Forum
Już wkrótce
  • “Batman: Ziemia niczyja. Kataklizm. Wstrząsy wtórne. Tom 2” - 28 lut 2024,
  • “Uniwersum DC według Neila Gaimana” - 28 lut 2024,
  • “Batman. Pogromca sprawiedliwości. Tom 1” - 28 lut 2024,
  • “Joker. Operacja specjalna. Tom 1” - 28 lut 2024,

Zack SnyderReżyser filmu “Batman v Superman: Dawn of Justice”, Zack Snyder w ostatnich wywiadach opowiedział o kinowym debiucie Wonder Woman oraz wyborze Gal, a także o roli Lexa Luthora. Podzielił się swoimi wrażeniami o Batmobilu. Odniósł się również do kwestii różnych przecieków i spoilerów.

“To niesamowita okazja mieć Wonder Woman w filmie. Nie mieliśmy kobiecej superbohaterki tej wielkości, i jest to niesamowita szansa dla świata, aby pokazać silne kobiece postacie. Jestem szczęśliwy, że mieliśmy okazję, aby to zrobić. W połowie z moich filmów kobiety są głównymi bohaterkami… może to dlatego, że mam tak wiele silnych kobiet w swoim życiu. Silna superbohaterka nie jest dla mnie żadnym zaskoczeniem. Jestem w szoku, że nie stało się to wcześniej. Przy okazji, bardzo polecam książkę, Jill Lepore ‘The Secret History Of Wonder Woman’, jeśli nie czytaliście… jest niesamowita i naprawdę epicka.”

“Jak możecie sobie wyobrazić, w testach do roli wzięło udział wiele aktorek. Ale rzecz w tym, że Gal jest silną, piękną, miłą, interesująca osobą, która jest zarazem dzika. To połączenie z zaciętością i dzikością w tym samym czasie to, to czego szukaliśmy. Może być poważna ale też zabawna. A tak przy okazji, naprawdę sprawdziła się na próbach z Benem, który stwierdził ‘Wow, ta dziewczyna to co innego!’, to był dobry znak, bo Ben jest bardzo twardy, jest duży i władczy. Zawsze, gdy robisz zdjęcia próbne to patrzysz na inne osoby i myślisz ‘Ok, to jest dobre’. Była to część procesu i po pewnym czasie poznaliśmy Gal i odkryliśmy jak niesamowita jest.”

“Ona ma epizod w filmie. Nie właściwie to większa rola niż epizod. Przychodzi i coś robi. Żart na końcu zwiastuna ‘Czy ona jest z tobą?’ Musicie zobaczyć film, bo wraz z kontekstem całości, ma to sens, że bohaterowie chcą się dowiedzieć kim ona jest.” Odnośnie dynamiki pomiędzy trójką superbohaterów, Zack dodał, “Zostają zmuszeni by działać razem”.

“W pewien sposób staraliśmy się słuchać Wonder Woman… aby zachować jej tajemniczość ale także zrozumieć ją na tyle na ile mamy na to okazję w filmie. Musisz słuchać Wonder Woman, ponieważ co Wonder Woman chce, to Wonder Woman dostaje, tak po prostu jest. Uważam, że Gal jest niesamowita, jest niesamowitą Wonder Woman i rzeczywiście – czuję, że panuje już atmosfera na świecie, że nadszedł czas na ikoniczną, silną kobiecą postać superbohaterki. Już czas, od dawna.”

O Batmobilu:
“Kocham sposób w jaki go zaprojektowano. Kocham te auto, jeździ szaleńczo. Można wpadać w poślizgi jak samochodami wyścigowymi. I dzięki temu jest bardzo praktyczny. Nakręciliśmy wielką scenę pościgu i samochód się sprawdził, co jest świetne. Ma wielki silnik z Corvetty i po prostu ma moc.”

O Lexie Luthorze:
“W zwiastunie, pojawia się w bardzo specyficzny sposób. W filmie jest z milion razy bardziej wyrafinowany niż to co pokazano w tych 30 sekundach. Ale to także jest zabawne. Dlatego trzeba pójść do kina, by można rzeczywiście zobaczyć kontekst i zrozumieć głębię.”

O spoilerach:
“Mam ten przywilej, że widziałem film. Fajne jest, gdy ludzie uważają, że pokazano za dużo i doceniam ich, że nie chcą nic więcej poznać, ale jest jeszcze mnóstwo rzeczy których nie ujawniono. W zwiastunie nie pokazano całego filmu.”

Zack Snyder odniósł się również, do ostatniej “recenzji” filmu od jednego z użytkowników Reddit, którą określił jako “przezabawną”.

“Oczywiście, nienawidzę, kiedy wychodzą jakieś spoilery! Projektujesz film jako historię, która rozwija się gdy ją oglądasz, więc z chwili na chwilę [myślisz], ‘O mój Boże, co się wydarzy? Czy przeżyją? Czy zginą?’. Więc chcesz aby widzowie tego doświadczyli, jak tylko to możliwe. Jeśli, jako widz, sprawdzasz te artykuły, szukasz odpowiedzi na swoje pytania, może nie przeszkadza ci, że je znasz przed seansem. To kwestia indywidualnego gustu. Ale jak powiedziałem, chcę żeby widzowie zobaczyli film, bez tej wiedzy.”

Źródła: Filmink, MTV

PRZECZYTAJ TAKŻE:

Kalendarium
Sonda

Najlepszy plakat z "The Batman"