Forum

Już wkrótce
  • “Batman: Ziemia niczyja. Kataklizm. Wstrząsy wtórne. Tom 2” - 28 lut 2024,
  • “Uniwersum DC według Neila Gaimana” - 28 lut 2024,
  • “Batman. Pogromca sprawiedliwości. Tom 1” - 28 lut 2024,
  • “Joker. Operacja specjalna. Tom 1” - 28 lut 2024,
DC UNIVERSE VS. THE MASTERS OF THE UNIVERSE #1

Tytuł historii: Crossing Over
Miesiąc wydania (okładka): Listopad 2013 (USA)
W sprzedaży od: 04.09.2013 (USA)
Scenariusz: Keith Giffen
Rysunki: Dexter Soy
Okładka: Ed Benes
Kolor: Dexter Soy
Liternictwo: Deron Bennett
Ilość stron: 32

Twoja ocena:

GD Star Rating
loading...

Szkieletor ledwie uchodzi z życiem po ostatniej walce z He–Manem. Pokonany otwiera przejście do świata DCU!

Ziemia: Greenwich Village w Nowym Jorku. Tajemnicza kobieta ucieka przed hordą szczurów opętanych magią Szkieletora. W pewnym momencie gryzonie wpadają w magiczną pułapkę zastawioną przez Dr. Fate’a. Przerażona kobieta trafia do domu magika gdzie wita ją madame Xandu.

Tymczasem na planecie Ethernia na przełęczy Kelting, rebelianci pod wodzą Man-At-Arma (generał Duncan), urządzili zasadzkę na tajemniczy transport chroniony przez ludzi Hordaka. Rebeliantom udaje się przechwycić ładunek. Jest to duże metalowe pudło zwane Iso Blokiem, chronione bardzo wysokim poziomem zabezpieczeń. Mimo dużego niebezpieczeństwa książę Adam (He–Man), rozdziera na pół tajemniczą kostkę. W jej wnętrzu uśpiona lewituje Evil–Lyn, władająca czarną magią czarownica sprzymierzona ze Szkieletorem. Pomimo, że Adam i jego towarzysze nie ufają uwolnionej kobiecie, postanawiają wysłuchać jej. Okazuje się, że Szkieletor zaburzył równowagę między wymiarami, co może doprowadzić do zniszczenia ziemi. Zwłaszcza, że porwał tajemniczą kobietę, którą chce wykorzystać jako broń.

W Salem Szkieletor torturuje młodą kobietę. Za pomocą czarnej magii i tajemniczego urządzenia udaje mu się nawiązać kontakt z Gają, duchową siłą ziemi, która była skryta w ciele torturowanej śmiertelniczki. Przybysz z Etherni żąda aby Gaja oddała mu swoją moc. Okazuje się, że ziemia cała składa się z magicznej energii.

W Greenwich Village tajemnicza kobieta przedstawia się jako Marlena wojownicza królowa Etherni. Celem jej wizyty jest odnalezienie Johna Constantina. Constantine trafia do mieszkania Madame Xsandu śledząc duże natężenie magii w tym miejscu. Cyniczny egzorcysta nie wieży w opowieść królowej, uważa, że Ethernia to mit, tak jak historia ze Szkieletorem chcącym wyssać całą energię duchową z ziemi. Dochodzi do sprzeczki, a nawet rękoczynów, którą przerywa fala szczurów Szkieletora i pojawienie się księcia Adama, Telli córki Man-At-Arma i Evil–Lyn.

W tym samym czasie tajemnicza kobieta w zaimprowizowanej kryjówce opowiada swojemu porywaczowi o Lidze Sprawiedliwych, która może zagrozić jego planom. Szkieletor jednak bardziej powinien obawiać się Johna Constantina. Uzurpator z Etherni jest zaskoczony informacją o Constantinie, ponieważ do tej pory uważał, że jest on tylko legendą.

Adam jest zaskoczony, że jego matka żyje. Ale to nie czas na wyjaśnienia, gdyż na bohaterów naciera armia opętanych szczurów.

Autor: Bullet

Zawsze podchodziłem z dużą nieufnością do tego typu crossoverów. Jako, że wychowałem się na serialu MOTU i byłem ciekawy jak DC poradzi sobie z połączeniem dwóch światów, bez wahania sięgnąłem po pierwszy zeszyt. Historia napisana przez Keitha Giffena zapowiada się na lekki przerywnik pomiędzy zwyczajowymi seriami. Mamy tajemnicę i magię. Oraz troszkę humoru. Okazuje się że Constantine jest mitem na Etherni. Wygląda na to, że głównym przeciwnikiem Ligii Sprawiedliwych i drużyny He–Mana będzie Szkieletor, którego image różni się od tego znanego z serialu. Zaskoczyło mnie pojawienie się wspomnianego Constantina, który kojarzy mi się z bardziej poważnymi historiami. Dyżurny egzorcysta DC odegra w tej historii niebagatelną rolę. Nurtuje także tajemnicza kobieta, zakładniczka Szkieletora. Herosi DCU w pierwszym zeszycie jeszcze się nie pojawiają.

Rysunki Dextera Soya, są lekko mangowe. Ale wcale to nie przeszkadza bo artysta ten ma bardzo malowniczy styl, który pasuje do opowieści pełnej magii. Pastelowe kolory w których utrzymana jest całość, sprawiają, że komiks czyta się szybko i przyjemnie.

Ocena: 4 nietoperki

Autor: Bullet

Kalendarium

Sonda

Najlepszy plakat z "The Batman"