Joker mierzy się z ogólnoświatową obławą, zdeterminowanym eks-policjantem i tajemniczymi nowymi wrogami w serii “Joker”, zupełnie nowej wydawanej co miesiąc publikacji od DC!

Scenarzysta “Batmana” James Tynion IV i Guillem March zmuszą Jokera do ucieczki w marcu tego roku.

Sam Johns połączy siły z Tynionem IV i Mirką Andolfo, aby kontynuować historię Punchline za murami najbardziej niesławnego więzienia Gotham.

Fani komiksów na całym świecie wiedzą, że Joker jest najniebezpieczniejszym złoczyńcą, jaki kiedykolwiek zagrażał Gotham City. Jednak w marcu scenarzysta “Batmana” James Tynion IV i artysta Guillem March wyruszą w świat z marką terroru i chaosu Jokera w nowej miesięcznej serii DC, “The Joker”.

Po niewyobrażalnym ataku na Gotham City, Clown Prince of Crime stał się najbardziej poszukiwanym człowiekiem na świecie! Joker stara się pozostać kilka kroków przed organami ścigania za granicą, ale Jim Gordon, w obliczu emerytury, zdaje sobie sprawę, że jest to ostatnia obława w jego życiu i przysięga wytropić najgorszego wroga Gotham, kończąc swoją historyczną karierę. Ale są też jakieś tajemnicze i śmiercionośne siły, które również polują na Jokera i nie pozwolą Gordonowi spowolnić ich ani przeszkodzić.

„Kiedy DC zwróciło się do mnie o koncepcję na regularną serię poświęconą Jokerowi, pomyślałem: “Jak ten komiks w ogóle by wyglądał?”- powiedział Tynion. „Jestem podekscytowany, że mogę podzielić się tą historią w sposób, który uhonoruje wszystko, czym może być seria o Jokerze, ale z ekscytującego, nieoczekiwanego punktu widzenia. Jestem również podekscytowany, że mogę kontynuować współpracę z Samem i Mirką, aby rozwinąć historię Punchline, którą rozpoczęliśmy w listopadzie jako dodatkową historię w tej nowej, regularnej serii “Joker”. Wojna Jokerów była tylko początkiem terroru i chaosu, który tworzymy!”

W dodatkowej historii autorstwa Tyniona IV, współautora Sama Johnsa i artystki Mirki Andolfo, Alexis Kaye, aka Punchline, zostaje najnowszym mieszkańcem więzienia Blackgate, podczas gdy na zewnątrz Harper Row powraca do roli Bluebird, aby zapobiec upadkowi swojego brata przed wpływem Punchline i jej urzekającej odmiany anarchii i chaosu.

Joker” to 40-stronicowa w cenie 4,99 dolarów, której pierwszy numer trafi do sprzedaży we wtorek 9 marca 2021 roku. Debiutancki numer zawiera okładki autorstwa Guillema Marcha, oraz warianty okładek autorstwa Franka Quitely, Francesco Mattina, Riccardo Federici i Marka Brooksa.

Źródło: DC Comics

PRZECZYTAJ TAKŻE:

za
dni
1
3
7
godzin
0
0
minut
4
2
sekund
0
2
Kalendarium
Sonda

Najlepsza okładka (Modern Age):

Sonda

Najlepsza okładka (Modern Age):