21 lipca rozpocznie się kolejny Comic-Con w San Diego i potrwa do 24 lipca. Wśród paneli nie zabraknie tych na temat Batmana. W trakcie wszystkich dni imprezy prowadzone będą prezentacje na temat nowych serii, które wystartują we wrześniu. Natomiast pierwszego dnia odbędą się dwa panele związane tylko z Batmanem: pierwszy na temat komiksów, który poprowadzi Mike Marts oraz drugi na temat “Batman: Arkham City”, na którym pojawi się Sefton Hill, Mark Hamill, Kevin Conroy, Jim Lee oraz Paul Dini.

Źródło: Gotham Knights Online

Strona The Official Xbox 360 Magazine opublikowała wiadomość, w której jeden z pracowników Rocksteady, Dax Ginns poinformował, że w niedługim czasie powinniśmy się spodziewać kolejnych oficjalnych komunikatów w związku z grą, które prawdopodobnie będą dotyczyć ujawnienia kolejnych postaci.

Z kolei na oficjalnym twitterze produkcji część ostatnich wpisów zostało napisanych w charakterystyczny sposób, tj niektóre z liter zostały zapisane dużą literą (przykład). Na forum Arkhamcity.co.uk fani odnotowują wszystkie takie statusy, jednakże na razie ciężko powiedzieć coś o ich znaczeniu (niektóre z nich: “HAOOITSH”, “IAITNDACT”, “VITDO”). Być może jest to część kampanii wirusowej związanej z Riddlerem, gdyż wczoraj na oficjalnym profilu gry na Facebooku pojawił się wpis zawierający tylko znak zapytania.

Serwis Arkhaminfo natomiast zauważył pojawienie się we francuskim Amazonie edycji kolekcjonerskiej “Batman: Arkham City”. Poznaliśmy przez to jedynie jej prawdopodobną cenę – 89,99 euro za wersję na konsole i 69,99 za wersję PC.

FLASHPOINT – BATMAN: KNIGHT OF VENGEANCE #2

Miesiąc wydania (okładka): Wrzesień 2011 (USA)
W sprzedaży od: 06.07.2011 (USA)
Scenariusz: Brian Azzarello
Rysunki: Eduardo Risso
Okładka: Dave Johnson
Kolor: Patricia Mulvihill
Liternictwo: Clem Robins
Ilość stron: 32

Twoja ocena:

GD Star Rating
loading...

Jim Gordon rozmawia z Oswaldem Cobblepotem przez telefon o Thomasie Wayne’ie, który aktualnie śpi i nie może podejść do słuchawki. Jim odczuwa, że Thomas uważa, że komendant Gotham Security za mało się stara. Żeby uzyskać tropy prowadzące do Jokera Gordon udaje się do Oracle – sparaliżowanej Seliny, która może poruszać jedynie oczami i ustami. Rozmawiają o morderstwie, które wygląda na wykonane przez Jokera, oraz o samochodzie ofiary, który Oracle znalazła nieopodal posiadłości Wayne’a.

Jim wyrusza sam zbadać tę sprawę. Okłamuje Thomasa, że znajduje się gdzieś indziej i odmawia pomocy. Dlatego Batman wyrusza do speluny, w której pojawił się Joker. Okazuje się, że tam Joker otruł jednego z pracowników specjalną pizzą przez co ten teraz nie może przestać się śmiać. Batman nie waha się i skręca mu kark, gdyż nic innego nie można było dla niego zrobić. Następnie Mroczny Rycerz kontaktuje się z Oracle i w ten sposób dowiaduje się o kłamstwie Gordona, oraz o tym, że ślady prowadzą do jego rezydencji.


  
Przykładowe Strony:



  

Jednocześnie Gordon skrada się po domu Wayne’ów i widzi jak Joker celuje do syna Denta. Jim wyskakuje z ukrycia i oddaje celny strzał w stronę Jokera, okazuje się, że była to córka państwa Dentów, specjalnie ucharakteryzowana i przebrana. Nieżywa dziewczynka pada na ziemię. Zrozpaczony Jim pochyla się nad nią i w tym samym czasie Joker od tyłu podcina mu gardło. Psychopatyczny klaun bierze komórkę i nagrywa nią całą sytuację, transmitując wszystko na żywo. Batman odbiera transmisję w swoim samochodzie i wszystko widzi. Chwilę później wbiega już do domu Wayne’ów i krzyczy do Jokera, zwracając się do niego imieniem “Martha”.

Autor: Roy_v_beck

Niesamowicie smutny, gorzki i brutalny jest świat Thomasa Wayne’a. Tutaj nawet nie ma pozytywnych bohaterów. Czy to James Gordon, czy Selina – wszyscy oni są zagubieni i dręczeni przez własne problemy, jak poczucie niespełnienia oczekiwań przyjaciół. Sam Thomas również dawno utracił złudzenia i wie, że w pewnych przypadkach śmierć jest najsłuszniejszym rozwiązaniem. Co najgorsze, takie przypadki wcale nie są rzadkie.

Dawno nie było tak przybijającego i jednocześnie trzymającego w napięciu komiksu z Batmanem. Historia ta jest pełna emocji, jak chociażby w scenie, gdy Jim ociera Selinie łzy, gdzie dramat bohaterów wręcz czuć na własnej skórze. Oszczędne dialogi tylko potęgują uczucie pustki i bezradności wobec możliwości zmiany świata, w którym toczy się akcja. Całość dopełnia prosta kreska, idealnie odwzorowująca uczucia bohaterów i minimalistyczny ton opowieści. Ponura paleta barw robi jeszcze bardziej potęguje wszystkie te pesymistyczne odczucia, towarzyszące lekturze. A jakby tego jeszcze było mało, zwroty akcji są zupełnie niespodziewane. Prawdziwa tożsamość Jokera okazuje się być naprawdę zaskakująca, aczkolwiek jak najbardziej logiczna. Czytelnik dostaje motyw podobny jak z komiksu Batman/Lobo tyle że tu wszystko utrzymane jest w stuprocentowo poważnym tonie i u nikogo nie pojawi się uśmiech na twarzy.

Twórcy tego komiksu zwyczajnie spisali się na medal i jak na razie w pełni wykorzystali możliwości wykreowania nowego świata. Tak mrocznego, brutalnego i jednocześnie świetnego komiksu z Batmanem nie było od dawna. Lektura obowiązkowa dla każdego fana.

Ocena: 5,5 nietoperka

Autor: Roy_v_beck

Zwiastun "Batman: Year One"Dostępny jest już pierwszy zwiastun filmu animowanego “Batman: Year One”.

“Batman: Year One” opowiada o początkach działalności Bruce’a Wayne’a w roli Batmana oraz o jego pierwszych relacjach z porucznikiem Jamesem Gordonem. Film oparty jest na komiksie “Batman: Year One” Franka Millera i Davida Mazzucchelliego.
Czytaj dalej

Na oficjalnym forum gry “Batman: Arkham City” pojawiła się sesja pytań i odpowiedzi przeprowadzona z Karlem Stjernbergiem, jednym z grafików produkcji, który zajął się tworzeniem rekwizytów. W rozwinięciu newsa możecie przeczytać jak swoją pracę opisał Karl.

Czytaj dalej

Rysownik Marcus To podzielił się szkicem, który pochodzi z ostatniego numeru “Red Robin” (premiera 10 sierpnia). Rysunek można zobaczyć tutaj. Rysownik w wpisie na swoim koncie w serwisie tumblr, gdzie umieścił szkic, chciał również podziękować wszystkim fanom serii.

Źródło: Gotham Knights Online

na 4K ULTRA HD, BLU-RAY I DVD

już za:

dni
3
1
7
godzin
1
3
minut
2
5
sekund
4
7

Kalendarium

Galeria

38473433233 rhnw-screenshot-co-op-final-1652184185296 rh-screenshot-explosion-final-1652184185295 rh-screenshot-closeup-final-1652184185295 nw-screenshot-combat-final-1652184185294 nw-screenshot-closeup-final-1652184185293