Dzisiaj do sprzedaży nakładem wydawnictwa Egmont trafiły komiksy “Batman. Stan strachu. Tom 5” (320 stron, 99,99 zł) oraz “Flash. Najszybszy Człowiek na Ziemi” (128 stron, 49,99 zł), czyli komiksowe wprowadzenie do filmu “The Flash”.

Batman. Stan strachu. Tom 5

Strach na Wróble przystępuje do realizacji ostatniej fazy swojego planu, a Magistrat dzięki burmistrzowi Nakano zyskuje niemal całkowitą władzę w mieście. W Gotham panuje coraz większy chaos, policja jest praktycznie bezradna, nawet Oracle i batrodzina nie są w stanie zapanować na tym, co dzieje się na ulicach. 

Jeśli Batman i jego sojusznicy nie zdołają pokrzyżować planów Stracha na Wróble oraz pokonać Simona Sainta i jego armii robotów, wszystkich mieszkańców Gotham czeka przerażająca przemiana. Jaką rolę w tym wszystkim odegra maszyna umysłów skonstruowana przez Kolektyw Nadpoczytalności, który znalazł tymczasowe schronienie w Raju zarządzanym przez Queen Ivy? Oprócz tego poznajemy genezę dwóch niezwykłych bohaterek nowego pokolenia – Ogrodniczki i Miracle Molly. 

Tym tomem swoją przygodę z serią kończy fantastyczny scenarzysta James Tynion IV („Batman. Wojownicze Żółwie Ninja”, „Batman Detective Comics”). Towarzyszy mu znakomity rysownik Jorge Jiménez („Liga Sprawiedliwości”, „Supersons”) oraz wielu innych wspaniałych artystów. 

Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w amerykańskich zeszytach: „Batman” #112-117, „Batman Secret Files: Miracle Molly” #1, „Batman Secret Files: Peacekeeper-01” #1, „Batman Secret Files: The Gardener” #1, „Batman: Fear State: Alpha” #1 oraz „Batman: Fear State: Omega” #1!

Scenarzysta: Tynion James IV
Ilustrator: Jorge Jimenez
Tłumacz: Tomasz Sidorkiewicz
Typ oprawy: miękka ze skrzydełkami
Liczba stron: 320
Wymiary: 16.7×25.5cm
Data premiery: 17.05.2023
Cena: 99,99 zł

“Flash. Najszybszy Człowiek na Ziemi”

Album opowiada o początkach kariery Barry’ego Allena w roli Flasha, jest też oficjalnym wprowadzeniem do filmu „Flash”, którego premiera kinowa zaplanowana jest na czerwiec 2023 roku. 

Po trudnych przejściach w Lidze Sprawiedliwości Barry postanowił trenować, aby stać się inspirującym bohaterem. Gdy w Central City pojawiają się nowi wrogowie, Flash zwraca się do Batmana z prośbą o wsparcie w opanowaniu swoich mocy. Ale nawet pod kierunkiem Mrocznego Rycerza nie będzie to łatwe. Gdy Szkarłatny Sprinter odkryje swoje nowe zdolności, będzie musiał bronić miasta przed takimi zagrożeniami jak metaliczny Girder, straszliwy Tarpit czy wirujący Top. Czy sprinter zdoła okiełznać moc prędkości i zostawi przeciwników daleko w tyle, czy też zderzy się ze ścianą?

Wszystko okaże się w utrzymującym zawrotne tempo prequelu filmu kinowego „Flash”. 

Scenariusz stworzył Kenny Porter („DC: Mech”), a rysunki są dziełem takich artystów jak: Ricardo López Ortiz („Batman”), Juan Ferreyra („Green Arrow”, „Gotham by Midnight”) i Jason Howard („Batman”). 

Album zawiera materiały pierwotnie opublikowane w amerykańskich zeszytach „The Flash: The Fastest Man Alive” #1–3.

Scenarzysta: Kenny Porter
Ilustrator: Juan Ferreyra, Jason Howard, Ricardo Lopez Ortiz
Tłumacz: Marek Starosta
Typ oprawy: miękka ze skrzydełkami
Liczba stron: 320
Wymiary: 16.7×25.5cm
Data premiery: 17.05.2023
Cena: 49,99 zł

PRZECZYTAJ TAKŻE:

za
dni
1
3
6
godzin
1
7
minut
5
2
sekund
0
7
Kalendarium
Sonda

Najlepsza okładka (Modern Age):

Sonda

Najlepsza okładka (Modern Age):