Wrzesień rozpoczął się na dobre. Zakończyły się urlopy, studenci powoli szykują się do powrotu na uczelnie (lub do sesji poprawkowych), uczniowie rozpoczynają właśnie trzeci tydzień szkolnych zmagań. Chcielibyśmy umilić Wam ten niewątpliwie trudny okres, a okazja ku temu sprzyjająca przynajmniej z dwóch dodatkowych powodów.

76000_box1_in

LEGO® 76000 Batman™ kontra Mr. Freeze™: Aquaman™ na lodzie

W piątek 30 sierpnia swoją premierę miał film na DVD „LEGO® Batman” pod patronatem medialnym BatCave. Mało tego, jako, że Wasz ulubiony „batmański” serwis obchodzi w tym roku okrągłe, dziesiąte urodziny, najwyższa pora ogłosić kolejny z zapowiadanych konkursów. A nagrody sponsorowane przez Galapagos Films, LEGO®, Cenegę oraz sklep Kulturopolis.pl tym razem szykują się naprawdę wyjątkowe. Nim jednak do nich przejdziemy, przeczytajcie co nieco o zasadach.

Konkurs podzieliliśmy na dwie części: dla kreatywnych oraz dla osób które nie wygrzebały się jeszcze z wakacyjnego, błogiego lenistwa. Oczywiście zdecydowanie bardziej honorować będziemy czytelników którzy wykażą się swoją inwencją twórczą.

ZADANIE DLA KREATYWNYCH:

Zaprojektuj nowy zestaw klocków LEGO® związany ze światem DC. Opisz, narysuj, wyklej – niemal każda artystyczna forma jest dozwolona. Wymyślony zestaw musi mieć konkretną nazwę np. BatCave LEGO®. W legendzie/opisie określ: szacunkową ilość elementów wchodzących w jego skład + figurki postaci. Może to być zarówno pojazd Batmana w serii klocków Technics jak i Metropolis Supermana w sekcji LEGO® City. Ogranicza Was tylko wyobraźnia i temat LEGO® DC Comics.

lego_batman

DVD LEGO® Batman

Żeby było jasne, nie chodzi nam o wymierzony co do milimetrów, architektoniczny projekt. Najważniejszy dla nas jest sam pomysł. Jeśli nie czujesz się na siłach tworząc rysunki, możesz po prostu skrzętnie opisać swój projekt.

Kilka zasad które powinny Wam pomóc:

  1. Zestaw klocków powinien być związany tematycznie tylko i wyłącznie ze światem DC.
  2. Można wykorzystać wszystkie postaci występujące w komiksach i filmach DC.
  3. Forma plastyczna i graficzna: rysunek dowolną techniką, grafika komputerowa, rysunek techniczny itp. Można przedstawić pudełko zestawu oraz trzeba poskładany zestaw lub najbardziej charakterystyczne jego pojedyncze elementy.
  4. Forma opisowa: info grafika, prezentacja komputerowa, dokładny opis zestawu w punktach.
  5. Wymagamy stworzenia projektów całych zestawów (nie tylko pojedynczej postaci LEGO®).
  6. Projekty mogą, ale nie muszą nawiązywać do którejś z istniejącej linii produktów LEGO® np: LEGO® Technics, LEGO® Duplo, LEGO® City itd.
  7. Przychylnych okiem patrzymy na każdy projekt opatrzony legendą opisującą co przedstawia (nazwa), przybliżoną ilość klocków w zestawie, postaci reprezentujące poszczególne figurki oraz jakie pojazdy i budowle zbudujemy z danego zestawu.

ZADANIE DLA KLIKAJĄCYCH:

Wymień pięć dowolnych postaci ze świata DC występujących w filmie „LEGO® Batman” oraz polub (jeśli nie jesteś jeszcze w gronie śledzących) oficjalny facebookowy profil sklepu Kulturopolis.
https://www.facebook.com/pages/Kulturopolispl/107679549256431

LBM2(PC)_3D

GRA LEGO® Batman 2: DC Super Heroes

NAGRODY:

Zadanie dla kreatywnych:

I miejsce – gra PC „Batman 2: Super heroes” oraz zestaw klocków LEGO® 76000 Batman kontra Mr. Freeze: Aquaman na lodzie,
II miejsce – zestaw klocków LEGO® 76000 Batman kontra Mr. Freeze: Aquaman na lodzie
oraz DVD „LEGO® Batman”,
III miejsce – gra PC „Batman 2: Super heroes” oraz DVD „LEGO® Batman”.

Wśród osób które wezmą udział w części dla „klikających” rozlosujemy zestawy składające się z komiksu Batman Arkham Asylum (oryginalne amerykańskie wydanie rocznicowe dzieła Granta Morrisona) lub do wyboru Killing Joke (wersja deluxe) oraz DVD „LEGO Batman”.

Swoje odpowiedzi na obydwie lub jedną z konkursowych części przesyłajcie na mail: konkurs@batcave.com.pl, w tytule (niezależnie czy zgłaszacie swój udział do pierwszej czy drugiej części) wpisując: „Konkurs Bat- LEGO®”.

Czasu na poruszenie Waszej wyobraźni jest naprawdę sporo – na Wasze zgłoszenia czekamy do 31 października 2013.

SPONSORZY

PRZECZYTAJ TAKŻE:

już za:
dni
4
5
8
godzin
0
2
minut
5
0
sekund
0
1
Kalendarium
Galeria
batman_sotd_1000742977_4k_oslv_3d_temp_dom_skew ennajytxcaaadqn ennajytwmaatqde 125899098 125540468 125364883_
Komiksowe Top 5