Forum

Już wkrótce
  • “Batman: Ziemia niczyja. Kataklizm. Wstrząsy wtórne. Tom 2” - 28 lut 2024,
  • “Uniwersum DC według Neila Gaimana” - 28 lut 2024,
  • “Batman. Pogromca sprawiedliwości. Tom 1” - 28 lut 2024,
  • “Joker. Operacja specjalna. Tom 1” - 28 lut 2024,

GŁÓWNE INFORMACJE | ROZKŁAD PRELEKCJI | WARSZTATY

12:00 – 12:45
Batman Galeria Złoczyńców 2: Kto nam właściwie został?
Wiktor Talaga i Artur Krzyżaniak

Dwaj zgryźliwi tetrycy po raz kolejny zagłębiają się w świat genez i profili psychologicznych wrogów z uniwersum Mrocznego Rycerza! Dlaczego Scarecrow straszy? Dlaczego Riddler chce zadać Ci parę pytań? Czy Pingwin to tylko gangster nastawiony na zysk?

13:00 – 13:45
Inne oblicze Batmana: budzący kontrowersje człowiek-nietoperz w estetyce kampu
Krzysztof „Arctus” Pielaszek

Zamaskowany Krzyżowiec kojarzy się z mrokiem, gothamskim brudem i niekończącą się walką z wszechogarniającym złem i szaleństwem. Nie zawsze tak jednak było. W latach 50-tych nadeszła nowa era Batmana – pełna kampu, niedorzeczności i ferii barw. Punktem kulminacyjnym tego okresu była premiera serialu Batman w 1966 roku. Po dziś dzień ta wersja zamaskowanego alter-ego Bruce’a Wayne’a wzbudza w fanach sprzeczne odczucia. Autor pokaże jak różnie można odczytać sens postaci Mrocznego Rycerza oraz opowie o współczesnym dziedzictwie Batmana posiadającego bat-psa i siedem kostiumów na każdy dzień tygodnia we wszystkich kolorach tęczy.

14:00 – 14:30
Konkurs – test wiedzy o Batmanie

Chcesz wygrać atrakcyjne nagrody związane z Mrocznym Rycerzem? Przyjdź i wykaż się swoją wiedzą na temat Batmana! Pytania w formie testu wyboru będą rozdawane w dwóch pakietach – dla dorosłych i dla dzieci.

14:30 – 15:00
Spotkanie z redakcją BatCave

Prezentacja najstarszego i największego serwisu o Batmanie w Polsce. Przyjdź i posłuchaj o naszej działalności, planach na przyszłość oraz dowiedz się, jak możesz pomóc w jego rozwijaniu.

15:00 – 15:45
„Bill the Boy Wonder: The Secret Co-Creator of Batman” – polska premiera książki o Billu Fingerze
Wojciech “kelen” Nelec

Bill Finger to współtwórca postaci Batmana, który przez lata był nieznany szerszej publice ze względu na Boba Kane’a i jego tajemniczy kontrakt z DC Comics. Teraz już wiemy, jak duży wkład w mitologię Mrocznego Rycerza miał Finger. Jedną z osób, która przyczyniło się do odnalezienia nowych faktów o scenarzyście był Marc Tyler Nobleman. Swoje odkrycia wydał w postaci picture booka, który będzie tematem spotkania z okazji jego polskiej premiery.

16:00 – 16:45
Wpływ Dickensa na film „Mroczny Rycerz powstaje”
Michał Leliński

Wykład dotyczy filmu “Mroczny Rycerz powstaje” i tego jak duży wpływ miała na niego powieść Karola Dickensa “Opowieść o dwóch miastach”. Zostaną w nim również omówione inne potencjalne inspiracje, które wpłynęły na film Christophera Nolana. Analiza dokonana jest na podstawie naukowej teorii amalgamatów pojęciowych.

17:00 – 17:45
Batman kontra (nie)ludzie – relacje Batmana z otaczającymi go postaciami
Wiktor Talaga i Artur Krzyżaniak

Autorzy wnikliwie analizują stosunek Mrocznego Rycerza do postaci, które towarzyszą mu w walce ze złem. Zastanawiają się nad stosunkiem Batmana do jego “środowiska pracy” i vice-versa. Czy Batmana oraz Supermana łączy faktyczna przyjaźń? Jaki jest powód jego nie-do-końca-przyjaznych relacji z Zieloną Latarnią? Przyjdźcie, a dowiecie się wszystkiego, co trzeba wiedzieć o byciu quasi-socjopatą, ale nadal pozostając uwielbianym przez tłumy (czytelników)!

Kalendarium

Sonda

Najlepszy plakat z "The Batman"