Forum

Już wkrótce
  • "Suicide Squad Isekai" 1x06 na Max - 18 lip 2024,
  • "Suicide Squad Isekai" 1x07 na Max - 25 lip 2024,
  • "Nightwing: Rycerz w Bludhaven" (WKDCBiZ) - 31 lip 2024,
  • "Suicide Squad Isekai" 1x08 na Max - 01 sie 2024,
LIGA SPRAWIEDLIWOŚCI, TOM 3: TRON ATLANTYDY

Data wydania: 7 lipca 2014
Scenariusz: Geoff Johns
Rysunki: Jim Lee, Scott Williams
Tłumaczenie: Krzysztof Uliszewski
Druk: kolor, kredowy
Oprawa: twarda
Format: 170 x 260 mm
Ilość stron: 192
Wydawca: Egmont Polska
Wydawca oryginalny: DC Comics
Cena: 75,00 zł

Twoja ocena:

GD Star Rating
loading...

Zanim Arthur Curry stał się Aquamanem, był władcą Atlantydy. Jednak nienawidzący mieszkańców powierzchni Ziemi Atlanci nie potrafili pokochać króla, który był półkrwi człowiekiem. Arthur zostawił swoje podwodne królestwo, zrzekając się władzy na rzecz Orma, swego przyrodniego brata, Władcy Oceanów. Od tamtej pory świat podwodny utrzymywał kruchy pokój ze światem na powierzchni. Aż do teraz. Kiedy superbohaterowie zajmują się swoimi sprawami, tajemnicza siła popycha Atlantydę i świat nadwodny ku wojnie. Rośnie liczba ofiar. Tylko Liga Sprawiedliwości może zapobiec krwawej konfrontacji.

Liga Sprawiedliwości, Tom 3: Tron Atlantydy – recenzja

Nowa Liga Sprawiedliwości pisana przez Geoffa Johnsa z tomu na tom staje się jedną z czołowych serii komiksowych nowego DC. Tom trzeci jest na to najlepszym przykładem. Podobnie jak poprzednio, tytułową historię Tron Atlantydy, poprzedza dwuczęściowa opowieść: Tajemnica Cheetah, kontynuująca, wątki rozpoczęte w poprzednich odsłonach serii. Ten dwuczęściowy prolog wprowadza do nowego DC jedną z głównych przeciwniczek Wonder Woman, Barbarę Minervę, archeolog przestępczynie opętaną przez boginie łowów. Tytułowa tajemnica będzie miała największy wpływ na Dianę, która po tej przygodzie będzie musiała zmienić swoje spojrzenie na kwestię przyjaźni. Równocześnie rozwija się romans między amazonką, a Supermanem. Pytanie tylko w jakim celu tych dwoje śledzi Batman? Powraca również kwestia człowieczeństwa Victora Stone’a.

Tytułowa wojna z Atlantydą jest oparta na znanym już pomyśle, który widzieliśmy choćby w serialu Liga Sprawiedliwych. Koncept ataku wojsk Atlantydy na mieszkańców powierzchni jest oczywiście dostosowany do realiów nowego uniwersum. Dzięki czemu na znanych fundamentach Johns buduje nową opowieść. Scenariusz jest bardzo widowiskowy i czyta się jednym tchem. Batman jest nieformalnym przywódcą Ligi i jedyną osobą z którą Aquaman rozmawia bardziej otwarcie. W pewnym momencie, to ta dwójka przejmuje inicjatywę i ratuje Supermana i Wonder Woman z opresji. Zarówno Gotham jak i Metropolis znajdą się pod wodą. Dodatkowo w tomie znalazły się dwa numery miesięcznika Aquaman. Arthur okazuje się charyzmatyczną postacią, rozdartą między swoim podwodnym dziedzictwem, a przyjaciółmi z Ligi. To wszystko tworzy spójny świat komiksów DC. Prowodyrem konfliktu okaże się osoba, której czytelnik nie podejrzewa. Na trzecim planie rysuje się dramat Victora, który będzie musiał oddać, dosłownie część siebie, aby Liga wygrała tę wojnę. W boju zobaczymy również przyszłych, potencjalnych członków Ligi Sprawiedliwości. Niektórzy zachowali swoje status quo klasycznego DC, a niektórzy, to już całkiem inni herosi.

W epilogu pisanym przez Jeffa Lemire’a powraca Oliver Queen i odsunięty, po wydarzeniach z poprzedniego tomu, na boczny tor Steve Trevor. Uważny fan DC, zauważy pewnie wątki prowadzące do przyszłych wydarzeń, które będą odczuwalne w większości z 52 tytułów nowego DC.

Największą zmianą, którą wprowadzono od tego tomu są rysownicy. Jima Lee i Scotta Williamsa, zastąpili Ivan Reis, Paul Pelletier i Tony. S. Daniel (Batman: Detective Comics). Szczególnie ten ostatni mile zaskakuje jako rysownik. Artyści tworzący ten album stworzyli iście epicki obraz wojny. Prawdziwy komiksowy „blockbuster”.

Po lekturze tego tomu nie mogę doczekać się animowanej adaptacji tej historii. Liga Sprawiedliwości z pod pióra Geoffa Johnsa trzyma wysoki poziom współczesnych komiksów przygodowych. Polecam ten album wszystkim tym, którzy cenią sobie rozrywkę na wysokim poziomie.

Ps. W tym tomie nie pojawia się Green Lantern, co tylko potwierdziło moje odczucia co do tego, że była to najsłabiej napisana i najbardziej irytująca postać w tej serii.

Ocena: 5 nietoperków

Recenzował: Bullet

Wydanie powstało na podstawie komiksu: JUSTICE LEAGUE VOL. 3: THRONE OF ATLANTIS.


 
za
dni
1
3
godzin
1
7
minut
0
5
sekund
5
0


za
dni
7
7
godzin
1
7
minut
0
5
sekund
5
0

Kalendarium

Sonda

Największym błędem była rezygnacja z

Zobacz wyniki