bw2x06_04 bw2x06_02 bw2x06_01 bw2x06_0 vf1321_snyder_opener

Komiksowe Top 5