W tym roku po raz 35. zostaną przyznane nagrody Eisnera. Wydawnictwo DC zdobyło 17 nominacji w czym swój udział mają m.in. seria “Nightwing”, “Batman: One Bad Day” oraz historia autorstwa Kevina Conroya.

Najlepsza krótka historia:

  • “The Beekeeper’s Due,” by Jimmy Stamp and Débora Santos, in Scott Snyder Presents: Tales from the Cloakroom (Cloakroom Comics)
  • “Finding Batman” by Kevin Conroy and J. Bone in DC Pride 2022 (DC)
  • “Good Morning,” by Christopher Cantwell and Alex Lins, in Moon Knight: Black, White & Blood #4 (Marvel)
  • “Silent All These Years,” by Margaret Atwood and David Mack, in Tori Amos: Little Earthquakes (Z2)
  • “You Get It,” by Jonathan Hickman and Marco Checchetto, in Amazing Fantasy #1000 (Marvel)

Najlepszy pojedynczy numer/one-shot:

  • Batman: One Bad Day: The Riddler, by Tom King and Mitch Gerads (DC)
  • Mary Jane & Black Cat Beyond, by Jed Mackay and C. F. Villa (Marvel)
  • Moon Knight: Black, White, and Blood #3, edited by Tom Brevoort (Marvel)
  • Star Trek #400, edited by Heather Antos (IDW)
  • A Vicious Circle Book 1, by Mattson Tomlin and Lee Bermejo (BOOM! Studios)

Najlepsza regularna seria:

  • Daredevil, by Chip Zdarsky, Marco Checchetto and Rafael de Latorre (Marvel)
  • The Department of Truth, by James Tynion IV and Martin Simmonds (Image)
  • Killadelphia, by Rodney Barnes and Jason Shawn Alexander (Image)
  • The Nice House on the Lake, by James Tynion IV and Alvaro Martinez Bueno (DC)
  • Nightwing, by Tom Taylor and Bruno Redondo (DC)
  • She-Hulk, by Rainbow Rowell, Rogê Antônio, Luca Maresca, and Takeshi Miyazawa (Marvel)

Najlepsza limitowana seria:

  • Animal Castle, by Xavier Dorison and Felix Delep (Ablaze)
  • Batman: One Bad Day, edited by Dave Wielgosz and Jessica Berbey (DC)
  • The Human Target, by Tom King and Greg Smallwood (DC)
  • Miracleman by Gaiman & Buckingham: The Silver Age, by Neil Gaiman and Mark Buckingham (Marvel)
  • Superman: Space Age, by Mark Russell, Michael Allred, and Laura Allred (DC)

Najlepszy scenarzysta:

  • Grace Ellis, Flung Out of Space (Abrams ComicArts)
  • Tom King, Batman: Killing Time, Batman: One Bad Day, Gotham City: Year One, The Human Target, Supergirl: Woman of Tomorrow (DC); Love Everlasting (Image)
  • Mark Russell, Traveling to Mars (Ablaze), One-Star Squadron, Superman: Space Age (DC); The Incal: Psychoverse (Humanoids)
  • James Tynion IV, House of Slaughter, Something Is Killing the Children, Wynd (BOOM! Studios); The Nice House on the Lake, The Sandman Universe: Nightmare Country (DC), The Closet, The Department of Truth (Image)
  • Chip Zdarsky, Stillwater (Image Skybound); Daredevil (Marvel)

Najlepszy rysownik/inker:

  • Jason Shawn Alexander, Killadelphia, Nita Hawes’ Nightmare Blog (Image)
  • Alvaro Martínez Bueno, The Nice House on the Lake (DC)
  • Sean Phillips, Follow Me Down, The Ghost in You (Image)
  • Bruno Redondo, Nightwing (DC)
  • Greg Smallwood, The Human Target (DC)

Najlepszy autor okładek:

  • Jen Bartel, She-Hulk (Marvel)
  • Bruno Redondo, Nightwing (DC)
  • Alex Ross, Astro City: That Was Then . . . (Image); Fantastic Four, Black Panther (Marvel)
  • Sana Takeda, Monstress (Image)
  • Zoe Thorogood, Joe Hill’s Rain (Syzygy/Image)

Najlepszy kolorysta:

  • Jordie Bellaire, The Nice House on the Lake, Suicide Squad: Blaze (DC); Antman, Miracleman by Gaiman & Buckingham: The Silver Age (Marvel)
  • Jean-Francois Beaulieu, I Hate Fairyland 2022, Twig (Image)
  • Dave McCaig, The Incal: Psychoverse (Humanoids)
  • Jacob Phillips, Follow Me Down, The Ghost in You, That Texas Blood (Image)
  • Alex Ross and Josh Johnson, The Fantastic Four: Full Circle (Abrams ComicArts)
  • Diana Sousa, Critical Role: Vox Machina Origins; The Mighty Nein Origins: Yasha Nydoorin; The Mighty Nein Origins: Fjord Stone; The Mighty Nein Origins: Caleb Widogast (Dark Horse)

Najlepsze liternictwo:

  • Pat Brosseau, Batman: The Knight, Wonder Woman: The Villainy of Our Fears (DC): Creepshow, Dark Ride, I Hate This Place, Skybound Presents: Afterschool (Image Skybound)
  • Chris Dickey, The Night Eaters: She Eats the Night (Abrams ComicArts)
  • Todd Klein, Chivalry (Dark Horse); Fables (DC); Miracleman by Gaiman & Buckingham: The Silver Age (Marvel)
  • Nate Piekos, Black Hammer Reborn, Minor Threats, Shaolin Cowboy, Stranger Things: Kamchatka (Dark Horse), I Hate Fairyland, Twig (Image)
  • Stan Sakai, Usagi Yojimbo (IDW)
  • Thomas Woodruff, Francis Rothbart! The Tale of a Fastidious Feral (Fantagraphics)

Laureatów nagród poznamy 21 lipca podczas oficjalnej gali w trakcie Comic-Con International w San Diego.

Źródło: comic-con.org

PRZECZYTAJ TAKŻE:

za
dni
1
3
1
godzin
1
1
minut
0
9
sekund
5
2
Kalendarium
Sonda

Najlepsza okładka (Modern Age):

Sonda

Najlepsza okładka (Modern Age):