Dzisiaj nakładem wydawnictwa Egmont do sprzedaży trafiły komiksy “Batman Noir. Gotham w świetle lamp gazowych” (120 stron, 129,99 zł) i “Batman. Wojna Jokera. Tom 2” (360 stron, 89,99 zł)

“Batman Noir. Gotham w świetle lamp gazowych”

Kolejna odsłona klasycznych opowieści o Batmanie w czerni i bieli. Mistrzowie komiksu amerykańskiego proponują wizję Batmana w czasach wiktoriańskich. Jak w czasach tajemnic i przesądów mieszkańcy Gotham reagowaliby na postać w stroju nietoperza, pojawiającą się nocami? Czy samozwańczego stróża prawa obawiali by się zarówno winowajcy, jak i niewinni? W pierwszej opowieści „Gotham w świetle lamp gazowych” Człowiek Nietoperz spotyka Rzeźnika z Whitechapel i – w przeciwieństwie do rzeczywistości – udaje mu się go zdemaskować. W drugiej historii „Pan przyszłości” musi zmierzyć się z szalonym prorokiem, pragnącym powstrzymać Gotham przed wkroczeniem w XX wiek.

Autorem scenariusza obu opowieści jest Brian Augustyn („Flash”), natomiast rysunki wykonali Mike Mignola („Hellboy”) i Eduardo Barreto („New Teen Titans”).

Seria/cykl: DC LIMITED, BATMAN NOIR
Scenarzysta: Brian Augustyn
Ilustrator: Mike Mignola, Eduardo Barreto
Tłumacz: Marek Starosta, Miłosz Brzeziński
Typ oprawy: twarda
Data premiery: 27.10.2021
Liczba stron: 120
Wymiary: 22.5×34.4cm

“Batman. Wojna Jokera. Tom 2”

Joker rozpętał wojnę z Mrocznym Rycerzem, a Gotham zmieniło się w pole bitwy. Po tym jak Książę Zbrodni przejął cały majątek Bruce’a Wayne’a, dysponuje nieograniczonymi zasobami w wojnie z Batmanem. Stworzył nawet własną armię, żeby ostatecznie pokonać Mrocznego Rycerza, a na jego celowniku znalazł się nie tylko obrońca Gotham, ale i najbliższe mu osoby. Czy rodzina Batmana wyjdzie z tego cało i czy zdoła się zjednoczyć, by stanąć ramię w ramię w walce przeciwko Jokerowi? Jaką rolę odegra we wszystkim Harley Quinn – czy to ona uratuje Batmana i pokona Jokera?

W albumie znajdziemy również konfrontację Harley Quinn z nową dziewczyną Jokera – Punchline, powrót Nightwinga, debiut Łowcy Klaunów i wiele innych niezapomnianych historii! Album „Batman – Wojna Jokera” stworzyli scenarzysta James Tynion IV („Batman. Wojownicze Żółwie Ninja”, „Batman Detective Comics”) i rysownik Jorge Jiménez (Supersons”), przy współudziale wielu znakomitych artystów.

Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w amerykańskich zeszytach: „Batman” #95-100 oraz „Batgirl” #47-48 (część), „Detective Comics” #1025, „Harley Quinn” #75, „Red Hood and The Outlaws” #48, „Nightwing” #74, „Catwoman” #25, „Batman: The Joker War Zone” #1.

Seria/cykl: UNIWERSUM DC
Scenarzysta: James Tynion IV
Ilustrator: Jorge Jimenez, Tomeu Morey
Tłumacz: Tomasz Sidorkiewicz
Typ oprawy: miękka ze skrzydełkami
Data premiery: 27.10.2021
Liczba stron: 360
Wymiary: 16.7×25.5cm

PRZECZYTAJ TAKŻE:

za
dni
1
3
1
godzin
0
9
minut
5
3
sekund
2
6
Kalendarium
Sonda

Najlepsza okładka (Modern Age):

Sonda

Najlepsza okładka (Modern Age):