Forum

Już wkrótce
 • “Batman: Ziemia niczyja. Kataklizm. Wstrząsy wtórne. Tom 2” - 28 lut 2024,
 • “Uniwersum DC według Neila Gaimana” - 28 lut 2024,
 • “Batman. Pogromca sprawiedliwości. Tom 1” - 28 lut 2024,
 • “Joker. Operacja specjalna. Tom 1” - 28 lut 2024,
BATMAN UNLIMITED: ZWIERZĘCY INSTYNKT
/BATMAN UNLIMITED: ANIMAL INSTINCTS/

Data wydania (Polska): 05.06.2015
Wydawca: Galapagos
Gatunek: animacja
Cena rynkowa: 39 PLN
Rok produkcji: 2015
Czas trwania filmu: 74 minuty
Wersja wydania: 1 płytowa
Zawartość płyty 1: film, dodatki
Wersje językowe filmu: polska (lektor), angielska, rosyjska, turecka, czeska
Dźwięk wersji oryginalnej filmu: Dolby Digital 5.1
Napisy: angielskie, polskie, arabskie, portugalskie
Wersja dla niesłyszących: angielska
Dodatki: Pingwin: złoczyńca z wyższych sfer Kolekcja krótkometrażówek DC Nation 2 bonusowe kreskówki
Opis: Mroczne zakamarki Gotham City nie są˛ miejscem dla dzieci, jednak Damian Wayne nie jest zwykłym chłopcem. Przywdziewając płaszcz Robina, uparcie i czasem lekkomyślnie stara się˛ dotrzymywać kroku swemu ojcu, Batmanowi. Podczas badania miejsca zbrodni Robin spotyka tajemnicza˛ postać, Talona, który pokaże mu, jak odmienić życie i zgłębić sekrety tajnego stowarzyszenia działającego w Gotham, znanego jako Trybunał Sów. Będzie to niebezpieczna podróż, która zmusi Batmana i Robina, by stawili czoło swoim najgroźniejszym wrogom – sobie nawzajem! Bądź świadkiem epickiej walki, która ukształtuje nie tylko przeznaczenie, ale i przyszłość Robina! >>>WIĘCEJ O FILMIE

Batman Unlimited: Zwierzęcy instynkt – recenzja

Film animowany Batman Unlimited na pierwszy rzut oka wygląda jak animowana reklama nowej linii zabawek dla chłopców. Jednak jak wiadomo pozory często mylą i Zwierzęcy instynkt okazuje się całkiem udanym filmem dla całej rodziny, w ciekawy sposób łączący klasyczne animacje WB/DC z odświeżonym pomysłem na znanych bohaterów.

Pierwsze co rzuca się w oczy to Gotham City przyszłości przypominające to z serialu Batman Beyond. Mroczny Rycerz przelatujący nad miastem w czasie nocnego patrolu ma na sobie kostium kolorystyką nawiązujący do wyżej wymienionego serialu. Nawiązań do klasyki jest więcej. Sprzymierzeńcy nietoperza: Green Arrow, Flash, Nightwing, Red Robin jak i zwierzęcy wrogowie mają coś w sobie z klasycznej kreski znanej z serialu Justice Leauge i Justice League: Unlimited. Jest to miła odmiana po szeregu mrocznych animacjach stworzonych w duchu anime.

Fabuła filmu jest dość prosta i klarowna. Grupa zwierzęcych wrogów Ligii Sprawiedliwości tworzy gang zwany Animalicją, w skład której wchodzą: Cheetach, Killer Crock, Man-Bat i Silverback (android przypominający goryla Grodda), dokonują szeregu kradzieży w Gotham na zlecenie Pingwina. Kradzieże mają odwrócić uwagę bohaterów od bardziej złowieszczego planu.

W filmie pojawia się dużo technologii przyszłości, ale co ciekawe w samej animacji (oprócz czołówki) nie uświadczymy modeli wygenerowanych w całości w komputerze. Oczywiście cybernetyczne wilki, tygrysy i pantery, będące na wyposażeniu Cobblepota, to gotowy materiał na zabawki. Jest nawet cybernetyczny pies Batmana Ace transformujący się w motocykl. Wszystko to wygląda bardzo Cool.

Twórcy unikają slapstickowych gagów, co zdarza się dość często w filmach dla młodszego widza. Osobiście uważam, że to dobra strategia. Wystarczą głupkowate one-linery, które zdarza się usłyszeć z ust bohaterów. Niektóre dzieciaki na pewno takie suchary rozbawią. Niestety mojego wewnętrznego dzieciaka nie rozbawiły.

Młody widz ma okazję poznać bliżej takie postacie jak Man–Bat, który w filmie jest postacią niedwuznaczną. Doktor Kirk Langstrom jest w filmie ukazany jako postać rozdarta pomiędzy swoją zwierzęcą, a ludzką naturą. Dla niedojrzałego widza jest to ciekawy zabieg pokazujący, że nie wszystkie postacie w komiksach są czarno–białe.

Dodatki zamieszczone na płycie są naprawdę atrakcyjne: 5 dwuminutowych animacji z cyklu DC Nation, dokument przybliżający młodemu pokoleniu postać Oswalda Cobblepota i dwa odcinki serialu Batman: The Brave and the Bold. Naprawdę warto obejrzeć z pociechami tę animację. Produkcja jest przyjazna dla młodszych i z czystym sumieniem moje wewnętrzne dziecko daje jej mocną czwórkę.

Dziękujemy dystrybutorowi filmu Galapagos Film za udostępnienie egzemplarza do recenzji.

Ocena: 4 nietoperki

Recenzował: Bullet

DODATKI SPECJALNE:

 • PINGWIN: Złoczyńca z wyższych sfer
 • Kolekcja krótkometrażówek DC Nation Shorts
 • 2 bonusowe kreskówki
  • Batman: odważni i bezwzględni – Noc Batmanów
  • Batman: odważni i bezwzględni – Requiem dla Szkarłatnego Speedstera!

Poprzednia Strona

Kalendarium

Sonda

Najlepszy plakat z "The Batman"