Już w lutym do sklepów trafi ósmy, ostatni numer miniserii “Batman: Beyond the White Knight”, który jest częścią uniwersum “White Knight” zapoczątkowanego przez Seana Murphy’ego. Czy to oznacza ostateczny finał całego projektu?

Autor na swoim profilu w serwisie Instagram udostępnił serię relacji, w których podsumowuje wszystkie dotychczasowe miniserie swojego podejścia do Mrocznego Rycerza. W kontekście “Batman: Beyond the White Knight” wspomina, że ostatni zeszyt zakończy się sporym cliffhangerem, a pomysł (opisany jako ekscytujący dla scenarzysty) na kolejną część jest gotowy.

Najprawdopodobniej jednak nie zostanie zrealizowany, a na pewno nie w najbliższym czasie. Scenarzysta przyznaje, że po tylu latach pracy nad postacią Mrocznego Rycerza (od 2017 roku), prawdopodobnie nadszedł czas na inny kierunek, aby uniknąć stagnacji w swojej karierze artystycznej.

Na polskim rynku ukazały się do tej pory wszystkie zakończone serie stworzone w ramach uniwersum Murphy’ego (“Biały Rycerz”, “Klątwa Białego Rycerza” oraz “Biały Rycerz przedstawia Harley Quinn”).

Źródło: Sean Murphy – Instagram

PRZECZYTAJ TAKŻE:

1 Komentarz
Oldest
Newest
Inline Feedbacks
View all comments

Jeśli odpoczynek to na pewno zasłużony. Jedna z najlepszych wizji Batmana od lat. Wielki szacunek za duży wysiłek intelektualny włożony w stworzenie mitologi Batmana a nie poleganie na tym że wszyscy wiemy kto jest kto. Stoi to moim zdaniem nawet wyżej niż Batman Ziemia Jeden która mimo świetnych dwóch tomów w tomie trzecim opuściła poziom mimo całkiem sprawnych pomysłów. Sean Murphy jeśli wymyśli coś autorskiego to na pewno zaskoczy bardzo pozytywnie.

za
dni
1
3
4
godzin
1
7
minut
3
6
sekund
5
8
Kalendarium
Sonda

Najlepsza okładka (Modern Age):

Sonda

Najlepsza okładka (Modern Age):