Forum

Już wkrótce
  • "JLA - Liga Sprawiedliwości: Saga o błyskawicy" (WKDCBiZ) - 24 kwi 2024,
  • "Mroczny kryzys na Nieskończonych Ziemiach. Tom 2" - 15 maj 2024,
  • "Nightwing. Bitwa o serce Blüdhaven. Tom 2" - 29 maj 2024,
  • "Batman. Pogromca sprawiedliwości. Tom 2" - 29 maj 2024,
CATWOMAN #14

Tytuł historii: To Skin a Cat
Miesiąc wydania (okładka): Styczeń 2012 (USA)
W sprzedaży od: 21.11.2012 (USA)
Scenariusz: Ann Nocenti
Rysunki: Rafa Sandoval
Okładka: Trevor McCarthy
Kolor:Tusz: Jordi Tarragona
Liternictwo: Carlos M. Mangual
Ilość stron: 32

Twoja ocena:

GD Star Rating
loading...

Tie-in “Death of the Family”!
Catwoman wpada w pułapkę Jokera, kiedy ten zaczyna bawić z jej umysłem!
Ale Joker powinien być ostrożny, bo Catwoman zawsze jest skora do zabawy!

Po wybuchu na miejscu pojawia się Joker, który oświadcza Catwoman, że chłopak, którego uratowała musi zginąć, bo takie są reguły gry. Pion musi zostać poświęcony. Cykająca bomba przyczepiona do szyi chłopca wydaje się nie pozostawiać Selinie żadnej opcji. Bohaterka, której instynkt każe ratować chłopca, zgadza się wziąć udział w zabawie Jokera.

Joker zabiera Catwoman do opuszczonego parku rozrywki, gdzie wystawia ją na różne niebezpieczeństwa jak pędzący pociąg, tylko po to zedrzeć z niej kocią skórę. Po kilku godzinach podczas których zajmował się innymi sprawami Joker powraca i swoim pocałunkiem budzi śpiącą z wyczerpania Selinę. Następnie zdziera z niej jej kostium i wręcza jej nowy, który przy każdym ruchu nie piszczy jak mysz. Chce, żeby Catwoman była przeciwniczką Batmana, bo tylko wtedy Nietoperz będzie silniejszy. Selina próbuje wykorzystać okazję by dokopać Jokerowi, ale po chwili pada na ziemię, bo jak się okazuje jej nowy kostium wysmarowany został specjalną farbą.

Przykładowe StronyKiedy Catwoman nie może się poruszać Joker wraca do swoich rozważań na temat relacji Seliny z Batmanem, który nie raz ratował ją z opresji. Ale tym razem tak nie będzie. Księże zbrodni kontynuuje swoją zwariowaną rozrywkę urządzając rozbieranego pokera z Seliną. Na zakończenie podaje jej antidotum na zesztywnienie pośmiertne. Następnie odchodzi, ale wspomina, że pozostawił coś pod jej skórą.

Po powrocie do mieszkania Selina zmywa z siebie znaczki nietoperza, które pozostawił jej Joker. Następnie prosi przyjaciółkę by umówiła jej spotkanie z Tripem Winterem.

W pokoju hotelowym Catwoman spotyka się Triperm, który wyjaśnia jej, że zleceniodawca rozgrywki szachowej kontaktował się z nim tylko telefonicznie. Kazał też przyznać złodziejce bonus w postaci dodatkowej forsy, ale Selina nie chce pieniędzy Jokera.

Zastanawiając się gdzie jest Batman, Catwoman niepodziewanie zostaje zakatowana Jokera, który wpadał na pomysł jak jeszcze może zedrzeć skórę z kota: piraniami. Selina jednak się tym razem nie daje złapać, a po dyskusji z Jokerem na temat ich wspólnych relacji z Batmanem, odchodzi stwierdzając, że bohater Gotham City nie jest jej do niczego potrzebny.

Autor: Q

Jak pojawia się Joker to można się spodziewać naprawdę zakręconego numeru i właśnie z takim mamy do czynienia. Ciężko nawet opisać co się dokładnie wydarzyło, tylko pewnie mózg takiego geniusza/wariata jak Joker może to wszystko rozgryźć.

W Catwoman #14 Joker zabawia się w psychiatrę, a jego pacjentką staje się Selina. Jednak, żeby zbadać jej relacje z Nietoperzem, wystawia ją na różne próby, bawi się z nią. Ta więź łącząca Nietoperza z Seliną nie jest już taka sama jak przed New DCU, dlatego końcowe stwierdzenie Catwoman, że nie potrzebuje Batmana nie zaskakuje. Joker jednak cały czas dba o swojego Gacka, chce żeby ten nie miał żadnych słabych punktów i o ile z Catwoman bawił się tak by jej jednak nie skrzywdzić, bo nie jest to do końca bohaterka należąca do Bat-rodziny, to już co do innych herosów jego zamiary mogą być zupełnie odmienne.

Jak już wspomniałem jest to bardzo zakręcono historia, która może nawet wydawać się bez sensu, ale jest w niej coś ujmującego. Te wariactwa zilustrowane przez Sandovala przykuwają spojrzenia i zapewniają sporo dobrej rozrywki, a także powodują, że po przeczytaniu numeru psychika Jokera wydaje się bliższa. Nie jest to jednak coś z czym chciałoby się mieć do czynienia codziennie.

Ocena: 4 nietoperki

Autor: Q

Kalendarium

Sonda

Twoja reakcja na zwiastun "Joker: Folie À Deux"

Zobacz wyniki

Sonda

Najlepsza okładka (Dark Age):