"Batman: Azyl Arkham"Za pośrednictwem serwisu Aleja Komiksu, wydawnictwo Egmont odpowiedziało na pytania czytelników oraz przedstawiło część swoich planów na przyszły rok. Te związane z Batmanem i Nowym DC Comics wyglądają następująco:

  • dokładne plany dotyczące DC Comics i Nowego DC Comics poznamy na przełomie listopada i grudnia,
  • w styczniu ukaże się drugi tom “All-Star Western“, w lutym drugi i finalny tom “Szpona“, a w marcu piąty “Batmana“,
  • Nowe DC Comics będzie wydawane w takim samym tempie w 2015, co w roku 2014,
  • wszystkie serie będą kontynuowane, w niektórych wypadkach tylko do naturalnego końca fabularnego (zapewne chodzi o momenty, w których następuje zmiana twórców po dłuższym czasie),
  • planowane jest wydanie komiksów w drugiej połowie roku 2015, które doprowadzają do pierwszego eventu New 52 – “Forever Evil“, a w śród nich znajdziemy na pewno wydanie zbiorcze “Shazam” oraz pierwszy tom “Justice League of America“,
  • możemy spodziewać się więcej komiksów sprzed Nowego DC Comics, także tych niebatmanowych,
  • w 2015 roku zostanie wznowiony “Batman: Rok Pierwszy” oraz długo wyczekiwany “Batman: Azyl Arkham“.

Źródło: Aleja Komiksu

Oswald Cobblepot w "Gotham"W kolejnym materiale promującym “Gotham”, Robin Lord Taylor i Jada Pinkett Smith opowiadają o zbliżającej się wojnie pomiędzy Oswaldem Cobblepotem i Fish Mooney.
Czytaj dalej

"Arkham Asylum: A Serious House on Serious Earth"Czy Robin miał pierwotnie pojawić się w “Arkham Asylum: A Serious House on Serious Earth”?
Tak

“Arkham Asylum: A Serious House on Serious Earth” Granta Morrisona i Dave’a McKeana to bardzo mroczna powieść graficzna i pierwotnie miał się w niej pojawić Robin. Miał stacjonować w siedzibie GCPD i badać historię Arkham Asylum. W pierwszej wersji scenariusza “Arkham Asylum” planowane było jako 48-stonicowy specjalny numer. Następnie liczba stron wzrosła do 64 kiedy dołączył rysownik Dave McKean, jednak ten potrzebował więcej miejsca i ostatecznie historia rozrosła się do 120-stronicowej powieści graficznej.
Czytaj dalej

Ra's al Ghul w "Arrow"Znamy już opis 9. odcinka 3. sezonu “Arrow”. W “The Climb” powrócą Ra’s al Ghul oraz jego córka Nyssa.

RA’S AL GHUL DAJE ARROWOWI ULTIMATUM; DINAH LANCE ODWIEDZA LAUREL – Nyssa (gościnnie Katrina Law) powraca do Starling City i informuje Olivera (Stephen Amell), że jej ojciec, Ra’s al Ghul (gościnnie Matt Nable) dał mu 48 godzin, na odnalezienie zabójcy Sary albo Liga Zabójców zacznie zabijać mieszkańców Starling City. Laurel (Katie Cassidy) jest zaskoczona wyjątkowym świątecznym prezent od ojca (Paul Blackthorne) – swoją matką, Diną (gościnnie Alex Kingston). Tymczasem Ray (Brandon Routh) próbuje zadośćuczynić Felicity (Emily Bett Rickards), a Oliver ustala spotkanie z Ra’s al Ghulem. Thor Freudenthal wyreżyserował odcinek na podstawie scenariusza autorstwa Jake’a Coburna i Keto Shimizu.

Źródło: CBM

Art "Gotham" - JockRysownik Jock przygotował nowy art promujący serial “Gotham”. Przedstawia on Oswalda Cobblepota, czyli przyszłość Gotham.

Źródło: Bleeding Cool


Tytuł odcinka: “HERO”
Data premiery: 16 kwietnia 2014
Reżyseria: Sam Liu
Scenariusz: Mark Banker
Twoja ocena:
GD Star Rating
loading...

Obsada:
Anthony Ruivivar
Sumalee Montano
J.B. Blanc
Tisha T. Banker
Wallace Langham
Christopher McDonald
Robin Atkin Downes
Batman/Bruce Wayne
Tatsu Yamashiro/Katana
Alfred Pennyworth, batkomputer
Ava Kirk, Gloria Pearce
Anarky, kupiec brodni
Harvey Dent, sprzedawca broni
Dane Lisslow/Deathstroke, Chuck

Zdesperowany by pozbyć się Batmana z miasta, Harvey Dent łączy siły z Anarky’m, który rekrutuje nowego bohatera, który ma zająć miejsce Batmana… zatrudnia zabójcę, Deathstroke’a.

Im bliżej końca tym serial co raz bardziej się rozkręca. Oczywiście wady, które towarzyszą nam od początku są cały czas, ale dzięki ciekawszym historiom wszystko wypada lepiej. W tym odcinku Batman musi się zmierzyć z nie lada konkurencją w osobie Deathstroke’a.

Początkowo plan Anarky’ego wydaje się idealnie sprawdzać, ale czy między złoczyńcami można liczyć na namiastkę uczciwości? Deathstroke’a nikt nie kontroluje. Widząc jak zabójca dosłownie w dwóch ciosach pokonuje Anarky’ego można zacząć się zastanawiać, dlaczego Batman nie pokonał jeszcze tego łotra, od razu nasuwa się też myśl, że coś tu może nie grać. Albo bohater nie jest taki dobry, albo Anarky ma inny plan.

Bruce Wayne wreszcie zaczyna odżywać dzięki związkowi z Avą Kirk, nawet bawi się w swatkę. Takie luźniejsze, humorystyczne elementy zawsze są mile widziane. Zwłaszcza gdy znaczącą część odcinka wypełnia akcja. Niestety nie przekonuje mnie łatwość z jaką Bruce mentalnie podupada po tym jak wydaje mu się, że nie był wstanie uratować Deathstroke’a. Czy ktoś naprawdę sądzi, że Deathstroke zginął? Nawet opierając się tylko na tym w jaki sposób został przedstawiony w tym odcinku łatwo się domyślić, że ktoś taki tak po prostu by nie zginął. Nie potrzebnie twórcy starają się na siłę wprowadzać jakieś rozterki Wayne’a, zamiast skupić się na pokazanie chociażby jego detektywistycznej strony. Bo przecież z jakiegoś powodu zaczął wspierać Denta, ale jak na razie nie widzimy nic, co by świadczyło o tym, że w dodatkowy sposób go szpieguje.

Z odcinka wyciągamy również inną ważną lekcję. Czasami nie warto czytać napisy końcowe, a zwłaszcza informacje o obsadzie, bo można natrafić spoiler dotyczący tożsamości pewnej postaci. Dlatego też lepiej nie zwracajcie uwagę na informacje o obsadzie zamieszczono na tej stronie, przynajmniej jeśli nie obejrzeliście całego serialu.

Ocena: 4 nietoperki

Autor: Q

CIEKAWOSTKI I UWAGI:

  • Odcinek swoją premierę miał w Wielkiej Brytanii 16 kwietnia 2014 roku w ramach usługi Prime Instant Video od Amazon.

CYTATY:

Harvey: Surrender and you won’t be harmed. Resist, and you will be tranquilized and netted like animals. Your call. You know which option I’d prefer.

Katana: How does a guy named Deathstroke keep such a low profile?

Batman: You hired Deathstroke, and he turned on you.
Anarky: Psychopaths. You just can’t trust them. You’d think I’d know that by now, but I’m a sucker for crazy.Selina Kyle w "Gotham"W następny poniedziałek w USA swoją premierę będzie miał 10. odcinek „Gotham”, będzie to zarazem jesienny finał serialu. Już teraz można obejrzeć 5 klipów z „LoveCraft”.

W konsekwencji popełnionego błędu Gordon zostaje przeniesiony na służbę w Arkham Asylum. W międzyczasie Selina (Camren Bicondova) prowadzi nowego przyjaciela w niebezpieczną podróż przez Gotham by uniknąć zabójców na jej tropie.
Czytaj dalej

na 4K ULTRA HD, BLU-RAY I DVD

już za:

dni
3
1
8
godzin
2
3
minut
1
0
sekund
3
7

Kalendarium

Galeria

38473433233 rhnw-screenshot-co-op-final-1652184185296 rh-screenshot-explosion-final-1652184185295 rh-screenshot-closeup-final-1652184185295 nw-screenshot-combat-final-1652184185294 nw-screenshot-closeup-final-1652184185293