Forum
Już wkrótce
  • “Batman Detective Comics. Zgaduj-zgadula i inne opowieści. Tom 4” - 06 mar 2024,
  • "Nieskończony Kryzys: Zemsta i sumienie" (WKDCBiZ) - 27 mar 2024,
  • "Mroczny kryzys na Nieskończonych Ziemiach. Tom 1"Mroczny kryzys na Nieskończonych Ziemiach. Tom 1 - 10 kwi 2024,

W lipcu serię “Detective Comics” przejmie nowy zespół kreatywny Ram V (“Catwoman”, “The Many Deaths of Laila Starr”) i Rafael Albuquerque (“American Vampire”, “Superman/Batman”).

“Detective Comics #1062”, który trafi do sprzedaży 26 lipca, będzie pierwszym numerem od nowych twórców.

Pierwsza 4-częsciowa historia zatytułowana będzie „Gotham Nocturne”.

Coś jest strasznie nie tak z Batmanem. Bez względu na testy, które Bruce przeprowadza, ani liczby, które liczy, największy detektyw na świecie nie może ustalić źródła tego pełzającego strachu – jego własnych wewnętrznych demonów i nadciągającej śmiertelności. Nie jest sam w uścisku tego terroru, ponieważ wydaje się, że prawdziwe demony skradają się przez cienie Gotham City, odpowiadając na wezwanie dziwnej melodii, która nawiedza Gotham… i wydaje się, że zmienia mieszkańców w coś “innego”.

Kurtyny unoszą się nad nową, przerażającą tajemnicą, gdy Batman próbuje dowiedzieć się, co dzieje się zarówno z miastem, które chroni, jak i jego własnym umysłem w tej bujnej, operowej tajemnicy.

„To ekscytujące być scenarzystą tytułu o takiej historii i rodowodach, jakie ma Detective Comics. Kiedy okazja po raz pierwszy pojawiła się na na moim biurku, dokładnie wiedziałam, co chcę z nią zrobić. Dla mnie Batman jako postać i otaczający go świat zawsze był przykryciem tragedii, która leżała ponad tym wszystkim. Z tej perspektywy „Gotham Nocturne” to w istocie opowieść o Batmanie, opowiedziana w estetyce gotyckiej opery”, powiedział Ram V. „Mam szczęście pracować nad projektem z fantastyczną grupą twórców i redaktorów. Trudno wyobrazić sobie lepszy zespół współpracowników niż Rafael Albuquerque i Dave Stewart. Obaj już sami są tytanami, ale myślę, że świetnie pasują, szczególnie do estetycznego obiektywu opowieści. Nie mogę się doczekać, aż czytelnicy doświadczą tego, co tworzymy. To ambitna historia. Taka, która miejmy nadzieję jest godna tytułu, który umieścił DC w DC!”

Rysownik Rafael Albuquerque również podzielił się swoim podekscytowaniem. „Batman to legenda, z którą wszyscy dorastaliśmy i większość z nas spędzała dużo czasu na wyobrażaniu sobie, co byśmy zrobili, gdybyśmy byli na tej pozycji. Tak ważny jest dla mnie Batman i miałem szczęście, że udało mi się zrobić trochę tego w czasie mojej pracy artystycznej. Ram V wnosi na stół coś specjalnego. Wyjątkowego. Historia Rama nie tylko pasuje do mojej wizji tej ukochanej postaci, ale także przekręca ją, wznosząc ją na wyższy poziom, sprawiając, że chcę być częścią tego wyjątkowego nowego ujęcia, które moim zdaniem będzie tak wyjątkowe dla fanów, jak dla mnie.”

W każdym numerze “Detective Comics” znajdzie się również dodatkowa historia autorstwa Si Spurriera (“John Constantine: Hellblazer”, “Suicide Squad: Blaze”) odkrywające inne historie Gotham City — począwszy od powrotu Jima Gordona jako prywatnego detektywa. Artysta Dani (“Arkham City: Order of the World”) dołącza do Si, aby opowiedzieć tę zabarwioną klimatem noir historię, gdy śledztwo Gordona wplata się w śledztwo Batmana.

Źródło: DC Comics

PRZECZYTAJ TAKŻE:

Kalendarium
Sonda

Najlepszy okładka (Golden & Silver Age):

Sonda

Najlepszy plakat z "The Batman"