Na forum Toonzone pojawiła się ciekawa informacja na temat kolejnego wydawnictwa Blu-ray związanym z Batmanem. Już w kwietniu 2012 roku na rynku w USA pojawić się ma “Batman: Mystery of the Batwoman“, jednakże brak informacji dotyczących jakichkolwiek szczegółów, które prawdopodobnie poznamy w przeciągu kilku tygodni.

| 2011 | 2012 | 2013 |


RED HOOD AND THE OUTLAWS #1

Tytuł historii: I fought the law, and kicked it’s butt!
Miesiąc wydania (okładka): Listopad 2011 (USA)
W sprzedaży od: 21.09.2011 (USA)
Scenariusz: Scott Lobdell
Rysunki: Kenneth Rocafort
Okładka: Kenneth Rocafort
Kolor: Blond
Liternictwo: Carlos M. Mangual
Ilość stron: 32

Streszczenie i recenzja


RED HOOD AND THE OUTLAWS #2

Tytuł historii: Shot Through the Heart, and Who’s to Blame?
Miesiąc wydania (okładka): Grudzień 2011 (USA)
W sprzedaży od: 19.10.2011 (USA)
Scenariusz: Scott Lobdell
Rysunki: Kenneth Rocafort
Okładka: Kenneth Rocafort
Kolor: Blond
Liternictwo: Carlos M. Mangual
Ilość stron: 32

Streszczenie i recenzja


Poprzednia Strona

RED HOOD AND THE OUTLAWS #1

Tytuł historii: I fought the law, and kicked it’s butt!
Miesiąc wydania (okładka): Listopad 2011 (USA)
W sprzedaży od: 21.09.2011 (USA)
Scenariusz: Scott Lobdell
Rysunki: Kenneth Rocafort
Okładka: Kenneth Rocafort
Kolor: Blond
Liternictwo: Carlos M. Mangual
Ilość stron: 32

Twoja ocena:

GD Star Rating
loading...

Roy Harper, alias Arsenal pojechał do bliskowschodniego państewka Quiraci, aby pomóc w obaleniu krwiożerczego tyrana, jednak po fakcie nowa władza wsadziła go do więzienia, pod zarzutem zbrodni wojennych. Aktualnie jest on wyprowadzany z celi, przez grupę uzbrojonych po zęby strażników, na więzienny dziedziniec, gdzie czeka już na niego otyły ksiądz, pracujący dla organizacji International Agency of Amnesty. Kapłan głośno potępia warunki w jakich trzymano Harpera, co nie robi na strażnikach wielkiego wrażenia. Jednak gdy na prośbę księdza oddalają się nieco, okazuje się, że Biblia którą trzyma w rękach, to w rzeczywistości pojemnik, gdzie ukryto łuk Arsenala. Następnie “kapłan” wyskakuje z kostiumu, ukazując, że w rzeczywistości jest przebranym Red Hoodem. Wspólnie z Arsenalem masakrują strażników i uciekają zaparkowanym w pobliżu Jeepem, przy okazji racząc się wzajemnymi docinkami. Wszystko idzie świetnie, do momentu, gdy wpadają na oddział czołgów. Bohaterowie mają jednak wsparcie w osobie Koriand’r/Starfire, która przy użyciu swoich mocy zmienia czołgi w kupki poskręcanego, dymiącego metalu.

Trzy tygodnie później. Nasi bohaterowie wypoczywają na tropikalnej wyspie. Roy i Jason popijają drinki, obserwując Kori kąpiącą się w skąpym kostiumie. Harper dziwi się, że jest ona z Jasonem, który kilkakrotnie próbował zabić jej byłego chłopaka. Todd wyjaśnia, że mieszkańcy Tamaranu mają spore problemy z koncentracją i rozróżnianiem ludzi, więc Kori nawet nie pamięta Graysona, ani pozostałych Teen Titans. Zajęci dyskusją nie zauważają, jak pewien chłopiec ukradkiem robi Starfire kilka zdjęć. Rozmowę przerywa im nagłe pojawienie się tajemniczej kobiety w czarnym stroju, która najwyraźniej ma sprawę do Jasona. Nieznajoma, nosząca pseudonim Essence informuje Todda, o tajemniczych morderstwach, których sprawca usuwa ofiarom organy. Jason wyraźnie nie jest tym zainteresowany, jednak jego rozmówczyni dodaje, że organy zostały usunięte, kiedy ofiary nadal żyły, a na ich ciałach nie ma śladów cięć. Zaskoczony mężczyzna rozpoznaje ten sposób działania, a Essence potwierdza jego podejrzenia wymieniając termin “The Untitled”. W międzyczasie Kori podchodzi do Roya i w czasie ich rozmowy wychodzi na jaw, że Essence jest widzialna jedynie dla Jasona. Starfire znienacka proponuje Royowi seks, a gdy ten wyraża swoje zaskoczenie, kosmitka stwierdza, że jest wolna i robi co chcę. Tak więc Arsenal i Starfire udają się w ustronne miejsce, natomiast Jason i Essence kontynuują rozmowę. Todd stwierdza, że kwestią Untitled powinna się zająć organizacja, którą nazywa All Caste. Jednak Essence wyjaśnia, że w tym wypadku nie ma co na nich liczyć i w jakiś sposób ukazuje mu wizję martwych członków grupy. Red Hood rozpoznaje jedną ze zmarłych i w końcu zgadza się zająć tą sprawą, a jego towarzyszka bez ostrzeżenia znika.

Tymczasem w Chicago pewien mężczyzna ogląda zdjęcia Kori w Internecie i wyraża zdziwienie, że na Ziemi jest jakaś Tamaranka. Gdy na ścianę pada jego cień, okazuje się, że i on może nie być człowiekiem…


Akcja wraca na wyspę, gdzie Kori i Roy wspólnie odsypiają “zmęczenie”, podczas gdy Jason pakuje swój ekwipunek, nie zwracając na nich większej uwagi. Znowu zmieniamy miejsce akcji, na świątynię All Caste, gdzieś w Himalajach. Jason bada leżące na podłodze zwłoki, gdy nagle pojawiają się dziwnie ubrani ludzie obwieszeni bronią. Red Hood zadowolony stwierdza, że w końcu ma do czego postrzelać…

Autor: Guyver87

Na wstępie muszę zaznaczyć, że pierwszy numer Red Hood and The Outlaws nie jest komiksem złym, a wręcz przeciwnie: Fabuła pomimo swojej prostoty potrafi zainteresować, mamy tam także dobre rysunki (chociaż zastanawia mnie, czemu hełm Red Hooda pozwala mu na ukazywanie mimiki… Wygląda na metalowy, a zachowuje jakby był zrobiony z gumy, czy czegoś takiego…), sporo akcji, trochę humoru… Jednak pomimo tego podejrzewam, że komiks ten wywoła spory gniew i oburzenie w kręgach fanów DC, a do tego całkiem słuszny. Trend zmieniania niektórych bohaterek w symbole seksu nie jest niczym nowym i w niektórych przypadkach jest nierozerwalnie związany z wizerunkiem postaci (np. Catwoman, czy Power Girl i “okienko” na jej kostiumie), jednak są pewne granice. A zrobienie bezmózgiej nimfomanki, która nawet nie orientuje się z kim sypia, z postaci mającej za sobą ponad trzydzieści lat rozbudowanej historii z pewnością do nich należy… Starfire od zawsze była postacią mającą dosyć swobodne podejście do swojej seksualności, tematyki nagości i tak dalej, ale wniosek, że jej wieloletni związek z Dickiem Graysonem był efektem znudzenia, to jakaś kompletna bzdura! Przecież w pewnym momencie niemal wzięli oni ślub… A jej stosunek do innych Tytanów? Komiksów o Teen Titans nie czytałem od jakiegoś czasu, ale jeśli dobrze pamiętam Starfire była przedstawiana jako dobra, wierna przyjaciółka… A teraz nawet ich nie kojarzy?! Wiem, że reboot, nowa rzeczywistość itp, ale nie wiedziałem, że w DCnU zrobili jej lobotomię… Pewne problemy występują także w związku z postaciami Arsenala i Red Hooda. To, że scenarzyści kompletnie odrzucili idiotyzmy z Cry for Justice i Rise of Arsenal uważam za dobrą decyzję, jednak trudno jednoznacznie powiedzieć, co jeszcze zmieniono w jego historii. Są na przykład sugestie, że przez jakiś czas był on członkiem Teen Titans, a potem współpracował z Red Hoodem jako najemnik, ale kiedy i jak długo? Poza tym w DCnU Green Arrow jest dużo młodszy, wyglądając wręcz na kilka lat starszego od Roya, więc czy Harper był kiedykolwiek jego pomocnikiem? To samo tyczy się Jasona Todda: Zasugerowany jest jego konflikt z Graysonem i Batmanem, więc czemu nosi on na piesi wielki symbol nietoperza? I czemu ma znów czarne włosy, chociaż w Batman and Robin stwierdzono, że w rzeczywistości jest rudy, a to Bruce kazał mu je farbować, kiedy był Robinem… Albo jakie są jego relacje z tajemniczymi Untitled i All Caste? Kim jest Essence i skąd Jason ją zna… Uff, dużo tego. Jednak pomimo tego zatrzęsienia niedopowiedzeń, dosyć radykalnych zmian w charakterach postaci i innych niedoróbkach komiks ten całkiem dobrze się czyta, a niektóre z wymienionych tajemnic pobudzają ciekawość czytelnika. Tak więc jeśli ktoś do tej pory nie miał styczności z tymi postaciami, to pewnie będzie się dobrze bawił podczas lektury. Fanom Teen Titans zalecam natomiast sporą ostrożność…

Ocena: 3,5 nietoperka

Autor: Guyver87

W środę, 26 października, do sprzedaży w USA trafią m.in. następujące tytuły związane z Batmanem:

Źródło: DC Comics

BATMAN: ODYSSEY #1

Tytuł historii: Batman Odyssey, Part 7
Miesiąc wydania (okładka): Grudzień 2011 (USA)
W sprzedaży od: 19.10.2011 (USA)
Scenariusz: Neal Adams
Rysunki: Neal Adams
Okładki: Neal Adams
Kolor: Ginger Karalexas, Cory Adams, Moose Baumann
Tusz: Bill Sienkiewicz, Neal Adams, Paul Neary, Michael Golden
Liternictwo: Ken Lopez
Ilość stron: 32

Twoja ocena:

GD Star Rating
loading...

W końcu do tego doszło: Batman musi zabić lub zostać zabitym. Zagrożenie jest realne i nie może zostać powstrzymane przez człowieka czy bohatera. Żeby to zwalczyć Batman będzie musiał się przenieść do takiego punktu czasu, z którego będzie mógł wyruszyć w odyseje samopoznania do miejsca nieznanego ludzkości. Czy jest to miejsce w którym czeka na niego porażka?

Popijający kawę w jaskini Bruce Wayne wyjaśnia swojemu rozmówcy ostatnie swoje poczynania, związane z Senseiem i jego planem zabicia Ra’s al Ghula.

Tymczasem w Arkham Senseia nie jest wstanie zatrzymać żadna przeszkoda.

Przykładowe Strony


Po drzemce na twardych skałach jaskini, Bruce kłóci się z Ghulem. Zapewnia go, że Sensei go tu nie znajdzie i ten, że z Alfredem będzie bezpieczny. Sam bohater postanawia zaś udać się do podziemnego świata ze swoimi nowymi towarzyszami, pozostawiając Robina w rezydencji. Po jego odejściu Deadman wchodzi w ciało Alfreda i nie dopuszcza by ten zdradził Robinowi za dużo na temat podziemnego świata.


W podziemnym świecie Batman w towarzystwie Bat-Mana i jego młodego pomocnika lecąc na wielkim nietoperzu pomaga im w starciu z wrogami.

Autor: Q


Po 8 miesięcznej przerwie Batman: Oddysey powraca. Ze względu na Nowe DCU mam tutaj vol. 2, i tym samym na okładce widnieje numer jeden, jest to jednak 7. część historii rozpoczęta przez Neala Adamsa. Zmiany numeracji to tylko i wyłącznie kosmetyka, historia bezpośrednio kontynuuje wątki z poprzedniego numeru i chociaż była długa przerwa pomiędzy poszczególnymi numerami, to nic pod względem scenariusza/treści/fabuły się nie poprawiło. Można by nawet stwierdzić, że po takiej długiej rozłące z tytułem jeszcze trudniej jest się połapać o co w tym wszystkim chodzi.

Chyba tylko sam Neal Adams wie, o czym jest Batman: Oddysey. Na pewne nie dowiemy się tego czytając poszczególne numery. Tylko rysunki, które cały czas trzymają dobry poziom, nawet jeśli przedstawiają Batmana na dinozaurze, są jedynym argumentem za tym by obejrzeć ten komiks. Tak, ogląda go się bardzo przyjemnie, bo niestety, kiedy próbujemy czytać dialogi bohaterów, to już wszystko traci sens. Tylko, przez jaki jeszcze czas można kontynuować tę odyseję ze względu na warwę graficzną?

Ocena: 3 nietoperki

Autor: Q


BATMAN: ODYSSEY #1

Tytuł historii: Batman Odyssey, Part 7
Miesiąc wydania (okładka): Grudzień 2011 (USA)
W sprzedaży od: 19.10.2011 (USA)
Scenariusz: Neal Adams
Rysunki: Neal Adams
Okładki: Neal Adams
Kolor: Ginger Karalexas, Cory Adams, Moose Baumann
Tusz: Bill Sienkiewicz, Neal Adams, Paul Neary, Michael Golden
Liternictwo: Ken Lopez
Ilość stron: 32

Streszczenie i recenzja


BATMAN: ODYSSEY #2

Tytuł historii: Batman Odyssey, Part 8
Miesiąc wydania (okładka): Styczeń 2012 (USA)
W sprzedaży od: 30.11.2011 (USA)
Scenariusz: Neal Adams
Rysunki: Neal Adams
Okładki: Neal Adams
Kolor: Ginger Karalexas, Cory Adams, Moose Baumann
Tusz: Bill Sienkiewicz, Neal Adams, Paul Neary, Michael Golden
Liternictwo: Ken Lopez
Ilość stron: 40

Streszczenie i recenzja


BATMAN: ODYSSEY #3

Tytuł historii: Batman Odyssey, Part 9
Miesiąc wydania (okładka): Luty 2012 (USA)
W sprzedaży od: 21.12.2011 (USA)
Scenariusz: Neal Adams
Rysunki: Neal Adams
Okładki: Neal Adams
Kolor: Guy Major
Tusz: Bill Sienkiewicz, Neal Adams
Liternictwo: Dave Sharpe
Ilość stron: 40

Streszczenie i recenzja


BATMAN: ODYSSEY #4

Tytuł historii: Batman Odyssey, Part 10
Miesiąc wydania (okładka): Marzec 2012 (USA)
W sprzedaży od: 18.01.2012 (USA)
Scenariusz: Neal Adams
Rysunki: Neal Adams
Okładki: Neal Adams
Tusz: Bill Sienkiewicz, Neal Adams
Kolor: Moose Baumann
Liternictwo: Dave Sharpe
Ilość stron: 40

Streszczenie i recenzja


BATMAN: ODYSSEY #5

Tytuł historii: Batman Odyssey, Part 11
Miesiąc wydania (okładka): Kwiecień 2012 (USA)
W sprzedaży od: 29.02.2012 (USA)
Scenariusz: Neal Adams
Rysunki: Neal Adams
Okładki: Neal Adams
Tusz: Bill Sienkiewicz, Neal Adams, Josh Adams
Kolor: Moose Baumann
Liternictwo: Dave Sharpe
Ilość stron: 32

Streszczenie i recenzja


BATMAN: ODYSSEY #6

Tytuł historii: Batman Odyssey, Part 12
Miesiąc wydania (okładka): Maj 2012 (USA)
W sprzedaży od: 21.03.2012 (USA)
Scenariusz: Neal Adams
Rysunki: Neal Adams
Okładki: Neal Adams
Tusz: Kevin Nowlan, Neal Adams, Josh Adams
Kolor: Moose Baumann
Liternictwo: Dave Sharpe, Cory Adams
Ilość stron: 32

Streszczenie i recenzja


BATMAN: ODYSSEY #7

Tytuł historii: Batman Odyssey, Part 13
Miesiąc wydania (okładka): Czerwiec 2012 (USA)
W sprzedaży od: 18.04.2012 (USA)
Scenariusz: Neal Adams
Rysunki: Neal Adams
Okładki: Neal Adams
Tusz: Neal Adams
Kolor: Moose Baumann
Liternictwo: Dave Sharpe
Ilość stron: 32

Streszczenie i recenzja


Poprzednia Strona

BATMAN #2

Tytuł historii: Trust Fall
Miesiąc wydania (okładka): Grudzień 2011 (USA)
W sprzedaży od: 19.10.2011 (USA)
Scenariusz: Scott Snyder
Rysunki: Greg Capullo
Okładki: Greg Capullo, FCO; Jim Lee, Scott Williams i Alex Sinclair
Kolor: FCO Plascencia
Tusz: Jonathan Glapion
Liternictwo: Richard Starkings, Comicraft – Jimmy Betancourt
Ilość stron: 32

Twoja ocena:

GD Star Rating
loading...

Bruce Wayne jest z powrotem Batmanem i ściga nowego groźnego zabójcę z Gotham City, który pragnie zemścić się na Bruce’ie Wayne’ie! Ale kim jest tajemniczy zabójca w masce z czaszki sowy? Czy jest on kluczem do odkrycia jednego z najstarszych i najbardziej przerażającego sekretu Gotham City? Nie przegap ich pierwszego brutalnego spotkania!

Oryginalna Wayne Tower powstała w 1888 roku pod nadzorem Alana Wayne’a. Była symbolem Gotham, o której wspominał każdy przewodnik. I właśnie z tej niesamowitej budowli ozdobionej 12 gargulcami spada teraz dźgnięty nożami z symbolami sowy Bruce Wayne.

24 godziny wcześniej.
Batman próbuje zatrzymać grupę złodziei uciekających helikopterem. W trakcie tej akcji otrzymuje wiadomość od Alfreda, że właśnie w kostnicy Gordon ogląda ciało niezidentyfikowanego mężczyzny.

Po rozprawieniu się z rabusiami Batman natychmiast wraca do jaskini gdzie za pomocą specjalnego skanera, który zainstalował w kostnicy, ma możliwość dokładnego obejrzenia ciała mężczyzny, który zginął po tym jak wielokrotnie dźgnięto go nożami z symbolem sowy. Podczas dyskusji z Gordonem Batman zwraca mu uwagę na pewne charakterystyczne ślady na denacie, które mogą świadczył, że był on kimś w rodzaju trenera od walk. Jednak bardziej interesujący okazuje się symbol ateńskiej sowy znaleziony na zębie ofiary. Gordonowi od razu przypomina się historia o Court of Owls, ale Batman zdecydowanie stwierdza, że takie stowarzyszanie nie istnieje.

Nagle w jaskini zjawia się Nightwing, który rozpoznaje w denacie, mężczyznę, który jakiś czas temu podszedł do niego, chwycił go za rękę, i ostrzegł, że „oni” istnieją i nadchodzą. Bruce nie musi jednak weryfikować słów Dicka za pomocą nagrań z kamer bezpieczeństwo, bo już wcześniej to zrobił i tym samym wyjaśniła się sprawa DNA Graysona.

Przykładowe Strony
Następnego dnia w starej Wayne Tower Bruce spotyka się z Lincolnem Marchem. Polityk nie jest jednak zainteresowany dotacją ze strony miliardera, interesuje go jego głos. Podczas rozmowy March wspomina, że tak samo jak Bruce, także i on w dzieciństwie stracił rodziców. Wtedy Gotham City dało mu cel w życie i teraz, zwłaszcza w tej chwili, kiedy antyczne zło powróciło, chce uchronić swoje miasto i liczy na pomoc Bruce’a, dla którego Gotham City jest równie ważne. Po wypowiedzeniu słów na temat zbliżającego się zagrożenie, nagle na miejscu zjawia się zamaskowany napastnik, który rzutem noża z symbolem sowy rani Lincolna, a następnie informuje Wayne’a, że Court of Owls wydało na niego wyrok. Chociaż Bruce próbuje wykorzystać swoje umiejętności, to jego przeciwnik okazuje się osobą znającą na swojej robocie i będącą najwyraźniej także pod wpływem jakiegoś venomu.

Podczas walki zabójcy udaje się wypchnąć przez okno Bruce’a i kiedy tak spadają informuje go również o tym jak bardzo uwielbia zabijać Wayne’ów. Tym razem mu się to jednak nie udaje, gdyż w starej Wayne Tower znajduje się jeszcze 13. gargulec. Został on dodany w 1930 roku przez Henry’ego Wayne’a i miał “chronić” gości Gotham, którzy przybyli drogą powietrzną.

Bruce docenia fakt, że jego przeciwnik był dobrze wyszkolony, ale za błąd uważa wykorzystywanie starej legendy, podczas gdy tylko on jest legendą Gotham City i dlatego nie wierzy w istotnie Court of Owls.

Ciało tajemniczego zabójcy zostało zabrane przez karetkę, ale ten, jak się okazało, wcale nie jest martwy i po zabiciu ratowników odjeżdża w znanym sobie kierunku.

Autor: Q

Po raz kolejny Scott Snyder rozpoczyna numer od mocnego akcentu. Spadający, praktycznie bezradny Bruce Wayne, sprawia, że czytelnik natychmiast chce się dowiedzieć, co się stało?

Od samego początku architektura Gotham City według zapowiedzi scenarzysty miała odgrywać istotną rolę. Już w Batman #2 jesteśmy świadkami jak pewni „strażnicy” miasta pozwalają Bruce’owi wyjść z opresji. Tylko czy to oznacza, że Gotham City jest po jego stronie?

O ile Batman jest w pełni przekonany, że ktoś tylko próbuje posłużyć się starą legendą o Court of Owls, to wiele wskazuje na to, że tym razem największy na świecie Detektyw jest w błędzie.

Jeśli można mieć jakieś zarzuty do pomysłów Snydera, to będą to różne nowinki techniczne. Niektóre z nich, tak jak te pokazane w poprzednim numerze są całkiem przydatne, ale już skaner umieszczony w kostnicy. Czyżby nikt nie zauważył podejrzanego urządzenia? Kiedyś Batman osobiście oglądał ciała ofiar w poszukiwaniu śladów, teraz już tego nie robi. Czy też wkrótce zrezygnuje ze spotkań z Gordonem?. Bohater idzie, więc z duchem czasu, ale przy okazji traci coś ze swojego stylu.

Być może nowy rozwiązania techniczne pozwolą Batmanowi wygrać walkę z tajemniczą organizacją Court of Owls, której za największy sukces można uznać fakt, że Mroczny Rycerz jest głęboko przekonany, że to nic więcej niż tylko legenda. Nawet słowa zabójcy, który stwierdził, że lubi zabijać Wayne’ów, nie zmieniły jego nastawienia. A niedoszły morderca Bruce’a jeszcze nie powiedział ostatniego słowa.

Batman #2 to kolejny bardzo dobry numer autorstwa Scotta Snydera i Grega Capullo i nic nie wskazuje na to, żeby twórcy w kolejnych numerach mieli obniżyć poziom.

Ocena: 5 nietoperków

Autor: Q

Już w zeszłym roku pojawiały się plotki, że Andy Kubert przygotuje miniserię z Damianem Wayne’em. Miała się ona ukazać przed “Flashpoint” i nowym DCU, jednak nic z tego nie wyszło. Ostatnio jednak pojawił się promyk nadziei, że pomysł ten doczeka się realizacji. Sam Andy Kubert powiedział, że ma nadzieje, że po zakończeniu swojej pracy przy “Action Comics”, dokończy miniserię o Damianie.

Źródło: Bleeding Cool

Twórca wydanego ostatnio w Polsce “Jokera”, Lee Bermejo udzielił ostatnio wywiadu Newsaramie na temat powieści graficznej “Batman: Noel”, która trafi do sprzedaży w USA już 2 listopada.

Bermejo przyznał, że po poprzednich swoich bardzo poważnych i mrocznych projektach takich jak “Batman Deathblow” chciał zrobić coś innego. “Batman: Noel” nie jest bynajmniej adaptacją “Opowieść wigilijna”, ale wykorzystuje strukturę z historii Karola Dickensa. W historii nie pojawiają się też duchy, ale są postacie, które są ich analogiami. W sekwencji z duchem dawnych świąt pojawi się Catwoman. Superman będzie pełnił funkcję ducha obecnych świąt, a Joker ducha świąt przyszłych.

Pełny wywiad z Lee Bermejo mozna przeczytać pod tym adresem.

W dniu dzisiejszym swoją polską premierę ma wydany na potrzebny kina domowego obraz na postawie klasycznego komiksu Franka Millera. Wspólnie z dystrybutorem filmu, firmą Galapagos, zapraszamy do wzięcia udziału w przygotowanym na tę okazję konkursie.

Osoby które prześlą do nas prawidłowe odpowiedzi na zamieszczone poniżej pytania wezmą udział w losowaniu DVD “Batman: Rok pierwszy”.
Czytaj dalej

już za:
dni
3
8
godzin
0
2
minut
5
3
sekund
4
2

Sonda

Twoja reakcja na kostium Batgirl?

Zobacz wyniki

Kalendarium

Komiksowe Top 5

Galeria

fjijoppauaquzch 272203077 fjev_newuaqgn01 the-batman-poster_5 fjedsmcxeag7nw1 fjedq3fxoamzvrq