“The Batman” nie zdołał ustanowić rekordu weekendu otwarcia dla filmu o Mrocznym Rycerzu, ale już w kolejnych dniach udowadnia jak bardzo spodobał się widowni za Atlantykiem, bez problemu pozostając liderem zestawienia tego weekendu, a także notując wyniki przerastające oczekiwania branży oraz studia.

Według wstępnych szacunków, w dniach 11-13 marca przychody filmu Matta Reevesa wzrosły aż o 66 milionów dolarów (średnia na kino: 14 942 dolary / –50,7% w porównaniu do premierowego weekendu), co jest drugim najlepszym osiągnięciem dla filmu z Człowiekiem-Nietoperzem po “The Dark Knight” ($75,2 mln). Spadek przychodów nowego Batmana okazał się najniższy dla aktorskiego filmu z tą postacią od 17 lat! W ostatni weekend czerwca 2005 roku “Batman Begins” stracił 43,4% widowni, ale warto zwrócić uwagę, że dzieło Christophera Nolana miało premierę w środę, więc jego zarobki w pierwszych tygodniach wyświetlania rozkładały się inaczej niż przy premierach piątkowych. Gdyby z wyniku poprzedniego weekendu “The Batman” odjąć sumę zarobioną w trakcie pokazów przedpremierowych, faktyczny spadek wyniósłby zaledwie 41,3%, czyli byłby najniższy od czasu pierwszego filmu Tima Burtona z 1989 roku!

Przychody “The Batman” po 10 dniach od premiery wynoszą 238,52 miliona dolarów, a zatem film już zdołał przebić “Dawn of the Planet od the Apes” ($208,5 mln) stając się najbardziej dochodowym tytułem w karierze Matta Reevesa, a także “Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings” ($224,5 mln) zostając drugim największym hitem w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie od wybuchu pandemii koronawirusa. “The Batman” zarobił także więcej od poprzedniego kinowego filmu z udziałem Człowieka-Nietoperza, tj. “Justice League” ($229 milionów).

Oficjalne dane, które zostaną opublikowane jutro wieczorem, mogą okazać się jeszcze wyższe. W obliczu braku konkurencji w ciągu najbliższych dni (w zapowiedziach na przyszły weekend ponownie brak premier w szerokiej dystrybucji) śmiało można założyć, że ostatecznie “The Batman” zarobi więcej od “Batman v Superman: Dawn of Justice” ($330,4 mln), “Aquamana” ($335,1 mln) oraz “Jokera” (335,5 mln) plasując się na czwartym miejscu pośród najbardziej dochodowych filmów na podstawie komiksów DC.

Źródło: BoxOffice Pro

PRZECZYTAJ TAKŻE:

za
dni
1
2
8
godzin
0
8
minut
1
3
sekund
2
5
Kalendarium
Sonda

Najlepsza okładka (Modern Age):

Sonda

Najlepsza okładka (Modern Age):