Forum

Już wkrótce
  • "JLA - Liga Sprawiedliwości: Saga o błyskawicy" (WKDCBiZ) - 24 kwi 2024,
  • "Mroczny kryzys na Nieskończonych Ziemiach. Tom 2" - 15 maj 2024,
  • "Nightwing. Bitwa o serce Blüdhaven. Tom 2" - 29 maj 2024,
  • "Batman. Pogromca sprawiedliwości. Tom 2" - 29 maj 2024,


THE BATMAN/SUPERMAN MOVIE (USA, 1998)

TYTUŁ POLSKI: BATMAN I SUPERMAN
GATUNEK: Animacja/Przygodowy/Sc-Fi/Akcja
CZAS PROJEKCJI: 58 minut*
REŻYSERIA: Toshihiko Masuda
POMYSŁ HISTORII: Alan Burnett, Paul Dini
SCENARIUSZ: Stan Berkowitz, Alan Burnett, Paul Dini, Rich Fogel, Steve Gerber
PRODUCENCI: Alan Burnett, Paul Dini, Bruce W. Timm
STUDIO: Warner Bros. Animation
DYSTRYBUTOR W POLSCE: Warner Home Video/ Galapagos Films
ANIMACJA: TMS-Kyokuichi Corporation
STRONA OFICJALNA: WHV.WarnerBros.com
OFICJALNA POLSKA STRONA: Galapagos.com.pl
PREMIERA: 4 paźdz. 1997/ 18 sierpnia 1998 (USA)

DVD:

 23 kwietnia 2002 (USA)
 4 sierpnia 2006/ 31 lipca 2007 (Polska)

TWOJA OCENA:

GD Star Rating
loading...

  
Dwa razy więcej akcji, dwa razy więcej niebezpieczeństw.
  

Żądny pieniędzy Joker, przybywa do Metropolis, gdzie proponuje multimilionerowi Lexowi Luthorowi, że zgładzi Supermana w zamian za nagrodę w wysokości miliarda dolarów. Lex, który chce mieć monopol na władzę i popularność w mieście, zgadza się i zawiera z przestępcą zabójczy pakt. By pozbyć się superbohatera z planety Krypton, Joker wykrada wcześniej ze sklepu z pamiątkami w Gotham City zieloną figurkę mitycznego, japońskiego smoka. Jednak morderczy klown nie jest w stanie ukryć niczego przed Batmanem, po którego analizie okazuje się, że figurka została zrobiona z radioaktywnego kryptonitu, który może śmiertelnie osłabić Supermana. Aby ostrzec Człowieka ze Stali i złapać szaleńca, Mroczny Rycerz niezwłocznie udaje się jego śladem do Metropolis. Tam, po początkowym braku zaufania i niekrytej wzajemnej niechęci, obaj bohaterowie będą musieli współpracować pod osłoną nocy, aby pokrzyżować plany Jokera i Luthora. Tylko czy dadzą radę, pomimo różnych metod działania i pojmowania walki o sprawiedliwość? Z drugiej strony, w ciągu dnia spotkają się jako Bruce Wayne i Clark Kent, tym razem konkurując o względy pięknej reporterki Lois Lane.

The Batman/Superman Movie to pełnometrażowy film animowany przedstawiający wspólną walkę ze złem dwóch komiksowych bohaterów wszech czasów: Batmana z Gotham City i Supermana z Metropolis. Jest to pierwszy pełnometrażowy film fabularny w którym obaj herosi występują razem. Atutem obrazu jest świetna geometryczna animacja, charakterystyczna dla animacji tworzonych na podstawie komiksowych prototypów. Obraz pierwotnie zadebiutował w październiku 1997 roku w postaci trzy odcinkowej miniserii serialu animowanego Superman: The Animated Series zatytułowanej World’s Finest. Niecały rok później całość połączono w jedną pozycję i skierowano bezpośrednio na rynek video w postaci fabularnego filmu animowanego.

Film jest też znany pod innymi tytułami: Batman/Superman Adventures: World’s Finest, The Batman/Superman Movie: World’s Finest, Batman & Superman Movie. W Polsce jego tytuł tłumaczono jako: Batman i Superman: Najwspanialsi na świecie lub Batman i Superman: Nowe Przygody.

Tekst, częściowo na podstawie materiałów dystrybutora, przygotował: Woland   Współproducent: Haven Alexander
Muzyka: Michael McCuistion
Montaż: Joe Call
Casting: Andrea Romano

Obsada: Kevin Conroy, Mark Hamill, Arleen Sorkin, Mark Hamill, Timothy Daly, Dana Delany, Clancy Brown, George Dzundza, Efrem Zimbalist Jr., Bob Hastings, Robert Costanzo, Joseph Bologna.
58 minut – czas trwania filmu w systemach stosowanych na potrzeby telewizji/DVD w Europie (PAL i SECAM). Specyfikacje na DVD w USA (system NTSC) podają jego długość jako 61 minut.

Kalendarium

Sonda

Twoja reakcja na zwiastun "Joker: Folie À Deux"

Zobacz wyniki

Sonda

Najlepsza okładka (Dark Age):