Forum

Już wkrótce
  • “Batman: Ziemia niczyja. Kataklizm. Wstrząsy wtórne. Tom 2” - 28 lut 2024,
  • “Uniwersum DC według Neila Gaimana” - 28 lut 2024,
  • “Batman. Pogromca sprawiedliwości. Tom 1” - 28 lut 2024,
  • “Joker. Operacja specjalna. Tom 1” - 28 lut 2024,
BATMAN ETERNAL #51

Tytuł historii: Nobody
W sprzedaży od: 25.03.2015 (USA)
Scenariusz: Scott Snyder, James Tynion IV, Ray Fawkes, Kyle Higgins i Tim Seeley
Rysunki: Alvaro Martinez
Okładka: Cliff Chiang
Kolor: June Chung
Tusz: Raul Fernandez
Liternictwo: John J. Hill
Ilość stron: 32

Twoja ocena:

GD Star Rating
loading...

W tym miesiącu BATMAN ETERNAL: epicka Bat-opowieść trwająca rok zmierza do oszałamiającego końca! Gotham City płonie! Złoczyńcy biegają po ulicach! Bat-technologie zostały uszkodzone! A geniusz stojący za tym wszystkim przystawił nóż do żeber Batmana! Jak Mroczny Rycerz zakończy ten koszmar… i jak to ukształtuje przyszłe oblicze Gotham City?

Cluemaster wycina z piersi przywiązanego do Bat-sygnału Batmana symbol nietoperza i zdejmuje mu kaptur, tym samym odkrywa, że pod maską kryje się Bruce Wayne. Złoczyńca rozkoszuje się swoim triumfem.

Pozostali bohaterowie robią co mogą by pomóc mieszkańców pogrążonemu w chaosie Gotham City.

Współpracownikom Seliny Kyle nie podoba się, że ich szefowa nie zamierza przyjąć zaproszenia i nie ma zamiaru brać udziału w nowym podziale miasta. Catwoman potrafi jednak radzić sobie z buntownikami przy pomocy bicza.

Cluemaster w rozmowie z Bruce’em tłumaczy mu jak narodził się plan podczas spotkania trzeciorzędnych łotrów, by wykorzystać głównych przeciwników Batmana, do odwrócenia jego uwagi. Bruce jednak zamierza opowiedzieć własną historię. Uwalnia się z łańcuchów i atakuje Arthura.

Gordon przekonuje Barda, by ten pozostał na komisariacie i jak przystało na komisarza dowodził całą akcją, podczas gdy on wraz z Bullockiem ruszy do bezpośredniej akcji.

Spoiler planuje jak najszybciej uciec z Gotham i chce zabrać ze sobą Harper, jednak ta cały czas pomaga mieszkańcom i nie zamierza opuszczać swojego miasta.

Brownowi udaje się odeprzeć atak Bruce’a i teraz zamierza go po prostu zastrzelić. Wtedy jednak ktoś podcina mu gardło. Chociaż nie było to zgodne z planem Cluemastera, to tak wszystko od początku ułożył sobie Lincoln March, brat Bruce’a.

Autor: QDoczekaliśmy się, tożsamość głównego złoczyńcy została odkryta. Nie ma tu żadnej niespodzianki. Już dawno zaczęto przypuszczać, że Batman będzie musiał się zmierzyć ze swoim bratem Lincolnem Marchem. Przez tak rozwlekłe prowadzenie całej historii, nie ma takiego efektu jak powinien. Scenarzyści doprowadzili do tego, że kompletnie przestało mi zależeć na Gotham i reszcie bohaterów. Czy opanują zamieszki w Gotham? Czy Batman przeżyje? Czy jego sekret zostanie ujawniony większej liczbie złoczyńców? Pozostał tylko jeden numer by odpowiedzieć na te pytania.

Cluemaster po części tłumaczy swój plan, który doprowadził do obecnej sytuacji. Nie ma tu bynajmniej żadnych szczegółów i naprawdę nie warto rozpatrywać jakie to tropy przegapił Bruce. Nie wiadomo też, czy te duchy i inne rzeczy nie z tego świata były częścią planu? Nie warto poświęcać więcej czasu na przemyślenia Arthura Browna, gdyż na końcu się dowiadujemy, że ważniejszy jest plan Lincolna Marcha, który do tej pory pozostawał w cieniu.

Do ostatecznego zakończenia całej historii już tylko jeden numer i pozostaje mieć nadzieje, że nie zakończy się on cliffhangerem, którego kontynuację poznamy w Batman Eternal 2.

Ocena: 3 nietoperki

Autor: Q

Kalendarium

Sonda

Najlepszy plakat z "The Batman"