BATMAN: GATES OF GOTHAM #3

Tytuł historii: Part Three, The Key to the City
Miesiąc wydania (okładka): Wrzesień 2011 (USA)
W sprzedaży od: 20.07.2011 (USA)
Scenariusz: Scott Snyder, Kyle Higgins I Ryan Parrott
Rysunki: Trevor McCarthy
Okładki: Trevor McCarthy; Dustin Nguyen
Kolor: Guy Major
Liternictwo: Jared K. Fletcher
Ilość stron: 32

Twoja ocena:

GD Star Rating
loading...

Wraz z budową kolejnych mostów, które stawały się symbolem Gotham, powiększała się również rodzina Gate’ów. Ambitne plany budowy okazałego mostu, który połączyłby centrum miasta z obrzeżami, oraz projekt budowy mury oporowych, dzięki którym dostępna byłaby większa powierzchnia do zabudowy, sprawiły, że Alan Wayne uważał utalentowanych architektów za członków swojej rodziny.

Chociaż Dickowi udało sie uratować Husha, to nie zapobiegł eksplozji, dlatego zaczyna się zastanawiać czy będąc na jego miejscu Bruce poradziłby sobie lepiej. Gdy Batman sprawdza, czy Robinowi i Black Bat nic się nie stało Pingwin oglądający ruiny Iceberg Lounge stwierdza, że plotki na temat bohatera były prawdziwe.

Bradley Gate nie popierał wiary swojego brata w nowy projekt. Był przekonany, że mimo zapewnień Wayne’a, po tym jak go zrealizują staną się niepotrzebni i szybko wszyscy o nich zapomną. Jednak zawsze Nicholas, kiedy go potrzebował, mógł liczyć na pomoc swojego brata, nawet w projektach, do których ten nie był przekonany.

Red Robinowi udało się ustalić skąd pochodzi niezwykły kostium Architecta. Stroje te zostały specjalnie zaprojektowane przez braci Gate’ów by umożliwić budowlańcom przygotowanie fundamentów, które musiały się znajdować poniżej poziomu wody. Po wypadku w którym zginął Robert Kane przestano z nich korzystać. Ostatnio jeden z strojów należał do kolekcjonera, któremu skradziono go pół roku temu.


  
Przykładowe Strony:  

Pewnej nocy Nicholas Gate został wezwany przez Wayne’a. Podczas spotkanie przedstawiono mu nowego wspólnika Alana, Camerona Kane’a, który zgodził się współfinansować nowe przedsięwzięcie jeśli most połączy Gotham z jego ziemiami. Pomiędzy wspólnikami doszło jednak do podziału, burmistrz Cobblepot zdawał sobie sprawę, że jeśli miasto połączy się z terenami Kane’a, na których panuje hazard i prostytucja, to przegra wybory. Elliot nie chciał natomiast był Alan Wayne dzięki budowie nowego mostu zyskał jeszcze większe wpływy, dlatego podjęcie ostatecznej decyzji co do lokalizacji nowego mostu pozostawiono w gestii Nicholasa. Ten pamiętając, że Wayne określił go jako członka swojej rodziny, zdecydował się go poprzeć.

Po analizie nagrań z Arkham Cass odkrywa, że Elliot w cale nie bał się Architecta, a to przypomina Dickowi słowa Husha, który stwierdził, że jego rodzina zawsze była dobra w ukrywaniu sekretów. Podążając za tym tropem Batman i Black Bat udają się do najstarszego budynku należącego od lat do Elliotów. Na miejscu zastają splądrowane archiwum. Dzięki wykorzystaniu podczerwieni Dick dowiaduje się, że skradziono plany dotyczące Wayne Tower, Iceberg Lounge i Mostu Kane’a.

W międzyczasie Robin i Red Robin, którzy udali się by sprawdzić mieszkanie kolekcjonera, któremu skradziono kostium zaprojektowany przez braci Gate, natrafiają na samego Architecta.

Przy pracy nad mostem Kane’a Nicholas nadzorował prace na powierzchni, podczas gdy jego brat był pod wodą. Jednak raz coś poszło nie tak, konstrukcja się zawaliła i pogrzebała Bradleya Gate’a.

Autor: Q

Historia z Batman: Gates of Gotham rozgrywa się na dwóch płaszczyznach czasowych i w przypadku tego numeru bardziej interesująco wypadają losy Nicholasa Gate’a. Współpraca z wpływowymi ludźmi ma swoje zalety, ale także wady. Odsłonięte zostały również zawiłe relacje pomiędzy najbardziej wpływowymi rodzinami Gotham, które budując nowe Gotham nie zapominały o zabezpieczeniu własnych interesów. Życie obu braci jest niewątpliwie interesujące i pokazuje też że czasami za realizacje swoich marzeń przychodzi zapłacić wysoką cenę. Ostatnia strona numeru nie pozostawia także żadnych złudzeń, kogo obwiniać będzie o śmierć brata Nicholas.

Jeśli zaś chodzi o wydarzenia z teraźniejszości, to powoli bohaterowie składają kawałki układanki, ale wydaje się że lepszą wiedzę na temat sekretów Gotham niż oni ma Hush. Na szczególną uwagę zasługuje też zachowanie Dicka Graysona. Bohater dostrzega swoje wady i zauważa, że w wielu aspektach Bruce i Tim go przewyższają. Widać również, że Dick cały czas nie może znaleźć dla siebie miejsca, dlatego specjalnym zaskoczeniem nie będzie jego powrót do roli w której najbardziej się sprawdza, czyli Nightwinga. W Batman: Gates of Gotham #3 z jednej stron widzimy jak czołowi mieszkańcy Gotham City wiele lat wcześniej załatwiając własne interesy doprowadzili do rozwoju miasta przy pomocy pragnących zrealizować swoich wizje architektów, a z drugiej widzimy jak po latach ktoś rozpoczął prywatną wendetę wymierzoną przeciwko Gotham City. Jednak odpowiedzi kim jest tajemniczy Architect jeszcze nie ma.

Ocena: 4 nietoperki

Autor: Q

Na oficjalnym blogu DC Comics zamieszczono przykładowe strony do 880. numeru “Detective Comics”.
Joker jest na wolności w katakumbach pod Gotham City, bardziej niebezpieczny i przerażający niż kiedykolwiek. Ale nawet kiedy Batman jest już blisko złoczyńcy, zaczyna podejrzewać, że miasto może być celem śmiertelnego zagrożenia – takiego, które może wstrząsnąć Gotham City aż do samych korzeni.

Kevin O’Leary na swoim profilu na Twiterze poinformował, że w studiu MGM w Kalifornii już rozpoczęto budowę jaskini Batmana do filmu “The Dark Knight Rises”. Podobno prezentuje się ona fantastycznie, ale Kevinowi nie zezwolono na zrobienie żadnych zdjęć. Na potrzeby filmu “Batman Begins” jaskinia została zbudowana w Anglii. Ekipa “The Dark Knight Rises” przeniesie się do Los Angeles po zakończeniu zdjęć w Pittsburghu.

Chociaż okładkę wrześniowego numeru magazynu Empire zdobi głównie Judge Dredd, to zamieszczono na niej także zdjęcie przedstawiające Batmana (nie jest to jednak nowa fotka). W samym numerze znajdzie się również artykuł na temat nowego filmu o Batmanie, w którym być może znajdą się jakieś ekskluzywne materiały.

Źródło: Empire

Podczas komiksowego konwentu w San Diego Gail Simone zdradziła swoje plany dotyczące postaci Batgirl:

  • Gail określiła Batgirl mianem najmądrzejszej postaci z Bat-rodziny.
  • Bohaterka w ciągu dnia będzie się zmagać z problemami, młodej i niezwykle błyskotliwej kobiety, która właśnie skończyła college.
  • W nocy będzie działać jako Batgirl.
  • “The Killing Joke” miał miejsce, a w swojej historii Gail wyjaśni jak Barbara wróciła do roli Batgirl.
  • W serii nie zabraknie nowych złoczyńców takich jak Mirror, czy The Brisby Killers.

Na oficjalnym blogu DC Comics można obejrzeć projekty nowych kostiumów Batgril, Red Hooda, czy Harley Quinn.

Źródła: Newsarama, Blog DCU

Według najnowszych informacji firma Simply Recycling Solutions Ltd przygotowała na potrzeby twórców “The Dark Knight Rises” używane materiały do sceny z udziałem więźniów w syberyjskim obozie jenieckim.

Źródło: bedfordshire-news.co.uk

W środę, 27 lipca, do sprzedaży w USA trafią m.in. następujące tytuły związane z Batmanem:

Źródło: DC Comics

Po prezentacji filmu animowanego “Batman: Year One” podczas tegorocznego Comic-Conu już pojawiły się pierwsze recenzje. Collider zwraca przede wszystkim uwagę na wierne przełożenie historii z kart komiksu. Serwis IGN, który wystawił filmowy ocenę 4/5 (8/10), docenia fakt, że jest to najmroczniejszy film z serii DC Universe Animated Original Movies dostarczający poważnej, dorosłej rozrywki, która powinna zadowolić długoletnich fanów jak i osoby, które dopiero odkrywają świat Batmana. Obie recenzje pozytywnie oceniają aktorów, którzy użyczyli swoich głosów głównym bohaterów, szczególne uznanie zdobywa Bryan Cranston (James Gordon).
Czytaj dalej

Najważniejsze informacje z sobotniego panelu DC Comics – The New 52:

  • Tony Daniel zapowiedział, że jego historie “Detective Comics” będą krótsze, skoncentrowane na detektywistycznej pracy Batman i w bardziej poważnym tonie. Nie zabraknie starych złoczyńców, ale pojawią się także nowi, tacy jak Dollmaker.
  • W “Batmanie” Scott Snyder poświęci sporo uwagi Gotham City, bo co jeśli Bruce naprawdę nie zna swojego miasta? Ze złoczyńców pojawi się m.in. Professor Pyg.
  • Grant Morrison w odpowiedzi na pytanie fana stwierdził, że w nowym DCU nie zabraknie Cassandry Cain.

Na oficjalnym blogu DC Comics można obejrzeć natomiast kolejne rysunki promujące nowe serie, w tym te przedstawiające Red Robina, który pojawi się w “Teen Titans”.

Źródło: Newsarama, Blog DCU

na 4K ULTRA HD, BLU-RAY I DVD

już za:

dni
3
0
7
godzin
0
3
minut
4
7
sekund
3
2

Kalendarium

Galeria

38473433233 rhnw-screenshot-co-op-final-1652184185296 rh-screenshot-explosion-final-1652184185295 rh-screenshot-closeup-final-1652184185295 nw-screenshot-combat-final-1652184185294 nw-screenshot-closeup-final-1652184185293