Wybrzmiewają powoli echa debiutu kinowego ostatniej części filmowego „Batmana”, podpisanego przez Chrisa Nolana. Najwyższa pora rozwiązać konkurs, który specjalnie dla Was zorganizowaliśmy jeszcze w lipcu, aby oddać ostatnie honory spektakularnej trylogii.

Przypomnijmy, że zadanie postawione przed czytelnikami dotyczyło rozwiązania aż stu pytań o filmy z Człowiekiem-Nietoperzem. Większość z nich miała jedną poprawną odpowiedź, ale, aby nie było za łatwo, zdarzyło się i kilka takich które posiadały ich więcej. Należało się także bezwzględnie zmieścić z nadsyłaniem zgłoszeń w terminie do godziny 23:59, dnia 26 sierpnia.

Niezwykle miło nam ogłosić, że zwycięzcami II Wielkiego Kolokwium o Batmanie BatCave okazali się:
Czytaj dalej

Już za nieco ponad miesiąc kolejna edycja jednej z najbardziej prestiżowych imprez komiksowych w Polsce. Mowa oczywiście o Międzynarodowym Festiwalu Komiksu i Gier, który tradycyjnie odbywa się w Łodzi. Na tegorocznej edycji nie może zabraknąć uwielbianych przez fanów amerykańskich twórców historii obrazkowych.

Co ciekawe, już tradycyjnie w Łodzi pojawi się postać mająca swój wkład w tworzenie mitologii Batmana. Tym razem będzie to Dave McKean, odpowiedzialny między innymi za warstwę wizualną w epokowym komiksie „Azyl Arkham”, czy znany też jako wieloletni współpracownik Neala Gaimana.

Z okazji MFKiG (5-7 października 2012, Łódzki Dom Kultury) już teraz wspólnie ze sklepem Kulturopolis.pl przygotowaliśmy specjalną niespodziankę dla czytelników BatCave, chcących być może zdobyć upragniony podpis mistrza na komiksie.

Poniżej znajdziecie listę tytułów autorstwa lub współautorstwa Dave’a McKeana oferowanych przez Kulturopolis.pl, w specjalnej, promocyjnej cenie.

Lista komiksów z Batmanem:

Arkham Asylum
53
zamiast 66,50 zł
http://www.kulturopolis.pl/1,arkham-asylum.html

The Joker
139,99
zamiast 159 zł
http://www.kulturopolis.pl/1856,the-joker.html

Dodatkowa oferta z Batmanem z okazji ponownego przyjazdu Simona Bisleya:

Batman: Whatever Happened to the Caped Crusader? SC
44 zamiast 55 zł
http://www.kulturopolis.pl/170,batman-whatever-happened-to-the-caped-crusader-.html

Batman: Whatever Happened to the Caped Crusader? HC
74 zamiast 84,99 zł
http://www.kulturopolis.pl/1209,batman-whatever-happened-to-the-(wydanie-deluxe).html

Czytaj dalej

Plakat z BatmanemW sprzedaży dostępny jest już wrześniowy numer miesięcznika “KINO”. W numerze m.in. artykuł Kamila Śmiałkowskiego o kinowych wcieleniach Batmana.

Źródło: Stopklatka.pl

Chociaż już od ponad miesiąca można na ekranach kin oglądać “The Dark Knight Rises”, to cały czas, za sprawą różnych publikacji, do sieci trafiają kolejne zdjęcia, które odsłaniają kulisy produkcji najnowszego filmu Christophera Nolana.

Już wcześniej informowaliśmy o wynikach oglądalności filmu “Batman – Początek”, który po raz kolejny pokazał TVN. Pierwszą część trylogii Nolana w grupie docelowej dla komercyjnych stacji telewizyjnych (16-49) obejrzało 1 302 419 widzów (24,91% udziału w rynku), taki rezultat sprawił, że był to drugi najchętniej oglądany film w polskiej telewizji w sierpniu 2012 roku. Jedynie pokazywany przez Polsat “Zakon” przyciągnął przed ekrany telewidzów więcej widzów, 1 364 805 (24,30% udziału w rynku), w grupie 16-49, ale to “Batman – Początek” uzyskał lepsze udziały w rynku.

W sierpniu “Batman Begins” pod względem oglądalności zajął szóste miejsce wśród najpopularniejszych programów telewizyjnych TVN, ale pierwsze wśród filmów. W grupie 16-49 większą oglądalnością niż film Nolana cieszyły się tylko “Fakty”.

Źródła: Media2.pl, Wirtualnemedia.pl

Wiadomo już kiedy na antenę amerykańskiego Cartoon Network powrócą nowe odcinki “Young Justice: Invasion”. Kolejne przygody młodych bohaterów będzie można śledzić od 29 września. Obecnie nie są jeszcze znane żadne szczegóły na temat nowych odcinków.

Źródło: Cartoon Network.com

W środę, 5 września, do sprzedaży w USA trafią m.in. następujące tytuły związane z Batmanem:

Źródło: DC Comics

ALL-STAR WESTERN #12

Tytuły historii: The War of Lords and Owls, part 3; The Haunted Highwayman, Part 2
Miesiąc wydania (okładka): Październik 2012 (USA)
W sprzedaży od: 22.08.2012 (USA)
Scenariusz: Justin Gray, Jimmy Palmiotti
Rysunki: Moritat; Scott Kolins
Okładka: Rafa Garres
Kolor:Liternictwo: Rob Leigh
Ilość stron: 40

Twoja ocena:

GD Star Rating
loading...

“The War of Lords and Owls, part 3”

Scenariusz: Justin Gray, Jimmy Palmiotti
Rysunki: Moritat
Kolor: Michael Atiyeh
Liternictwo: Rob Leigh

Chociaż wysłani przez Lornę Kyle policjanci odnajdują Tallulah, to lepiej byłoby dla nich gdyby nigdy tego nie zrobili. Była żona Hexa przy pomocy jednego toporka urządza prawdziwą rzeź, a co gorsza teraz zdobywa także broń palną.

Kilka nocy wcześniej. Podczas spotkania Hexa z Wayne’em dwóch zabójców próbuje zabić Alana. Z pomocą Jonah udaje mu się odeprzeć atak i zranić jednego z ludzi Crime Bible, tak by ten mógł im wszystko wyśpiewać. Dzięki temu zyskują pewność, że Lucius Bennet jest ich członkiem. Odchodząc Hex radzi Wayne’owi, który nie akceptuje jego metod, by ten wykorzystał swoje wpływy i pieniądze.

Przykładowe StronyDo walki z Tallulah wkracza Lorna Kyle. Przodkini Seliny szybko jednak przegrywa, a na dodatek na miejscu zjawia się Alan Wayne wraz z policją. Bohaterowie w samą porę wkraczają do piwnic i nie dopuszczają by Hex i Arkham zostali zabici. Członkowie Crime Bible zostają aresztowani i wkrótce mają zostać powieszeni. Jeśli zaś chodzi o działania policjanci, to burmistrz Cobblepot już wszczął w tej sprawie śledztwo.

W dniu, w którym złapani członkowie Crime Bible zostali powieszeni Amadeus Arkham w rozmowie z burmistrzem prosi go o wsparcie finansowe na przebudowę swojego domu w miejsce, gdzie mógłby leczyć pacjentów z kryminalną przyszłością i chorych umysłowo. W mieście zjawia się również pracujący dla dr Jekylla Reginald Frosythe, który szuka Hexa i Arkham.

Autor: Q

“The Haunted Highwayman, Part 2”

Scenariusz: Justin Gray, Jimmy Palmiotti
Rysunki: Scott Kolins
Kolor: Michael Atiyeh
Liternictwo: Rob Leigh

Mimo przygotowanej zasadzki bohaterom nie udaje sie schwytać Highwaymana. Dr Terrence odkrywa jednak pewien ślad pozostawiony po płomieniach łotra udającego ducha. Podążającym tym tropem dowiaduje się, że na uczelni zwolniony został ostatnio jeden z profesorów, ze względu na stosowane przez niego nie etyczne praktyki. W tym samym czasie skradziono również z laboratorium takie substancje jak glinian strontu i sfaleryt.

Kiedy dr Terrence z policją udaje się do domu zwolnionego profesora, Jonathana Rooda, ten nie jest ich wizytą zachwycony. Co gorsza jeden z policjantów znajduje na miejscu maskę i broń Highwaymana. Dochodzi do strzelaniny w wyniku której zastrzelona zostaje Helena, żona Jonathana. Profesor jest tak wściekły, że nawet na szubienicy w swoich ostatnich słowach przyrzeka zemstę na dr Terrence’ie i na jego potomkach.

Autor: Q

Ostatnia część The War of Lords and Owls nie wiele ma już wspólnego z Court Of Owls. Całość jednak bardziej dotyczy Religion of Crime, ale krwawej jatki jaką serwuje Tallulah Black nie można przegapić. Niestety wydaje się również, że główni bohaterowie nagle stracili zainteresowanie Talonką i jej pracodawcą. Szkoda, że twórcy nie postanowili bardziej rozwinąć wątków związanych z knowaniem sowiej organizacji. Seria cały czas rzecz jasna trzyma dobry poziom, ale spodziewałem się po tym numerze czegoś więcej.

Zakończenie dodatkowej historii dotyczącej dr Terrence’a może nie jest specjalnie oryginale, ale stanowi całkiem przyjemną opowieść, w której nauka triumfuje za zabobonami.

Ocena: 4 nietoperki

Autor: Q

“The Dark Knight Rises” jako 13. film w historii dołączył do ekskluzywnego grona produkcji, które na całym świecie osiągnęły wpływy przekraczające miliard dolarów. W USA najnowszy film Nolana po kończącym się weekendzie powinien mieć według prognoz łączne wpływy w wysokości 431,2 mln dolarów. W światowym box office podczas mijającego weekendu “The Dark Knight Rises” zarobił kolejne 46,4 mln$ (Chiny – 28,5 mln$, Włochy 8,8 mln$) i ma już na koncie 574 mln dolarów. Tym samym na całym świecie najnowszy film uzbierał już 1,005,200,000 dolarów i tym samym poprawił wynik “The Dark Knight” (1,003 mld$).

Wynik “The Dark Knight Rises” będzie jeszcze lepszy, ale w odróżnieniu od poprzedniego filmu tym razem “Batman” największe wpływy osiągnie poza USA. Wiele osób jest przekonanych, że w USA wpływy byłyby lepsze gdyby nie tragiczne wydarzenia z 20 lipca.

Źródła: The Hollywood Reporter, BoxOffice.com

Prosto z Kadru zostało łącznie ponad 1000 razy obejrzane na YouTube. Na profilu audycji na Facebooku słuchacze wypowiedzieli się, że pokaz slajdów jest zbędny, stąd teraz udostępniane są wszystkie odcinki do najnowszego:

PzK235
PzK236
PzK237
PzK238
PzK239
PzK240 (Omówienie komiksu “Powrót Mrocznego Rycerza” oraz filmu “The Dark Knight Rises”)
PzK241
PzK242

Równocześnie informujemy, że najnowsza audycja, 6. września, poświęcona będzie komiksom o tematyce II wojny światowej. Program emitowany będzie na żywo o godzinie 17:30 w Radio Afera na 98,6 mHz w okolicach Poznania oraz online. Nagranie dostępne będzie już w wkrótce na FB.

Źródło: Informacja prasowa

na 4K ULTRA HD, BLU-RAY I DVD

już za:

dni
3
1
9
godzin
0
5
minut
2
8
sekund
2
5

Kalendarium

Galeria

38473433233 rhnw-screenshot-co-op-final-1652184185296 rh-screenshot-explosion-final-1652184185295 rh-screenshot-closeup-final-1652184185295 nw-screenshot-combat-final-1652184185294 nw-screenshot-closeup-final-1652184185293