Forum

Już wkrótce
  • "Suicide Squad Isekai" 1x06 na Max - 18 lip 2024,
  • "Suicide Squad Isekai" 1x07 na Max - 25 lip 2024,
  • "Nightwing: Rycerz w Bludhaven" (WKDCBiZ) - 31 lip 2024,
  • "Suicide Squad Isekai" 1x08 na Max - 01 sie 2024,
DETECTIVE COMICS #32

Tytuł historii: Icarus, Part 3
Miesiąc wydania (okładka): Sierpień 2014 (USA)
W sprzedaży od: 11.06.2014 (USA)
Scenariusz: Brian Buccellato
Rysunki: Francis Manapul
Okładki: Francis Manapul; Joe Quinones; Ant Lucia
Kolor: Brian Buccellato
Liternictwo: Jared K. Fletcher
Ilość stron: 32

Twoja ocena:

GD Star Rating
loading...

Kolejna wielka detektywistyczna zagadka Batmana cały czas pozostaje nierozwiązana w 3-części “Icarus” od uznanego duetu twórców od FLASHa. Batman wpada w szpony szefa mafii znanego jako „The Squid”!

Prowadząc swoje poszukiwania Batmanowi udało się odnaleźć samochód Eleny, który został zatopiony na nabrzeżu. O swoim odkryciu anonimowo zawiadomił policję. Już pierwsze spojrzenie na wrak sprawia, że Bullock domyśla się, że Nietoperz już tu był, a to oznacza, że pracują nad tą samą sprawą. Oprócz zatrzymania Sumo uwagę policji przykuwa również informacja o brakującym kontenerze.

Batmanowi udaje się odnaleźć Annie Aquile, która czuje się co raz bardziej zagubiona. Zapewnia ją, że uratuje to miasto i znajdzie winnych śmierci Eleny.

Po powrocie do mieszkania Harvey od razu karmi swoje koty i odsłuchuje wiadomości od matki, lekarza oraz od Mayi, której udało się ustalić związek z zaginionym kontenerem a Jebem Lesterem z Wayne Industries.

Przerażony Jeb, po tym jak dowiedział się, że policja chce go aresztować, rozmawia z Samem przez telefon, który wpakował go w te kłopoty. Po chwili jednak musi zakończyć rozmowę, gdyż teraz chce z nim osobiście porozmawiać Harvey Bullock.

Batman odnajduje kryjówkę Squida w opuszczonym akwarium, jednak nie zdaje sobie sprawy, że wkrótce może się stać przekąską ogromnej ośmiornicy ku radości gangstera i jego brata. Bruce jednak jest przygotowany na każdą ewentualność i przy użyciu odpowiedniej dawki prądu pozbywa się ośmiornicy, ale po chwili musi się zmierzyć z uzbrojonymi zbirami oraz Kings of the Sun, który chce zastrzelić Squida.

Autor: QPod względem graficznym seria Detective Comics pod okiem nowego duetu twórców jest co raz lepsza. Wszystko wygląda tak jak powinno, czyli olśniewająco. Nie ważne czy jest to walka Batmana z ośmiornicą, czy jego rozmowa z Annie lub szybkie spojrzenie na domowe życie Harveya.

Główny wątek stopniowo się posuwa do przodu, ale wydaje się, że momentami otrzymujemy przepiękne wizualnie sceny, ale w zamian ograniczona zostaje treść numeru. Tak naprawdę kiedy już dochodzi do ciekawych momentów i liczmy, że dowiemy się czegoś nowego, to okazuje się, że dobrnęliśmy do końca. Tak więc na poznanie motywów Lestera przyjdzie nam poczekać do kolejnego numeru, w którym być może twórcom uda się trochę przyśpieszyć akcję.

Ocena: 4,5 nietoperka

Autor: Q

za
dni
1
3
godzin
1
7
minut
4
6
sekund
3
1


za
dni
7
7
godzin
1
7
minut
4
6
sekund
3
1

Kalendarium

Sonda

Największym błędem była rezygnacja z

Zobacz wyniki