Strażnicy i wrogowie Gotham City zajmują centralne miejsce w Batman: Urban Legends!

Nowa 64-stronicowa comiesięczna seria przedstawia nowe kreatywne głosy i powiązania z niektórymi z największych wydarzeń w Gotham.

Batman może być największym bohaterem w Gotham City, ale jest wielu innych bohaterów – i złoczyńców – którzy będą błyszczeć w Batman: Urban Legends, zupełnie nowej comiesięcznej antologii ukazującej największe talenty i mieszankę nowych głosów odciskających swoje piętno na mieście, które Mroczny Rycerz nazywa domem.

Pierwsze sześć numerów jest będzie thrillerem o Batmanie / Red Hoodzie od scenarzysty Chipa Zdarsky’ego (Detective Comics #1027, Dark Nights: Death Metal Guidebook #1) i ulubionego rysownika fanów Eddy’ego Barrowsa (Detective Comics, Freedom Fighters, Future State: Robin Eternal). Strażnik Renegat, Jason Todd, znany również jako Red Hood, bada nowy i śmiercionośny narkotyk, który przetacza się przez Gotham City. W ciągu jednej nocy to dochodzenie na zawsze zmieni jego życie – i umieści go na celowniku Batmana.

Scenarzysta “Future State: Grifters” Matthew Rosenberg i artysta Ryan Benjamin kontynuują historię ze stron “Batman #101”, gdy Cole Cash wciąż jest w Gotham, na tropie prawdziwych motywów Halo Corporation… i tak, Batman i Grifter znów walcz ze sobą!

W historii, której akcja toczy się przed premierą nowej, regularnej serii “Harley Quinn”, scenarzystka Stephanie Phillips i rysownika Laura Braga (“Future State: The Next Batman”), łączą siły, aby pomóc Harley uporządkować jej skomplikowaną historię z Poison Ivy – ale najpierw będzie musiała ją znaleźć!

W debiutanckim numerze rozpocznie się również trzyczęściowa opowieść o Outsiders, dzięki uprzejmości scenarzysty “Future State: Outsiders”, Brandona Thomasa, i rysownika Maxa Dunbara (Marvel’s Champions, Dungeons and Dragons, Judge Dredd). Ta saga łączy członków zespołu Black Lightninga, Katanę i Metamorpho, ale to spotkanie szybko przekształca się w konfrontację wraz z pojawieniem się postaci z przeszłości Katany!

“Batman: Urban Legends #1” będzie serią w formacie prestige z ceną wynoszącą 7,99 dolarów, debiutujący numer trafi do sprzedaży we wtorek 16 marca 2021 roku z okładkami autorstwa Hichama Habchi (główna), Davida Fincha (wariant #1) i Kael Ngu (wariant #2).

Źródło: DC Comics

PRZECZYTAJ TAKŻE:

za
dni
1
3
0
godzin
2
1
minut
5
9
sekund
2
4
Kalendarium
Sonda

Najlepsza okładka (Modern Age):

Sonda

Najlepsza okładka (Modern Age):