Bob Kane - BatmanCzy Bob Kane skopiował rysunek Batmana autorstwa Todda McFarlane’a?
Raczej tak

Bob Kane słynął z tego, że jako rysownik w latach 30-tych często wzorował się na pracach najpopularniejszych ówcześnie artystach, zwłaszcza Halu Fosterze i Alexie Raymondzie. W latach 50-tych wysługiwał się natomiast “rysownikami widmo” zwłaszcza Sheldonem Moldoffem.

Kiedy rozpoczęto pracę nad “Batmanem” Burtona wiele osób zaczęło się zwracać do Boba Kane’a z prośbą o rysunki związane z nadchodzącym filmem. Kane podszedł do sprawy rysunków tak samo jak na początku swojej kariery. Można go docenić za fakt, że wiedział, którzy rysownicy byli na topie, a takim niewątpliwie był Todd McFarlane, którego prace całkiem jawnie kopiował. Najlepszym tego przykładem są te rysunki (po lewek panel autorstwa Todda McFarlane’a, po prawej przygotowana przez Boba Kane grafika promująca “Batmana”).

Todd  McFarlane - Batman Bob Kane - Batman

Oczywiście nie jest to 100% dowód, ale z dopatrzeniem się podobieństw nie ma problemów. Nie bez powodu też zapewne w wywiadach z tamtego okresu Bob Kane określał McFarlane’a mianem jednego ze swoich “rysowników widmo”.

Źródło: Comics Should Be Good!

PRZECZYTAJ TAKŻE:

1 Komentarz
Oldest
Newest
Inline Feedbacks
View all comments

Jak dla mnie to zwykła żenada. Ciekawe czy Batmana sam wymyślił, czy też od kogoś zerżnął? Chociaż biorąc pod uwagę ten cały cyrk z Fingerem, to raczej to drugie.

już za:
dni
4
6
2
godzin
2
1
minut
2
6
sekund
3
4
Kalendarium
Galeria
batman_sotd_1000742977_4k_oslv_3d_temp_dom_skew ennajytxcaaadqn ennajytwmaatqde 125899098 125540468 125364883_
Komiksowe Top 5