Forum

Już wkrótce
  • “Batman: Ziemia niczyja. Kataklizm. Wstrząsy wtórne. Tom 2” - 28 lut 2024,
  • “Uniwersum DC według Neila Gaimana” - 28 lut 2024,
  • “Batman. Pogromca sprawiedliwości. Tom 1” - 28 lut 2024,
  • “Joker. Operacja specjalna. Tom 1” - 28 lut 2024,
BATMAN – ODWAŻNI I BEZWZGLĘDNI #3

Data wydania: 30 lipca 2011
Scenariusz: Matt Wayne
Rysunki: Andy Suriano
Tusz: Dan Davis
Kolor: Heroic Age
Druk: kolor, kredowy cienki
Oprawa: miękka
Format: A4
Ilość stron: 32
Wydawca: Egmont Polska
Wydawca oryginalny: DC Comics
Cena: 7,99 zł
Redaktor naczelna: Ewa Drabikowska

ZOBACZ, CO CIEKAWEGO CZEKA NA CIEBIE W TRZECIM NUMERZE MAGAZYNU “BATMAN – ODWAŻNI I BEZWZGLĘDNI”!

Wspólnie z Aquamanem i Batmanem zanurz się w morskie głębiny i przeżyj podróż w czasie!

W niniejszym numerze nie tylko poznasz postać Aquamana, Są tu również zagadki, nad którymi trzeba pogłówkować, oraz fascynujący komiks. Nie czekaj dłużej, POCHYL SIĘ NAD MAGAZYNEM i NIECH CIĘ PORWIE NOWA PRZYGODA!

Podczas walki z Felixem Faustem Batman zostaje zamieniony w baciątko. Jednak nawet uzbrojony tylko w grzechotkę bohater potrafi poradzić sobie z przeciwnikiem i po cofnięciu jego czaru w swojej normalnej postaci bez problemów go pokonuje.

Rok 2011, Atlantyda. Podczas Dnia Ziemi niezbyt chętny do świętowania Aquaman postanawia opowiedzieć historię, która wydarzyła się dwa lata temu.

Rok 2009. Wielki dinozaur atakuje wesołe miasteczko. W porę do akcji wkraczają na szczęście Batman i Aquaman. Po jego pokonaniu Nietoperz zastanawia się skąd przybył gad, bo na pewno nie pochodzi z Dinosaur Island. Dodatkowo na wybrzeżu pojawił się dziwny obelisk. Jednak Batman nie ma chwili na dłuższe rozmyślenia, gdyż nagle na miejscu zjawia się grupa rzymskich legionistów. Pokonanie ich nie jest problemem, ale rozwiązanie zagadki tajemniczych zawirowań w czasie to już zupełnie inna sprawa.

Bohaterowie udają się do Ripa Huntera władcy czasu. Żeby wyjaśnić anomalie pożyczają kapsułę czasu i udają się w przeszłość. Po dodarciu w czasy Archimedesa Batman i Aquaman odkrywają, że za wszystko odpowiedzialna jest dr Cyber.

Bohaterowie ruszają w pościg w czasie za złoczyńcą, który nie pragnie się wzbogacić, ale chce stworzyć nowy początek, dla lepszego, w jego mniemaniu, świata. Podczas walki bohaterom udaje się uszkodzić tron Cyber, który umożliwiał jej podróże w czasie.

Rok 2011. Opowieść Aquamana zostaje przerwana, gdy w Atlantydzie zjawiają się Aquaman i Batman oraz dr Cyber z przeszłości. Kiedy jednak jedna z wodnych bestii z okresu jury atakuje Cyber Batman śpieszy jej na pomoc i tłumaczy, że swoimi próbami naprawy świata stworzyła tylko większe zamieszanie. Żeby wszystko naprawić pani dr cofa się na swoich tronie w czasie i przywraca wszystko do właściwego stanu.

Autor: Q

Kolejna lekko szalona historia. Jednak tak samo jak w serialu animowanym postać Aquamana sprawdza się doskonale. Gdy dodać więcej elementów komediowych i ironii, to historia byłaby całkiem dobra, a tak jest tylko niezła.

Ocena: 3,5 nietoperka

Autor: Q

Komiks powstał na podstawie 3. numeru brytyjskiego magazynu dla dzieci Batman: The Brave and the Bold wydawanego przez Titan Magazines, który zawiera historię z amerykańskiego oryginału BATMAN: THE BRAVE AND THE BOLD #4 (2009).


Kalendarium

Sonda

Najlepszy plakat z "The Batman"