Forum

Już wkrótce
  • "JLA - Liga Sprawiedliwości: Saga o błyskawicy" (WKDCBiZ) - 24 kwi 2024,
  • "Mroczny kryzys na Nieskończonych Ziemiach. Tom 2" - 15 maj 2024,
  • "Nightwing. Bitwa o serce Blüdhaven. Tom 2" - 29 maj 2024,
  • "Batman. Pogromca sprawiedliwości. Tom 2" - 29 maj 2024,
JUSTICE LEAGUE #3

Tytuł historii: Justice League, Part Three
Miesiąc wydania (okładka): Styczeń 2012 (USA)
W sprzedaży od: 16.11.2011 (USA)
Scenariusz: Geoff Johns
Rysunki: Jim Lee
Okładki: Jim Lee, Alex Sincalair i Scott Williams; Greg Capullo, Jonathan Glapion i FCO Plascencia
Kolor: Alex Sinclair, HI-FI i Gabe Eltaeb
Tusz: Scott Williams
Liternictwo: Patrick Brosseau
Ilość stron: 40

Twoja ocena:

GD Star Rating
loading...

Wonder Woman: “Hm. Ice cream is wonderful.”
Wonder Woman (do sprzedawcy lodów): “You should be very proud of this achievement!”

Flash: “Batman doesn’t have powers?”
Flash (do Batmana): “I thought you were a vampire or something.”

Diana ucieka z Pentagonu, gdy w wiadomościach zauważa potwory wyglądające jak harpie atakujące mieszkańców Waszyngtonu. Steve Trevor udaje się za nią i wedle rozkazu ma ją zabrać z powrotem. Diana nie zamierza słuchać pułkownika i chce w końcu robić to, na co ona ma ochotę. Nagle oboje zostają zaatakowani przez podwładnych Darkseida.

Tymczasem w S.T.A.R. Labs naukowcy porywani są przez armię bestii, a ojciec Victora zamierza zrobić wszystko, aby jego syn nie umarł na jego oczach.

Batman i reszta bohaterów próbuje radzić sobie z atakiem w Metropolis, podczas którego dowiadują się, że wina za wydarzenia, które dzieją się w wielu miejscach na świecie spadła na nich. Mroczny Rycerz proponuje, aby się przegrupować, jednak Flash zwraca mu uwagę, że Superman bez problemu radzi sobie z kosmitami. Bohaterowie zauważają także, że napastnicy nie zabijają ludzi, lecz ich porywają. Po chwili do walki dołącza Wonder Woman, która dotarła do nich aż ze stolicy.

Doktor Stone używa wszelkich zebranych technologii oraz nanobotów, aby utrzymać potomka przy życiu. Podczas aktywacji zbroi, którą naukowiec nałożył synowi, Victor widzi wizję pewnej planety oraz jej władcy, którym jest Darkseid.

Kosmici uciekają od bohaterów w Metropolis i zbierają się nad oceanem. Po chwili następuje w nim ogromna eksplozja, a w jej miejscu wyłania się ogromna baza, do której obcy wlatują. Z wody wyłania się także Aquaman, który informuje o obecności armii pod wodą i pyta, kto dowodzi bohaterami.

Komiks zawiera również:

  • fragment książki The Secret History of Atlantis fikcyjnego pisarza Davida Gravesa,
  • szkice koncepcyjne Green Lanterna na bazie projektów Jima Lee autorstwa Cully’ego Hammera.
Autor: kelen

Numer, przez który bardzo szybko się przechodzi dzięki scenom akcji. Dostajemy widowiskowe starcie między bohaterami, a armią Darkseida, która zaatakowała kilka miejsc na planecie. Wprowadzona zostaje także Wonder Woman i widzimy jej reakcję na… lody. Pomysł pokazania tak sympatycznej sceny, w której wojowniczka wychowana na wyspie amazonek poznaje tak prostą, ludzką przyjemność wywołuje uśmiech na twarzy czytelnika. Mimo że brzmi to trochę dziwnie, uprzyjemnia lekturę i nie działa na niekorzyść zeszytu. Na dodatek bohaterka pokazuje, że potrafi sobie poradzić z atakiem kosmitów, co imponuje nawet Supermanowi.

Zeszyt zwiastuje wprowadzenie kolejnego członka Ligi, którym jest Aquaman. Jego wkroczenie do gry na ostatniej stronie historii z pewnością nie wywoła uśmiechu politowania u osób, które kojarzą go głównie z żartów na jego temat (chociażby z serialu The Big Bang Theory).

Seria póki co utrzymuje poziom, a czy jej pierwsza historia zostanie pozytywnie odebrana zależy tylko od kolejnych 3 numerów, bo właśnie tyle zostało do jej finału.

Ocena: 4 nietoperki

Autor: kelen

Kalendarium

Sonda

Twoja reakcja na zwiastun "Joker: Folie À Deux"

Zobacz wyniki

Sonda

Najlepsza okładka (Dark Age):