Forum
Już wkrótce
 • “Batman: Ziemia niczyja. Kataklizm. Wstrząsy wtórne. Tom 2” - 28 lut 2024,
 • “Uniwersum DC według Neila Gaimana” - 28 lut 2024,
 • “Batman. Pogromca sprawiedliwości. Tom 1” - 28 lut 2024,
 • “Joker. Operacja specjalna. Tom 1” - 28 lut 2024,

W kwietniu tego roku przypadnie 80. rocznica debiutu 1. numeru “Batman”, w którym po raz pierwszy zadebiutowała postać Catwoman. Z tej okazji DC Comics przygotowało specjalny komiks “Catwoman 80th Anniversary 100-Page Super Spectacular #1”. Już można zapoznać się z przykładowymi stronami oraz różnymi wariantami okładek nawiązujących do poszczególnych dekad.

Kocia fatale z DC świętuje w tym roku 80. rocznicę, a to wymaga wspaniałego wieczoru, tylko z zaproszeniami, z udziałem niektórych z najlepszych twórców komiksów! Zaopatrz się w kocimiętkę i szampana!

Od czasu, gdy postać pojawiła się obok Batmana w “Batman #1” w 1940 roku, Catwoman stała się ikoną milionów fanów komiksów. Niezaprzeczalny magnetyzm między Batmanem a Catwoman jest jednym z najbardziej stałych elementów komiksów: gdziekolwiek Catwoman się pojawi, Batman z pewnością pójdzie za nią, choćby po to, by ją powstrzymać. Choć jest tak zabójcza, jak piękna, niesławna kocia włamywaczka, Selina Kyle, wykorzystuje swoje dziewięć żyć, aby kroczyć na ostrzu noża między światłem a ciemnością w Gotham City.

Aby uhonorować ten wydawniczy kamień milowy, 15 kwietnia 2020 r. DC będzie obchodzić 80. rocznicę Catwoman za sprawą jednego przełomowego one-shota, “Catwoman 80th Anniversary 100-Page Super Spectacular #1”. Okładkę komiksu przygotował scenarzystka i rysowniczka serii Joëlle Jones, ten komiksowy hołd, który trzeba mieć zaweira historie autorstwa: Eda Brubakera, Camerona Stewarta, Paula Diniego, Ann Nocenti, Adama Hughesa, Toma Kinga, Mikela Janína, Mindy Newell, Will Pfeifer i Emanuela Lupacchino, a także pinupy Steve’a Rude’a, Tuli Lotay, Jima Balenta i innych.

W historii, która rozszerza ich monumentalny przebieg, scenarzysta Ed Brubaker i rysownik Cameron Stewart powtórzą swoją współpracę z Catwoman z nową 12-stronicową historią „The Art of Picking a Lock”, która rozgrywa się pod koniec oryginalnej dynamicznej fabuły, która zaczęła od kultowego scenarzysty Darwyn Cooke. Współtwórca Harley Quinn, Paul Dini debiutuje z nową postać z okazji rocznicy Seliny Kyle w opowiadaniu o wypychaczu egzotycznych kotów, który zamierza dodać Catwoman do swojej kolekcji!


Z dodatkowymi opowiadaniami Mindy Newell (Catwoman, Wonder Woman, Lois Lane); najlepiej sprzedający się zespół “Batmana” scenarzysty Toma Kinga i artysty Mikela Janína; Ann Nocenti (Catwoman, Katana); i wiele innych, “Catwoman 80th Anniversary 100-Page Super Spectacular #1” z pewnością zachwyci fanów słynnej złodziejki biżuterii DC.

Oprócz dynamicznej okładki Jones, fani i kolekcjonerzy mogą również oczekiwać ośmiu wariantów okładek wyróżniających Catwoman przez dziesięciolecia, narysowanych przez niektórych z czołowych artystów komiksowych:

 • Wariant okładki z lat 40. XX wieku autorstwa ADAMA HUGHESA
 • Wariant okładki z lat 50. XX wieku autorstwa TRAVISA CHARESTA
 • Wariant okładki z lat 60. XX wieku autorstwa J. SCOTTA CAMPBELLA
 • Wariant okładki z lat 70. XX wieku autorstwa FRANKA CHO
 • Wariant okładki z lat 80. autorstwa STANLEYA „ARTGERM” LAU
 • Wariant okładki z lat 90. autorstwa GABRIELE DELL’OTTO
 • Wariant okładki z lat 2000. autorstwa JIMA LEE i SCOTTA WILLIAMSA
 • Wariant okładki z lat 2010. autorstwa JEEHYUNG LEE


“Catwoman 80th Anniversary 100-Page Super Spectacular #1” to prestiżowy komiks, który trafi do sprzedaży w USA 15 kwietnia 2020 roku w cenie $9.99.

Źródło: Newsarama

PRZECZYTAJ TAKŻE:

Kalendarium
Sonda

Najlepszy plakat z "The Batman"