| JASKINIA PRZED NO MAN’S LAND | NOWA JASKINIA | SKARBY |


W następstwie trzęsienia ziemi (seria Cataclysm), które zdziesiątkowało mieszkańców Gotham City i zniszczyło doszczętnie oryginalną jaskinię, zmieniono konstrukcję kwatery, która wchodzi w nową erę, w krucjacie Mrocznego Rycerza. Ponownie zbudowany kompleks utylizuje wzrost pieczary do większych korzyści, z ośmioma oddzielnymi, idącymi w głębie jaskini. Wśród stalaktytów wapienia i stalagmitów, wyciąganego mostu, przejść układanych wieloma warstwami struktury. Zawierała platformę z siedmioma, połączonymi ze sobą, głównymi komputerami typu Cray T932 i rzutnikiem hologramu. Wysokiej jakości technologie, aktualizacje do treningu , laboratorium, elektrownia wodna zasilającą całą jaskinię, biblioteka i dostęp do przeróżnych pojazdów, uczyniły Jaskinię lepszą i efektywniejszą niż kiedykolwiek przedtem.

Konstrukcja Jaskini

Utrzymana przez baterie słoneczne w rezydencji i generator wodoru, nowa Jaskinia jest samowystarczalnym, podziemnym bunkrem. Wchodziło się do niej przez wielki zegar odziedziczony przez Bruce’a.

Dzieli się na:

  • Główny poziom. Znajdują się tu: ruchomy most, winda, prowadząca do pod poziomów i platforma na której znajduje się komputer pokładowy, umieszczony na wierzchu występu skały na głównym poziomie nowej Jaskini. Platforma komputera wyspy została ulepszona, by pozwolić na szybki dostęp do zbrodniczych plików i archiwów Batmana. Holograficzne pokazy dostarczają obraz 3D różnych łobuzów, plany budynków Gotham, jak również mapy obecnego, jak i zrujnowanego wcześniej miasta. Lecz najważniejszym jest, że to właśnie tu usytuowany jest Batmobil i szczelina, którą wyjeżdża z jaskini.
  • Laboratorium/Biblioteka (pod poziom 1) – Urządzenia najwyższej generacji i archiwa Ra’sa al Ghula (Rasa przechowywał tam słabości wszystkich osób, jakie wpłynęły na uniwersum DC) i różne inne książki czynią z tej sali nieograniczone sanktuarium wiedzy i niezawodny sprzęt do tropienia przestępców.
  • Arena treningowa (pod poziom 2) – Hologramy i androidy sprawiają, że członkowie rodziny nietoperza mogą w niej wyostrzyć swoje “zmysły wojny” i polepszyć swą zwinność i siłę.
  • Skład broni i kostiumów (pod poziom 3) – Przechowywany jest tutaj właściwie cały ekwipunek, jaki Mroczny Rycerz zabiera na akcje. Bata – rangi, bomby gazowe i masa innych rzeczy.
  • Pod poziom 4 – Zamieszkuje go Harold, twórca zabawek Batmana i jego pojazdów. Raz oszukany przez Pingwina, który używał jego geniuszu elektroniki do niecnych celów, niemy garbus znajduje pracę w Jaskini.
  • Pod poziom 5 – Tutaj znajduje się Metrowa Rakieta, zaprojektowana i skonstruowana przez Harolda. Utylizowana przez Azraela (w tamtym czasie zastępującego Batmana), jest odrzutowo napędzonym samochodem na szynach. Używając jej, można dostać się do gothamskiego centrum miasta w kilka minut. Nawigacyjne systemy nakierowują Rakietę od zbliżających się pociągów osobowych . Umiejscowiony jest również, na tym poziome, komputer łączący z Tranzytem w Gotham.
  • Pod poziom 6 – Port dla bat łodzi. Rakiety naprowadzające, torpedy harpuny i inne śmiercionośne bronie, czynią ten pojazd naprawdę śmiercionośną broń.
  • Pod poziom 7 – Oprócz Batmana nikt nie wie co się tu znajduje.

Autor: Chudy

już za:
dni
3
3
godzin
1
6
minut
1
5
sekund
3
4

Sonda

Twoja reakcja na kostium Batgirl?

Zobacz wyniki

Kalendarium

Komiksowe Top 5

Galeria

batman-plakat_5 batman-plakat_4 fkmwls5vua40pgi fkmwfk7vuacwqy_ fkbaaabvuaa3nk_ jnqptfs_sfbssbohf