Podczas panelu Gotham na San Diego Comic-Con zapowiedziano nowe serie komiksów związane z bohaterami Gotham City.

Batman: Gotham Knights – Gilded City – scenariusz Evan Narcisse i grafika Abel, oficjalny prequel długo oczekiwanej gry WB Games. Historia opowiedziana w 6 numerów i przygotuje gruntu pod grę wideo w tym, co stało się ostatnią sprawą Batmana przed jego tajemniczą śmiercią. Zarówno seria, jak i gra zostaną wydane na całym świecie 25 października (w Polsce dostępne będzie wydania zbiorcze).

W Batman: Gotham Knights – Gilded City, tajemniczy wirus zaatakował Gotham City, zmieniając jego ofiary w wściekłych, żółtowłosych maniaków, którzy dążą do grabieży, kradzieży i wybuchów gniewu. Batman – w swojej ostatniej sprawie przed śmiercią – i jego Rycerze Gotham walczą o powstrzymanie tego dziwnego wirusa podczas badania jego pochodzenia.

25 października do sprzedaży trafi też 1. numer miniserii “Punchline: The Gotham Game” autorstwa Tini Howard i jej męża Blake’a Howarda (Batman: Urban Legends, Vault Comics’ Vampire: The Masquerade) z rysunkami autorstwa Gleba Melnikova (Robin, Future State: Superman: Worlds at War).

Fani Jokera otrzymają nową regularną serie “The Joker: The Man Who Stopped Laughing” autorstwa Matthew Rosenberga z rysunkami Carmine’a di Giandomenico, która trafi do sprzedaży 4 października.

W “Batman Incorporated” kontynuowane będą wątki z historii „Abyss” z serii “Batman” i tegorocznego “Batman Annual”. Za scenariusz odpowiadać będzie Ed Brisson a za warstwę graficzną John Timms. 1. numer trafi do sprzedaży 11 października.

Nagrodzony Oscarem scenarzysta John Ridley i artysta Stefano Raffaele odkrywają surowy świat Renee Montoyi i Policji Gotham City w nowej limitowanej serii “G.C.P.D.: The Blue Wall”, której premiera 18 października.

Todd McFarlane i Greg Capullo połączą siły przy crossoverze “Batman/Spawn”. 48-stronicowy one-shot trafi do sprzedaży 13 grudnia.

Źródła: DC Comics, CBR

PRZECZYTAJ TAKŻE:

za
dni
1
3
0
godzin
2
1
minut
4
9
sekund
3
8
Kalendarium
Sonda

Najlepsza okładka (Modern Age):

Sonda

Najlepsza okładka (Modern Age):