W nowym odcinku YouTube’owej serii “Wieści ze Świata Komiksu” wydawnictwa Egmont, redaktor naczelny Tomasz Kołodziejczak poświęcił czas na pytania i odpowiedzi od czytelników. W segmencie kwestii dotyczących komiksów z DC pojawiło się kilka informacji związanymi z komiksami z Batmanem.

Potwierdzono po raz kolejny, że tytuły z Nowego DC Comics nie będą dodrukowywane. Powtórzono również, że część ważniejszych tytułów (np. “Trybunał Sów”) pojawi się ponownie, ale w innej formie i nie w tym roku.

Odnośnie opowieści starszych z Mrocznym Rycerzem, sprzed sagi “Knightfall” – pojawią się, ale na pewno nie w 2023 roku. Konkretna forma pod kątem zawartości również nie jest na ten moment znana – jest to coś, co dopiero jest na etapie wstępnego planowania i rozważania.

Opublikowano także listę planowanych dodruków na pierwszy kwartał 2023 roku, gdzie znalazły się następujące tytuły związane z Batmanem:

  • DC Deluxe. Batman. Ziemia Jeden, tom 1
  • DC Deluxe. Batman. Ziemia Jeden, tom 2
  • DC Deluxe. Batman. Rok pierwszy
  • Batman Metal. Mroczne dni, tom 1
  • Batman Metal. Mroczni Rycerze, tom 2
  • Batman Metal. Mroczny wszechświat, tom 3
  • Batman, który się śmieje
  • Powrót Mrocznego Rycerza. Mroczny Rycerz kontratakuje

Źródło: Story House Egmont – YouTube

PRZECZYTAJ TAKŻE:

4 komentarzy
Oldest
Newest
Inline Feedbacks
View all comments

Egmont jak zwykle w formie. Pewnie wypuszcza 60 wydanie killing joke albo dark city. Piona dla tego pana. Kuszenie wydaniami legends of the dark knight skonczy sie na 61 pierwszym wydaniu killing joke oraz dark city.

Jakie “Dark City”? A The Killing Joke Egmont wydał całe 2 razy w odstępie 7 lat w różniących się od siebie znacząco wydaniach.

Broken City. Ostatnio czytałem Dark Knight, Dark City i mi utknelo. Ile Egmont wydal historii dziejacych sie przed Knightfallem? Jest ich cala masa, a ci tylko odcinaja kupony na reedycjach. Takie sa fakty.

“Broken City” również wydali tylko dwa razy – w 2007 i jedenaście(!!) lat później kiedy pierwsze wydanie było już niedostępne (jedynie z rynku wtórnego za chore kwoty). Co w tym złego?

A że nie wydali jeszcze tylu wspaniałych historii sprzed Knightfall – Egmont jest jedynym stałym wydawcą DC w naszym kraju, mają ograniczoną ilość slotów w ciągu roku, a wydają również bieżące serie i eventy, więc wiadomo że na wydanie niektórych tytułów przyjdzie nam poczekać nawet lata. I tak sytuacja z wydawaniem klasyki Batmana znacząco się poprawiła w ostatnich dwóch latach.

za
dni
1
3
7
godzin
0
1
minut
4
6
sekund
5
8
Kalendarium
Sonda

Najlepsza okładka (Modern Age):

Sonda

Najlepsza okładka (Modern Age):