Forum
Już wkrótce
  • "JLA - Liga Sprawiedliwości: Saga o błyskawicy" (WKDCBiZ) - 24 kwi 2024,
  • "Mroczny kryzys na Nieskończonych Ziemiach. Tom 2" - 15 maj 2024,
  • "Nightwing. Bitwa o serce Blüdhaven. Tom 2" - 29 maj 2024,
  • "Batman. Pogromca sprawiedliwości. Tom 2" - 29 maj 2024,

Czy seria komiksów “The Inferior Five” zainspirowana została sukcesem serialu Batman z lat 60?
Nie

W styczniu 1966 roku zadebiutował serial telewizyjny “Batman” i w USA narodziła się istna Batmania. To dramatycznie zmieniło krajobraz komiksów, gdy Batman nagle zyskał na popularności. Dopiero w tym momencie Batman został najpopularniejszym tytułem DC. Do tej pory lepiej sprzedawały się komiksy z Supermanem.

Jednak z perspektywy czasu część osób zaczyna przypisywać zbyt wielki wpływ Batmanii. Była to wielka sprawa, bez wątpienia, tak duża, że wszyscy pamiętają o Batmanie i dlatego czasami błędnie umieszczają w kontekście serialu TV inne projekty, które powstały w tym samym czasie.

Tak jest w przypadku klasycznej campowej komiksowej serii “The Inferior Five” E. Nelsona Bridwella, którą w latach 60-tych postrzegano jako odpowiedź na sukces “Batmana”.

“The Inferior Five” zadebiutowało w marcu 1966 roku. Dlatego oczywiście wcześniej musiała być w fazie rozwoju, więc debiut “Batmana” w styczniu 1966 roku po prostu nie mógł mieć na nią wpływu.

W odpowiedzi na pytanie Richa Morrisseya w “Amazing Heroes #35” E. Nelson Bridwel stwierdził, że serial o Batmanie nie miał wpływu na stworzenie “The Inferior Five”.

Bridwell zasłynął jako scenarzysta pracujący dla Mad Magazine i logiczne było, że taki facet wypróbowałby parodię o superbohaterach i to właśnie wymyślił redaktor Jack Miller. Nie miało to nic wspólnego z campowym sukcesem serialu telewizyjnego “Batman”.

Źródło: CBR

PRZECZYTAJ TAKŻE:

Kalendarium
Sonda

Twoja reakcja na zwiastun "Joker: Folie À Deux"

Zobacz wyniki

Sonda

Najlepsza okładka (Dark Age):