W ostatnich dniach nie brakowało zdjęć z planu “The Dark Knight Rises” przedstawiających dublerką Anne Hathaway w stroju Catwoman na Batpodzie. Tym razem subaruwrxfan, który od wielu dni dostarcza świetnych zdjęć i filmików, miał okazję uchwycić bohaterkę w innych okolicznościach. Tym samym fani na całym świecie mogą dokładnie przyjrzeć się obcisłemu kostiumowi bohaterki. Czytaj dalej

Do kolejnego wypadku doszło na planie “The Dark Knight Rises”. Tym razem najnowszy pojazd Batmana podczas kręcenia sceny pościgu zahaczył o jedną z miejskich latarni. Jak się okazało Batwing nie jest tak wytrzymały jakby się mogło wydawać. Na szczęście w wypadku nikt nie ucierpiał, a w ciągu godziny ekipie udało się naprawić zniszczenia. Zdjęcia szczegółowo dokumentujące ten nieszczęśliwy wypadek można obejrzeć w serwisie Splash.

BATMAN – ODWAŻNI I BEZWZGLĘDNI #3

Data wydania: 30 lipca 2011
Scenariusz: Matt Wayne
Rysunki: Andy Suriano
Tusz: Dan Davis
Kolor: Heroic Age
Druk: kolor, kredowy cienki
Oprawa: miękka
Format: A4
Ilość stron: 32
Wydawca: Egmont Polska
Wydawca oryginalny: DC Comics
Cena: 7,99 zł
Redaktor naczelna: Ewa Drabikowska

ZOBACZ, CO CIEKAWEGO CZEKA NA CIEBIE W TRZECIM NUMERZE MAGAZYNU “BATMAN – ODWAŻNI I BEZWZGLĘDNI”!

Wspólnie z Aquamanem i Batmanem zanurz się w morskie głębiny i przeżyj podróż w czasie!

W niniejszym numerze nie tylko poznasz postać Aquamana, Są tu również zagadki, nad którymi trzeba pogłówkować, oraz fascynujący komiks. Nie czekaj dłużej, POCHYL SIĘ NAD MAGAZYNEM i NIECH CIĘ PORWIE NOWA PRZYGODA!

Podczas walki z Felixem Faustem Batman zostaje zamieniony w baciątko. Jednak nawet uzbrojony tylko w grzechotkę bohater potrafi poradzić sobie z przeciwnikiem i po cofnięciu jego czaru w swojej normalnej postaci bez problemów go pokonuje.

Rok 2011, Atlantyda. Podczas Dnia Ziemi niezbyt chętny do świętowania Aquaman postanawia opowiedzieć historię, która wydarzyła się dwa lata temu.

Rok 2009. Wielki dinozaur atakuje wesołe miasteczko. W porę do akcji wkraczają na szczęście Batman i Aquaman. Po jego pokonaniu Nietoperz zastanawia się skąd przybył gad, bo na pewno nie pochodzi z Dinosaur Island. Dodatkowo na wybrzeżu pojawił się dziwny obelisk. Jednak Batman nie ma chwili na dłuższe rozmyślenia, gdyż nagle na miejscu zjawia się grupa rzymskich legionistów. Pokonanie ich nie jest problemem, ale rozwiązanie zagadki tajemniczych zawirowań w czasie to już zupełnie inna sprawa.

Bohaterowie udają się do Ripa Huntera władcy czasu. Żeby wyjaśnić anomalie pożyczają kapsułę czasu i udają się w przeszłość. Po dodarciu w czasy Archimedesa Batman i Aquaman odkrywają, że za wszystko odpowiedzialna jest dr Cyber.

Bohaterowie ruszają w pościg w czasie za złoczyńcą, który nie pragnie się wzbogacić, ale chce stworzyć nowy początek, dla lepszego, w jego mniemaniu, świata. Podczas walki bohaterom udaje się uszkodzić tron Cyber, który umożliwiał jej podróże w czasie.

Rok 2011. Opowieść Aquamana zostaje przerwana, gdy w Atlantydzie zjawiają się Aquaman i Batman oraz dr Cyber z przeszłości. Kiedy jednak jedna z wodnych bestii z okresu jury atakuje Cyber Batman śpieszy jej na pomoc i tłumaczy, że swoimi próbami naprawy świata stworzyła tylko większe zamieszanie. Żeby wszystko naprawić pani dr cofa się na swoich tronie w czasie i przywraca wszystko do właściwego stanu.

Autor: Q

Kolejna lekko szalona historia. Jednak tak samo jak w serialu animowanym postać Aquamana sprawdza się doskonale. Gdy dodać więcej elementów komediowych i ironii, to historia byłaby całkiem dobra, a tak jest tylko niezła.

Ocena: 3,5 nietoperka

Autor: Q

Komiks powstał na podstawie 3. numeru brytyjskiego magazynu dla dzieci Batman: The Brave and the Bold wydawanego przez Titan Magazines, który zawiera historię z amerykańskiego oryginału BATMAN: THE BRAVE AND THE BOLD #4 (2009).


Czy zespół Killing Joke nazwę otrzymał po komiksie “Batman: The Killing Joke”?
Nie

Wśród różnych plotek dotyczących nazw zespołów występuje także taka według której zespół Killing Joke został nazwany po komiksie “Batman: The Killing Joke” Alana Moore’a i Briana Bollanda.

Zespół został utworzony pod koniec lat 70-tych a komiks ukazał się w latach 80-tych tak, więc oczywistym jest, że ta plotka jest nieprawdziwa. Jak widać slangowa, brytyjska fraza “killing joke” oznaczająca ironiczną lub paradoksalną sytuację jest dość popularna.

Źródło: Comics Should Be Good!

Już od kilku dni pojawiają się zdjęcia i filmiki z nowym pojazdem Batmanem. Dzięki najnowszym materiałom video w jakości HD oraz fotografiom nie ma już wątpliwości, że jest to jakaś wersja Batwinga, bowiem za sterami tej maszyny siedzi Batman. Co prawda jest to tylko kukła bohatera. Według różnych informacji w postprodukcji filmu zostanie zastosowane CGI do obróki pojazdu określanego przez fanów jako “Batwing”. Filmiki można obejrzeć w rozwinięciu newsa (mogą one zawierać spoilery). Czytaj dalej

Kalendarium

Sonda

Najlepszy tom "Knightfall"?

Zobacz wyniki