Forum
Już wkrótce
  • Batman. Dylan Dog/Batman. Cień nietoperza. Tom 1 - 19 cze 2024,
  • Batman. Failsafe. Tom 1 - 19 cze 2024,
  • "New Teen Titans: Terminator i Trigon" (WKDCBiZ) - 19 cze 2024,
  • "Batgirl: Najmroczniejsze odbicie" (WKDCBiZ) - 03 lip 2024,

Batman w "Batman Begins"Postać Batmana od początku była ważna dla Warner Bros. dlatego nawet po niepowodzeniu jakim okazał się film “Batman i Robin” rozważano różne projekty z bohaterem Gotham City. The Hollywood Reporter w bardzo interesującym artykule przypomina te niezrealizowane filmy i oprócz tych o których najczęściej się słyszy wspomina również o innych, w których do roli Harley Quinn rozważano Courtney Love, a także nie wykluczano sytuacji w której Bruce Wayne byłby żonaty.

Batman Unchained
Reżyser: Joel Schumacher
Scenariusz: Mark Protosevich
Obsada: George Clooney i Chris O’Donnell
Złoczyńcy: Strach na Wróble, Harley Quinn … i wiele innych

Strach na Wróble i Harley Quinn byliby głównymi łotrami. George Clooney (Batman) i Chris O’Donnell (Robin) powróciliby w swoich rolach, ale w scenariuszu nie było wzmianki o Batgirl (Alicia Silverstone). Pojawić się miał również Jack Nicholson w roli Jokera oraz także złoczyńcy z poprzednich filmów.

Schumacher wspominał, że miał to być bardzo mroczny film. Do roli Stracha na Wróble chciał zaangażować Nicolasa Cage’a.

Mark Protosevich przygotował 150-stronicowy szkic scenariusza pt. “Batman Unchained” (projekt często określany też jest jako Batman Triumphant, chociaż Protosevich nie jest pewny skąd się wziął ten tytuł). W filmie Batman miałby opanować swoje lęki i zmierzyć się z demonami ze swojej przeszłości. Genialny i szatański prof Jonathan Cran/Strach na Wróble prowadziłby prywatną zemstę przeciwko Bruce’owi Wayne’owi, podczas gdy Harley Quinn, sadystyczna w złośliwym i zabawnym sensie, w pogardzie by miała alter ego Bruce’a. W tej wersji Harley byłaby córką Jokera i za śmierć ojca chciałby zemścić się na Batmanie. Ostatecznie Crane odkrywa sekretną tożsamość Batmana i łączy siły się z Harley by doprowadzić go do szaleństwa, by umieszczono go w Arkham Asylum.

Batmana miałyby dręczyć koszmary i podczas takich halucynacji w epizodycznych rolach mieliby wystąpić: Danny DeVito (Pingwin), Michelle Pfeiffer (Catwoman), Tommy Lee Jones (Two-Face), Jim Carrey (Riddler) oraz Jack Nicholson (Joker).

W trakcie filmu dochodzi do spięcia pomiędzy Batmanem i Robinem, który powraca na końcową bitwę by wesprzeć swojego mentora. Po pokonaniu swoich demonów, Bruce jedzie na Bali, gdzie jak dowiedział się Protosevich mnisi wchodzą do jaskini pełnej nietoperzy, aby pokazać, że zwyciężyli strach. W scenariuszu, Bruce wchodzi do jaskini i otacza go chmara nietoperzy.

Wyróżniającą się postacią byłaby Harley Quinn, która na końcu znalazłaby odkupienie za swoje nikczemne uczynki. Miała być skomplikowana i rozdarta, ale w głębi byłaby dobrą osobą. Chociaż nigdy nie doszło do castingów, to Protosevich spotkał się z Courtney Love, która uważała, że sprawdziłaby się w tej roli.

Protosevich kończył prace nad pierwszym szkicem scenariusza, kiedy na ekrany kin wszedł “Batman i Robin”. Fala krytyki sprawiła, że wszystko się zmieniło. Nie doszlifowany scenariusz został przedstawiony przez Joela Schumachera producentom z Warner Bros. w tym Tomowi Lassally. Po kilku dniach Joel przekazał scenarzyście, że ten najprawdopodobniej stworzył tekst pod najdroższy film w historii. Ostatecznie zrezygnowano z tego projektu.

Batman: DarKnight
Scenarzyści: Lee Shapiro i Stephen Wise
Złoczyńcy: Strach na Wróble i Man-Bat
Obsada: George Clooney i Chris O’Donnell

Kilka tygodni po premierze “Batman & Robin” dwójka młodych scenarzystów Lee Shapiro i Stephen Wise spotkali się z Gregiem Silvermanem, ówcześnie młodszym producentem wykonawczym, by omówić post-apokaliptyczny scenariusz nad którym pracowali. Tekst Protosevicha nie został jeszcze oficjalnie odrzucony, ale studio szukało innych wizji dla Batmana i Silverman poprosił Shapiro i Wise’a o przygotowanie takiej wersji.

Po burzy mózgów scenarzyści wrócili do Warner Bros. i zaimponowali Lassally’emu swoim pomysłem na tyle, że ten zlecił in napisanie scenariusza, który miał odciąć się od “Batman & Robin”, ale pozostać w tym samym kontinuum co filmy Burtona i Schumachera.

Scenariusz “Batman: DarKnight” zakładał możliwość powrotu w roli bohaterów Clooneya i O’Donnela. Byłaby to jednak bardziej historia dotycząca Robina niż Batmana. Film na początku przedstawił by Bruce’a Wayne’a mieszkającego jak pustelnik na emeryturze po tragedii, która spowodowała, że odwiesił pelerynę i kaptur.

Pod naciskiem Bruce’a, Dick rozpoczyna studia, chociaż cały czas chce zwalczać przestępczość. Na uczelni Grasyon ściera się z prof Jonathanem Crane’em (Scarecrow), który cierpi na chorobę, która uniemożliwia mu odczuwanie fizycznego bólu. Ostatecznie Dickowi skutecznie udaje się rozwścieczyć złoczyńcę, który porywa go i przeprowadza na nim eksperymenty, które doprowadzają do tego, że Grayson trafia do Arkham Asylum.

Drugoplanowym złoczyńcą byłby Kirk Langstrom/Man-Bat, były kolega Crane’a, który za sprawą jego eksperymentów przemienił się w Man-Bata.

Scenariusz był bardziej makabryczny niż poprzednie filmy z Batmanem i nie brakowało w nim tematyki Halloween.

Scenarzyści zakładali, że “Batman: DarKnight” będzie pierwszą częścią trylogii, dlatego miało być wiele aluzji, które rozwinięte zostałyby w kontynuacjach. W trzecim akcie filmu, Crane uwalnia wszystkich więźniów z Arkham Asylum i jedną z rannych podczas wybuchu zostaje Harleen Quinzel, która zapada w śpiączkę i w sequelu powraca jako Harley Quinn. W trzecim filmie Dick (który byłby nieobecny w drugim filmie) powraca już jako Nightwing i pomaga Batmanowi uratować Gotham przed Killer Crociem i Clayface’em.

Przez dwa lata Shapiro i Wise trzymani byli w niepewności, aż na początku 2001 roku Jeff Robinov powiedział im, że studio zmieniło koncepcję i postawiło na całkowity reset serii.

Pełny artykuł na stronach The Hollywood Reporter przybliża jeszcze takie projekty jak: “Batman: Year One” Aronofsky’a i “Batman Beyond” Boaza Yakina oraz “Batman Vs. Superman” Wolfgang Petersen, w którym Bruce Wayne miał się ożenić.

Więcej informacji o niezrealizowanych Bat-filmach znajdziecie także tu.

Źródło: The Hollywood Reporter

PRZECZYTAJ TAKŻE:

za
dni
1
0
6
godzin
1
1
minut
4
7
sekund
1
5
Kalendarium
Sonda

Najlepsza filmowa Catwoman

Zobacz wyniki

Sonda

Najlepsza okładka (Modern Age):

  • (47%, Głosów: 28)
  • (34%, Głosów: 20)
  • (12%, Głosów: 7)
  • (3%, Głosów: 2)
  • (2%, Głosów: 1)
  • (2%, Głosów: 1)

Głosujących: 59