Forum

Już wkrótce
  • "JLA - Liga Sprawiedliwości: Saga o błyskawicy" (WKDCBiZ) - 24 kwi 2024,
  • "Mroczny kryzys na Nieskończonych Ziemiach. Tom 2" - 15 maj 2024,
  • "Nightwing. Bitwa o serce Blüdhaven. Tom 2" - 29 maj 2024,
  • "Batman. Pogromca sprawiedliwości. Tom 2" - 29 maj 2024,
LEGENDS OF THE DARK KNIGHT #70

Tytuł historii: Hell’s Bells, part 1
Data wydania: 03.10.2013 (USA)
Scenariusz: Scott Kolins
Rysunki: Scott Kolins
Okładka: Scott Kolins
Kolor: Dave McCaig
Liternictwo: Saida Temofonte
Ilość stron: 23

Twoja ocena:

GD Star Rating
loading...

Ostatnie starcie z policją Gotham zmusza Batmana do improwizacji, kiedy trafiają na te miejsce zbrodni, a policja próbuje go zatrzymać!

Kiedy Gordon wraz ze swoim oddziałem wpada do pewnego mieszkania, na miejscu zastają Batmana trzymającego ciało kobiety. Przez chwile wszyscy są sparaliżowani, ale jeden ze skorumpowanych glin postanawia wykorzystać nadarzającą się okazję i strzela do Batmana. Zmuszony do ucieczki Bruce wyskakuje przez okno. Gordon powstrzymuje jednak swoich ludzi przed dalszym pościgiem

W rozmowie z Alfredem Bruce wyjaśnia mu, że kiedy przybył do mieszkania Gem Inai, która podejrzewana była o współpracę z Two-Face’em, ta już była martwa. Nim jednak na miejscu zjawiła się policja zdążył pobrać tkanki, by zbadać jej nietypową śmierć.

Przeprowadzone pod przykrywką gliniarza śledztwo Wayne’a dotyczące budynku pozwala odkryć, że wielu lokatorów zniknęło w niewyjaśnianych okoliczności, a większości z nich nikt nie szukał. Wiele osób podejrzewa, że budynek jest przeklęty. Wieczorem Batman odwiedza gliniarza, który go postrzelił i spuszcza mu łomot.

Po kilku dniach pojawiają się nowe dowody w sprawie tajemniczego budynku, który obecnie należy do Bavola Bella. Alfred po sprawdzeniu próbek z ciała kobiety sugeruje by skontaktować się z Jasonem Bloodem lub księdzem O’Nealem, ale Batman śpieszy się na spotkanie z Gorodnem, który w piwnicy pod budynkiem odnalazł stery ciał, ale jest tam coś jeszcze…

Autor: Q

Niewątpliwie historia autorstwa Kolinsa jest klimatyczna. Styl jego rysunków może nie każdemu przypaść do gustu, ale trzeba przyznać, że dobrze współgrają z jego opowieściami. Tym razem Batman prowadzi śledztwo w sprawie tajemniczego zgonu w jakby się wydawało przeklętej kamienicy. Czy w sprawę zamieszane są jakieś demony?

Rozłożenie historii na 4 części pozwala na stopniowe prowadzenie śledztwa i chociaż ciało zostaje szybko odkryte, to później mamy okazję przejrzeć się jak Batman pod postacią gliniarza przesłuchuje lokatorów. Typowo detektywistyczna robota, ale przełomu w śledztwie dokonuje Gordon, tylko czy bohaterowie takiego przełomu się spodziewali?

Ocena: 4 nietoperki

Autor: Q

Kalendarium

Sonda

Najlepszy okładka (Dark Age):

Sonda

Najlepszy okładka (Bronze Age):